Bývalý záchranář Ondřej Vetchý zaznamená při nahrávání hlasů vodních ptáků podivnou společnost na protějším břehu, jejíž zvrácený obřad tragicky vyvrcholí. Thriller ze současnosti podle scénáře Vladimíra Körnera. (oficiálny text distribútora)

Aknah

Mě se to líbilo... Přišlo mi to dost reálné, někdy sice až moc schizofrení a depresivní, ale zachránil to Vetchý svým přirozeným projevem. Novým českým filmům moc nefandím, ale tohle bylo docela zajímavě ztvárněné a Nesvačilová mě mile překvapila, zahrála to fakt přesvědčivě. A tak dávám 60%, nebylo to vůbec špatný... ()

Greny

podle mě tento film upadá do průměru, ale proč? Nesmírně zajímavé téma je pojato velice stroze a suše..místy děj skoro chybí a zmatenost celého filmu podtrhuje už i tak značanou nedotaženost filmu. Ale dejme si pár filozofických otázek. Ale tyto otázky si můžou položit pouze ti, co se dívali až do konce. Na konci zajímavýc prostřih pár živelnými katastrofami. Autor tím pradvěpodobně chěl říci, že příroda je stejně mocná dnes jako včera. Herecké výkony bohužel tento film nezachránil a to, i když se Vetchý s Nesvačilovou snažili jak nejvíce mohli. ()

dopitak

Obrovský námět nenávratně pohřbený dementním zpracováním. Z herců hraje jen Vetchý, dialogy snad vymýšleli až přímo na place a chování postav je jedna velká nelogika od začátku. Než se film stačil pořádně rozjet, zarazila mě podivná kamera a dost nepříjemný střih. Velký přehmat, který však narozdíl od mnoha kolegů hodnotím a komentuju až po závěru filmu. ()

triatlet

Körnerovsky laděné, apokalyptické. Jen dobro a zlo nejsou zasazeny do středověku, nebo konce druhé světové války, ale do dnešní doby. Mně to celkem smysl dávalo: zarámování velkou vodou, ať v podobě povodňové smrště, nebo čisté přírody, kde našlapovat po bublajícím bahně je jako jít přímo do pekla. Využití smyslů: sluchu, zraku, hmatu. Kritika sektářství, zdravotnictví. Symbolická jména Kristka (Ondřej Vetchý) a sebeironická Milka (Petra Nesvačilová). Velmi dobré dialogy, pěkná kamera. Vnímáno alegoricky, celkem jímavé pro druhou adventní neděli. Do odpadu to má rozhodně daleko, stojí za zhlédnutí! ()

duklak2

Nebýt ČT, tak bych ani nevěděl, že tento film existuje. No tak jak začít. Je druhá adventní neděle a já po hodně dlouhé době usedám k televizoru podívat se na tento nový český snímek. Před shlédnutím jsem nevěděl, jak je zde hodnocen. Příběh vskutku zajímavý, ale velmi prapodivně zrealizovaný. Tohle jako má být trihller? Nu což, každý máme jiný názor. Vydržel jsem se dívat půlku filmu a bylo to děsné a nepochopitelné, i když názor na film a jeho pochopení může částečně ovlivnit inteligence diváka. Rozhodně je povedená kamera a trochu i zvuky vodních živočichů. Po 40 min. filmu jsem šel psát tento koment. Zajímavostí je, že zde vousatý Vetchý vypadá skoro stejně jako jeho starší bratr Martin (člen ODS v Jihlavě a majitel realitní kanceláře), akorát má Ondřej jen více vlasů. Takže a na závěr. Mým snem na CSFD bylo to, že jednoho dne napíšu komentář k filmu, který nebudu hodnotit a jsem rád, že mi to Lovec vodního ticha splnil. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Kladně, v Lanžhotě, v Jeseníkách a u nádrže ve Věstonicích. (SONY_)