Evil Cult: Tajomstvo Kung-Fu

• Česko Evil Cult - Tajemství Kung-Fu (viac)
všetky plagáty

SEDM SEKT. DVA MEČE. JEDEN HRDINA. Vnuk slavného mistra chce očistit jméno své rodiny. Nejdřív se však musí stát pravým bojovníkem. Tchajwanská kung-fu klasika. Legenda praví: kdo se zmocní dvou magických mečů, stane se vládcem všech bojových umění. O získání mečů bojují dvě sekty, a když nepřátelé zabijí rodiče chlapce jménem Mo-Kei, ten přísahá pomstu. Musí však překonat kletbu, která mu brání naučit se umění kung fu. Tajemná kněžka ho odvádí k čaroději, kde Mo-kei začne odhalovat tajemství boje. Může tak dosáhnout pomsty a ukončit dlouhou válku, ale musí porazit protivníky ze všech nepřátelských kultů! (oficiálny text distribútora)

sniper18

Je to celkom dobrý akčný fantasy film s Jet Lim, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má dobrý príbeh o mladíkovi, ktorý prišiel v detstve o rodičov a tak sa naučí najlepšie bojové umenie, aby sa mohol pomstiť všetkým, čo za to mohli. Spracovanie je celkom slušné, prakticky stále sa niečo deje, často sa striedajú prostredia a aj typy postáv, takže nenudí, ale zároveň je aj dosť neprehľadné, často je problém určiť motivácie niektorých postáv, kedže je ich príliš moc a tiež to nie je podané až tak zaujímavo. Akcie je tu dosť, ale je len priemerná. Určite nemôžem povedať, že by ma sklamala, kvôli žánru sa ani nič iné nedá čakať. Jet Liho umenie tu takmer úplne zanikne, kedže je taká extrémistická, čo je škoda. Ale inak je slušne natočená, nápaditá a v odohráva sa v rozličných prostrediach. Najviac sa mi páčia súboje so ženami. Herecké obsadenie je na tom dobre, okrem Jet Liho poteší hlavne menšia úloha Samma Hunga a výborne obsadené ženské postavy. Réžia a technická stránka sú slušným štandardom tohto typu žánru. Tento film je veľmi dôležité pozerať pripravený. Ked´ som ho videl prvýkrát, bol to pre mňa šok a zaradil sa medzi moje najneobľúbenejšie filmy vôbec. Ale po opätovnom pozretí po niekoľkých rokoch, ked´ som už skúsenejší divák musím hodnotenie zmeniť a dokonca sa film u mňa dostal do mierneho nadpriemeru. Objektívna kvalita filmu- 62%, film sa páči mne na 58%. ()

TERRORDROME odpad!

Z filmami Jeta Li som mal vždy ten problém, že neznášam wire-fu a práve on jej jeho čelným predstavitelom. V tomto filme je však najhorší dej, nie že by kung-fu mlátičky nejaký potrebovali, ale taký guláš sa len tak nevidí. Číňanov je veľa a polovica z nich zrejme hrá v tomto filme. Zo všetkých čingčangov čo sa vyvalia z obrazovky sa priemerný našinec zblázni, lebo netuší kto je kto a kto bojuje s kým a prečo. Milión mien a stovky rôznych klanov, každý s vlastnými plánmi a motiváciou, sa mihajú filmom ako sprievod na LOVE PARADE a mne to všetko zčínalo byť jedno, hlavne nech sa efektne pozabíjajú. Ale nepozabíjajú a to tu vzstupuje dokonca aj upír! Celé to napokon skončí len tak uprostred deja (ak to tak môžem nazvať), čo ma už úplne dorazilo. Ale slušná akcia tu je to áno. ()

Djkoma

51%??? A to berete kde? Proboha dneska narážim na samé naprosto opačné názory na filmy, no nevadí. Skvělý film s Jetem - Li v hlavní roli, který ve svých letech ještě nebyl hercem typu "tady hraje tenhle a zbytek vas nemusi zajímat". V Hongkongu roku 1993 byl startující hvězdou, která svým uměním dokázal nejednoho fandu ohromit. Včetně mě. Příběh, resp. mytologie tohoto filmu je velmi zajímavá a jestli jsem to dobře pochopil z různých Amerických diskuzí jedná se o poslední díl trolige, který navazuje na seriál(ted mě jistě profesionálové a znalci opraví, opravdu si nejsem jistý ;-)). Dobro a zlo v tomto filmu má mnoho podob a někdy se člověk opravdu nemůže rozhodnout kdo je dobrý a kdo zlý. ()

Chen

Nebudu Vám lhát, hodně často jsem se ztrácel v ději. V podstatě nebylo možné, kdo a proč proti komu bojuje. Jenže když k boji došlo, tak jeho choreografie zahnala i výtky i překombinovanému ději. Je pravda, že už Tygra a draka, kde válečníci létaji vzduchem někdo nemohl překousnout, což teprve to, že v Evil Cult se vrhají kouzla, objevují se lidští netopýři atd.. Jenže já jsem milovník asijské mytologie a podobné "šílenosti" mě neodradí, naopak ještě více připoutají ke křeslu. ()

Lacike odpad!

Dalsie lietacie kung-fu s bitkami uplne odtrhnutymi od reality. To nemam rad. Dej ma tiez nenadchol. Je strasne chaoticky. Je tam milion postav, poriadne som nechapal o co tam ide a vlastne mi to aj bolo jedno. Ak keby ma zapletka bavila, tak by to mal u mna tento film kvôli stylu bitiek tazke. Sklamali ma aj moji oblubenci Sammo Hung a Richard Ng, ktori su rovnako divni ako cely film. Takze odpad davam nie za nekvality filmu, ale za styl, ktory ide uplne mimo mna a vo filme som nenasiel jedinu vec, ktora by sa mi pacila. ()