Tenkrát v Číně a Americe

• Hongkong Huang Fei Hong 6: Xi yu xiong shi (viac)

Další volné pokračování příběhů o legendárním čínském mistrovi. Wong Fei-Hung se tentokrát vydává až na Divoký západ, aby zde pomohl čínským přistěhovalcům. A čelit zde musí nejen jazykovým bariérám, ale též lupičské bandě, indiánům či ztrátě paměti. Do hlavní role se opět vrací Jet Li, ale i ostatní předvádějí neuvěřitelné kousky z bojových umění. (Tamten)

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film so skvelým Jet Lim, ktorý je záverečnou časťou mojej obľúbenej série. Má veľmi dobrý príbeh o Wong Fei-hungovi, ktorý so svojou priateľkou pricestuje do Ameriky plnej nebezpečných Indiánov a chamtivých belochov a som spokojný aj s jeho spracovaním, pretože sa zaoberá viacerými zaujímavými situáciami. V prvej polovici sú dôležitejsí Indiáni a v druhej belosi a ja som spokojnejší s prvou polovicou. Akcie je tu optimálne množstvo a som s ńou spokojný, aj ked´ prvým dvom dielom sa nevyrovná. Najviac sa mi páči úvodná akcia, kde niekoľko dostavníkov napadne skupina Indiánov a tak sa musia hlavný hrdinovia ubrániť, táto akcia má výbornú choreografiu a je aj nápaditá, hlavne ma zaujalo chytanie oštepov za letu, ale veľmi dobrá je aj Jet Liho akcia pri spore dvoch indiánskych kmeńov alebo záverečná akcia. Som tu spokojný aj s hereckým obsadením, okrem Jet Liho našťastie opäť poteší aj Rosamund Kwan v úlohe jeho priateľky, ale aj postava kladného belocha je zaujímavá. Páčia sa mi tu aj humorné scény a zaujme aj výborná hudba, ktorá je ale oproti predchádzajúcim dielom pozmenená westernovým štýlom. Celá táto séria sa mi páči a aj ked´ tento film na prvé dva diely nemá, trojku prekonáva. Objektívna kvalita filmu- 74%, film sa páči mne na 75%. ()

PetrPan

Trošičku jsem doufal v epické završení celé ságy o čínském lidovém a národním hrdinovi. Nicméně poslední Wong Fei Hungovo dobrodružství je jen dalším rodokapsovým sešitkem na jedno použití, tentokrát si "zadrátujeme" na Divokém Západě a do hlavní role se vrací i Jet Li. Prvky čínské veselohry tu sice máme, ale vcelku jemné a v jejich rámci potěšil i lehce karikující tón národovecko-socialistických tezí páně Wong Fei Hunga.  Tradiční ozdoba v podobě choreograficky vymazlených soubojů tady nijak výrazně nezklamala, ale od Sammo Hunga bych čekal rozhodně víc. "Fantasy kung-fu na drátech" si zaslouží minimálně oslavné zpomalovačky, provazce deště, závoje vířícího prachu či aspoň  krev líně stékající po tváři..  a tady zůstává jen pohoršení ochránců zvířat nad nakopnutým vlkem. Spíš jen snesitelný průměr než cokoliv jiného,  a i proto jednu zklamanou hvězdu strhávám. ()

kaylin

Přesun do Ameriky, konkrétně na divoký západ, skutečně funguje, a to i přesto, že musí hlavní postava - naštěstí opět v podání Jeta Liho - čelit ztrátě paměti, tak je to opravdu dobré. Jsou zde skvělé scény, je zde podtext rasové kritiky, Tohle je prostě povedené zakončení celé šestidílné série o Wong Fei Hungovi. ()

H34D

Jak milé překvapení, že závěrečný díl ŠESTIdílné série bojových filmů o konfrontaci čínského bojového umění a tradičních hodnot s výdobytky západního světa se po rapidně upadající kvalitě vyzvedl, troufám si říct, na druhý nejlepší film série. Děj je sice tradičně jednoduchý a v žádném případě sofistikovaný, ale aspoň je dynamický a řeší více věcí, čímž slušně potírá případnou nudu a zdlouhavost. Je zasazen do divokého západu, kde v opačných rozích ringu stojí hospodští kovbojové, nativní indiánské kmeny, čínští přistěhovalci a Wong Fei-Hung se svou snoubenkou, kteří se potřebují znovu nalézt po těžké nehodě. Bojové scény v čele s hutnou závěrečnou akcí svou choreografií možná nedosahují dokonalosti jedničky, či filmů jako Fist of Legend, ale stále jsou nadmíru povedené. 7/10 ()

miklaras

Wong Fei hung se svou ženou jednou do Ameriky, kde se doktor Wong po eskapádě v peřejích ocitne mezi indiány. Vidět Wong Fei hunga se dvěma copánky je tak výborné, že mi ani nevadila čínská kopie, ze které jsem moc neměla. Jinak Fei hung je to rozhodně nejslabší, vynikající souboje jsou tu k vidění jen tři. Ten s démonickým chlapem, který zakusuje vlky a vypadá jako idiot byl nakonec vynikající, takže za souboje 4 hvězdy. Sammo Hung umí mnohem lepší filmy a ze spojení Sammo-Jet určitě mohl vyjít krásnější doktor Wong,ale co naplat, láska je láska a umanutosti se meze nekladou. Oba jsou mi drazí. ()