Bob (Luis Koo) obdrží telefonát od zoufalé ženy, která je unesena a nutně potřebuje jeho pomoc. Kromě toho musí stihnout sraz na letišti se svým synem, který odlétá do Austrálie a dlouho ho poté neuvidí. Dokáže si Bob poradit s nedostatkem času, nedůvěřivostí policie a hlavně nelítostnými únosci?
Režisér Benny Chan (STRACH NAD HONG KONGEM, HEROIC DUO, BIG BULLET) se rozhodl, že tentokrát (ačkoliv to většinou funguje pouze naopak) bude na světě asijský remake podle původního amerického námětu – filmu CELLULAR. (Vavča)

Vavča

Na remake amerického Cellular jsem byl zvědav. A nutno říci jsem příjemně překvapen. Sympatické obsazení Nick Cheunga zejména hlavní hrdina Luis Koo, který u dělá nemožné pro pomoc ohrožené rodině. K záporům patří možná až příliš přehrávaný výkon unesené. Benny Chan oproti originálu přidal podstatně pod kotlem napětí a akce, jeho akční scény a choreografie je výborná a při některých vizuálních vychytávkách (už při Heroic Duo jsem si toho všimnul), jsem si uvědomil, že jako kdyby vypadly z restříku Jeníka Toa. Což není kritika, nebo obvinění z vykrádání spíše můj pocit pozitivní jaký z toho mám. No a ta zběsilá automobilová honička to je tedy něco, ale i scéna ve vysokých kopcích, kde se pouštějí letadla mě dostala, vůbec celý film drží dobře tempo a napětí. Tentokrát mohu udělit opět bez problémů 4 hvězdy. To by mě zajímalo, zda v Asii, případně Hong Kongu vzniká více takových remaků (pokud se tam vůbe nějaké dělají) a zda jsou takhle kvalitní, originální předloha poražena remakem, to se nestává často, už proto by jste měli Connected vidět. ()

Blizzard

Východ nebo západ, remaky se dnes točí zkrátka všude. Tentokrát se ale jedná o jeden film z Hollywoodu a jeho jméno je Cellular. Remake si vzal na mušku Benny Chan, kterého mám zapsaného v povědomí především díky dvěma snímkům, tím prvním je vzkříšení Jackieho Chana v New Police Story a tím druhým je samozřejmě Invisible Target. Film si sice zachovává původní premisu, leč Benny Chan film náležitě rozšířil ve východním stylu, například už samotné záběry v exteriérech. Herecké obsazení je solidní a především hlavní záporňák, kterého hraje Liu Ye, je padouchem na svém místě. Tento remake, se na rozdíl od většiny těch amerických, rozhodně povedl a je dokonce o chlup lepší, než jeho západní bratříček. (6/10) ()

Ouwen

Pro mně jednoznačně lepší, než remake! Absolutně jedno z nejlepších a nejsympatičtějších obsazení, který jsem kdy ve filmu viděl. Hrdina v podání Boba je skvělej, nehraje si na žádnýho drsňáka, druhej hrdina policista, absolutní sympaťák, záporáci naprosto excelentní, našel jsem asi 3 scény, u kterých jsem se pousmál, zejména na konci. "Bobe, čím se živíte?!" "Vymahač dluhů." "Heh, a nejste náhodou Batman?!" Akce tu moc není, asi 3 až pět akčních scén, ale jsou docela dlouhý, sem tam fight, hodně přestřelek, nic moc hudba, což mně mrzelo, ale o napětí je postaráno. Konec je skvělej, čekanej, ale celkově se jedná o zběsilý akční triller s emocema. 90% ()

SOLOM.

Asijská variace a napodobenina Cellular byla sice slabší než její předchůdce, ale i tak se na to určitě dá podívat. Tvůrci upravili kostru příběhu – která se mi tentokrát zas až tolik nelíbila – ale akčních pasáží tu bylo dost, herecké výkony taky nebyli nejhorší, jen mě to tolik nebavilo. Zvláště některé úpravy, které nadávali někdy smysl. Asijské holky ale byly pěkné, ne že ne. Příště se ale znovu raději podívám na film s Kim a Jasonem.50% ()

Chrustyn

Film "Cellular" byl poměrně slušný, svižný thriller na téma "pořád v pohybu abych někoho zachránil" ale rozhodně se nejednalo o nezapomenutelný trhák, který by ukazoval co to znamená pořádný thriller. Trochu tedy nechápu, proč se v Číně rozhodli natočit film na úplně stejné téma a navíc i v překvapivě horším zpracování. Po všech směrech průměrný thriller, který nemá ten švih, jak by mohl divák očekávat. ()

• Herec Louis Koo tvrdohlavě odtočil všechny kaskadérské scény bez zapojení dubléra. Po premiéře filmu se ale herec nechal slyšet, že během natáčení lehká povrchová zranění utrpěl. (Conspi)
  • Ačkoliv se jedná o přepracovanou verzi amerického snímku Cellular (2004), scénář k filmu byl po několika úpravách trojicí scenáristů a režisérem Bennym Chanem do výsledné podoby komponován víc jak dva roky. (Conspi)