Volné televizní zpracování stejnomenného klasického sci-fi románu Johna Wyndhama vypráví příběh Billa Masena, který se jednoho dne probudí do světa, kde většina lidí oslepla. Zkázonosnou příčinou oslepnutí se stal záblesk z meteorického roje, který Bill Masen nemohl sledovat z důvodu nehody na trifidí farmě, při které přišel krátkodobě o zrak. Trifidi, živé rostliny, které byly původně pěstovány jen pro olej, si přisvojují vlastnost chodit a komunikovat mezi sebou, a díky jejich žahadlům plnými jedu se stávají hrozbou pro lidstvo, které se tak ocitá tváří v tvář zákeřnému nepříteli. Bill Masen ale není jediný, kdo nepřišel o zrak. Rozplétají se zde i osudy reportérky Jo Playton, majora Cokera i zrádného Torrence. Začíná tak válka nejen s trifidy, ale i s maniaky a pomatenci z řad lidí. Postapokalyptický svět se probouzí a již nic nebude takové, jako bylo dřív. (rodo)

nash.

Chtěl jsem vidět věrnou adaptaci jednoho z mých nejoblíbenějších sci-fi románů? Ani ne. Nic nového by totiž nenabídla, jen by nabourala mou představu. Britská televizní minisérie naštěstí není adaptací, spíše volnou modernizací, která do 21. století přivádí nejen kulisy v nichž se odehrává, ale také samotný příběh, vystavěný znovu podle současných trendů a vypravěčských postupů. Postavy stejně jako příběh jsou akčnější, atmosféra apokalypsy je ponurá a temná, filmové zpracování využívá slušných digitálních triků, barevných filtrů i dalších současných filmařských nezbytností, i když, na druhou stran, také řady současných klišé. Navíc příběh, který se po úvodu, poměrně věrném předloze a na televizní poměry docela působivém, začíná postupně od originálu odklánět až ke zcela novému příběhu, nabízí možnost podívat se vše z trochu jiného úhlu, když se soustředí na boj Masena s moci chtivým psychopatem Torrencem a na různé komunity přeživších a mechaniky jejich fungování. Přes skepsi, s níž jsem k novému Dni trifidů přistupoval, jsem byl nakonec spokojen, těch několik lapsů a nedostatků jsem v pohodě zkousl a ten zbytek si užil. ()

italka63

Tahle kniha byla přesně třetí sci - fi, co jsem jako dost malá holka četla, a byla skvělá.To, co jsem viděla, byla vylepšená pochodující aloe vera s dalšími vlastnostmi, nad kterou by možná indiánští šamani zaplesali, jen já ne.Takžže pouze za snahu a mírně oplácaného Jasona Priestleyho dávám dvě hvězdičky. ()

Terva

Možná jedna z nejznámějších katastrofických knih napsaná Johnem Wyndhamem se dočkala dalšího zfilmování. Je to sice jen televizní produkce, ale alespoň to připomene, že něco takového existuje. A možná se konečně najde někdo kdo si troufne z toho udělat celovečerní kino film. Kniha se dočkala i pokračování s názvem Noc Trifidů, kterou napsal Simon Clark http://cs.wikipedia.org/wiki/Noc_trifid%C5%AF Ale zpět k tomuto tv seriálu. 12 : 03 to je ta hodina a minuta, kdy začíná tento příběh. CITÁT - Prosím, dívejte se za nás !!!........ Ten film by měl být živější a akčnější, ale místo toho se líně vleče a vše to podporuje nepovedený pomalý hudební doprovod ( Alan D. Boyd ). Z Trifidů toho není moc vidět, ale i tak jsem čekal, že budou vypadat trochu jinak. CITÁT - Oči na šťopkách........ Bezmála tříhodinové dobrodružství rozdělené na dvě části nebylo zase tak špatné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zůstalo i trochu věrné své knižní předloze. Film o tom, jak by mohla dopadnoud lidská společnost, kdyby oslepla a měla nebezpečného protivníka ( příklad je určitě film 28 dní poté ). Zde jsou tím nebezpečím chodící rostliny Trifidi. Trikově a dramaticky lehce průměrný televizní snímek. ()

Finskej

Samozřejmě, jak je poslední dobou poměrně časté, své původní knižní předlohy se tento televizní film věrně nedrží. A je rovněž pravdou i to, co zde napsali mnozí: původní knižní předloha je mimořádně kvalitní a dnes již klasikou sci-fi. Nicméně, odhlédne-li člověk od toho požadavku a shlédne-li film jako „dílo inspirované a trochu předělané“, jde o normálně koukatelnou věc. Osobně mě nijak neurazila, i když jsem velkým fanouškem původní knižní předlohy. Kdo se přes to ale přenést nedokáže a vyžaduje nutně dodržení pův. předlohy, asi by se dívat neměl. ()

Bobik9

Pěkně předvedený posapocalyptický svět a slušně vyobrazení Triffidi. Ovšem tím to dost končí. První polovina filmu byla velice průměrná, třetí čtvrtina hodně podprůměrná a poslední závěrečná čtvrtina až stála za to. Film, který má 3 hodiny a je popsaný jako Thriller / Akční / Horor / Sci-Fi nemůže vypadat takto. Rozhodně bych vynechal žánr akční, protože akce tam bylo pomálu a hororové to také moc nebylo. Možná lehce romantické sci-fi drama, ve kterém hráli nudní a nehezcí herci. Sice se to asi hodně lidem líbit nebude, ale myslím, že kdyby si to vzali do parády Amíci, tak je z toho bomba. I když by to bylo bez pointy, tak by se an to dalo alespoň koukat a neusínat. Přesto dávám nadhodnocený počet hvězd, protože jsem to dokoukal. ()

• Scény v sídle náboženské společnosti se ve skutečnosti natáčely v Nemocnici svatého Kříže ve Winchesteru. (Terva)
  • Dům Billa Masena (Dougray Scott) je ve skutečnosti sídlo Groombridge u Tunbridge v hrabství Kent. Stejný dům byl využit i při natáčení snímku Pýcha a předsudek (2005). (Terva)
  • Film je inspirován knihou „Day of the Triffids“ od anglického spisovatele Johna Wyndhama. (StrYke)