V patnáctém století žil vědec jménem Girolama Fimagalli posedlý myšlenkou zachycení obrazu člověka. Zjistil, že zabíjením lidí a následným odstraněním očních víček je možný zápis osobnosti tohoto člověka na list papíru. Nazval tuto techniku thanatografie. Dnes se stejný druh zločinu začíná objevovat mezi zdmi mezinárodní školy kinematografie. (Chatterer)

pornogrind

Zdejší obsah navnadil. Myšlenka točící se kolem Thanatografie mi přišla hodně zajímavá. Filmový zpracování tohohle nadějnýho námětu vše zabilo. Vznikla z toho né moc zajímavá podívaná bez špetky napětí a stupňující se atmosféry. Za krátkou dobu třetí setkání s Oonou Chaplin(zde si zahrála s matinkou) a ani tady to nedopadlo nijak valně. Přál bych Ooně roli v nějakým pořádným hororu. Lullaby(2022) byl shit. Tohle taky za moc nestojí a tak nejlepším hororovým filmem s Oonou pro mě  zůstává Purgatorio(2014) slabší 3 hvězdy. Imago Mortis to má za slabší 2 hvězdy. ()

darkrobyk

Hlavním motivem filmu je thanatografie, která spočívá v tom, že na oční sítnici zůstane zachycen poslední obraz v okamžiku smrti. Z ní je následně sejmut ve speciálním přístroji a vytvořen obraz na skleněné destičce. Přirozeně, oběť musí, jak jinak, zemřít. Úvod velmi navnadil a vyrvané oční bulvy slibovaly nekompromisní masakr. Byť se ve filmu umírá, tak šokující gore, které se nabízelo, chybí. Přesto jsem byl spokojen. Ač se zde používají elektřina i fotoaparáty (včetně polaroidu), díky temnému prostředí školy, ateliérů, archivu a sklepení má člověk pocit, jako by se snímek odehrával o mnoho let dříve. Student Bruno patří k nejlepším, jenže je až příliš zvědavý a dělá chyby, proto se stává jeho existence na škole nejistou. A to má z jistých důvodů protekci! Když začne vídat mrtvého mladíka a postupně odhaluje pravdu o thanatografii, dostává do problémů sebe i přítelkyni. Výborný vizuál, ponurá atmosféra a pátrání, které je více detektivní než hororové. Jakmile se Bruno začal psychicky sypat, ztrácel poněkud mé sympatie. Pochvalu rozhodně zaslouží jak Geraldina, tak i Oona Chaplinovy. Rozumím tomu, že film osloví spíše menšinové publikum. Já mám pomalejší a vizuálně vytříbené snímky rád. 3,5* ()

SOLOM.

Průběh a především začátek filmu má pozvolný rozjezd, aby se diváci mohli lépe zorientovat v jednotlivých postavách i samotné budově. Většina děje se totiž bude odehrávat pouze za zdmi školy, která ač má vynikající reference, tak skrývá mnoho děsivých tajemství, jenž neměli nikdy vyplout napovrch. Někomu se bude možná zdát první půlhodina zbytečně moc zdlouhavá a já se vám ani moc divit nebudu, protože i já měl podobné pocity. Teprve když započne pátrání, zlepší se i samotná atmosféra. S napětím můžeme sledovat Brunovy kroky, kterak je pronásledován jak svou minulostí, tak i přízraky. Při sledování záběrů staré kamery, jsem cítil určitou dávku nostalgie a vzpomínky na staré klasiky. Při mém brouzdání po internetu jsem se setkával spíše s negativním hodnocením a trochu to nechápu. Většina lidí je však již v dnešní době zhýčkaná zahraničními filmy, kde se zabíjí jak na běžícím páse, sledují stereotypní vraždy mladých teenagerů jenž pronásleduje maskovaný psychopat, města postihují smrtící viry, atd. Tento snímek se však více ztotožňuje se starými klasikami, kdy na prvním místě šlo především o samotný příběh a divák musí trochu uvažovat. Je sice pravda, že film místy nudí, ale po dlouhé době jsem neměl nutkání zmáčknout tlačítko STOP a jít si zakouřit. Herecké výkony jsou rovněž na přijatelné úrovni. Především co se týká Oony a Geraldine Chaplinových. Dědičné geny se prostě nezapřou a obě dámy patří k tomu nejlepšímu co nám film nabídl. I představitel hlavní role Alberto Armarilla mě docela překvapil, protože jsem ho doteď vůbec neznal. 7/10 ()

simonman

Jak píše J*A*S*M - "bohužel zklamání". Nápad a rozjezd je slibný, barvy a lokace příjemně znepokojivé, ale pak se to postupně celé nějak sesype, až nezbyde nic. Jako hlavní mínus vidím motivaci postav, která je chabá, žádná nebo absurdní. A jelikož se tomu prostě nedá uvěřit, nefunguje atmosféra a všechno ostatní už se pak sveze spolu s ní. Někam pryč. ()

corpsy

Sprvoti som tomu dával veľké šance. Skvelý historický úvod ( ktorý jednoznačne poukazuje na fakt, že by sa to lepšie vynímalo ako gothic horror a nie moderný thriller ), mi to dával zožrať. Ale prenesenie o niekoľko storočí do súčasnosti robí z filmu iba nudný, romanticko-dramatický snímok, ktorý sa ani nepokúša zaujať aspoň, voči námetu, gore stránkou ( čiže niečim, čo vyzdvihuje do priemeru aj tie podpriemerné filmy ). ()