Kit Li zklamal, když chránil svou ženu. Nedávno přijal práci jako ochránce slavného herce Frankie Lana. Ale historie se opakuje a Kit se nevyhnutelně setkává se svou minulostí. Akční superstar Jet Li v souboji mistrů bojových umění bere pomstu do svých rukou! (oficiálny text distribútora)

Grimaldi

Jetova parodie na smrtonosnou past, Bruce Lee a mnoho dalšího není špatný film, ale do dobrého má taky daleko. Akční scény jsou fajn,co hapruje je scénář a postava jenž hraje Jacky Cheung. Možná to je úspěšný zpěvák , ale herecky mi nikdy nesedl. Navíc dostává relativně velký prostor který bych byl radši ,kdyby se věnoval jen postavě Jeta Li. Režisér Wong Jing tak tentokrát bohužel dodal jeden ze svých slabších filmů, což je škoda. ()

Imouse

Původně jsem chtěl této akční komedii dát pouze jednu hvězdičku a odsoudit jí k odpadu, ale bohužel (díky bohu?) jsem byl ovlivněn pár snímky, které jsem měl to "potěšení" shlédnout. První útěchou mi byl "skvělý" film s neméně "úžasným" hercem Bruce Leem a to Enter the dragon (Drak přichází). Poté jsem pochopil, že se nejedná o parodii na Jackie Chana, v které jsem ho opravdu nepoznal, ale právě hereckých výkonů Bruce Leeho. Snímek jsem shlédnul podruhé a musím říct, že jsem se královsky bavil. I akce mi na nepřipadala, tak předimenzovaná jako dříve. Pokud se vám zdálo, že snímku něco chybělo (pokud tímto -něco- nemyslíte děj:), tak zkuste shlédnout pár Hong-Kongských "klasik". ()

HAL

Jet Li kdysi jako pyrotechnik nedokázal zachránit svou ženu a autobus plný dětí před bombou zlého teroristy. Teď po několika letech pracuje jako ochranka a občasný double neschopné hvězdy akčních filmů, a na předvedení drahých šperků ve velkém mrakodrapu je mu předurčeno znovu se setkat se svým dávným nepřítelem! _Takhle dokonale přiblblý příběh může znamenat jen dvě věci - buď se film bere vážně a je to nezábavná slátanina ve stylu posledních Seagalovek, a nebo se vážně nebere ani trochu a jedná se o neskutečně zábavnou a záměrně tupou blbinu jako Komando nebo Mariňák. Meltdown naštěstí patří do druhé kategorie a co víc, on jí snad dokonce kraluje. Jeho scénárista poctivě přečetl příručku "Největší klišé v hollywoodských akčních filmech" a VŠECHNY je do filmu nacpal... s vyjímkou onoho autobusu - v akčním filmu, když chcete hlavnímu hrdinovi ukázat "že teď už je to fakt jako osobní", můžete jeho manželku klidně rozčtvrtit, ale vyhazovat do luftu autobusy plné děcek, které pronášejí tak neuvěřitelně zábavné hlášky jako "Army man, please don't let me die.", se prostě nedělá, jak by k tomu moralisté přišli :P. Všichni herci (kromě Jeta, který se buď tváří strašně inteligentně a nebo kope do lidí) si z rolí vyloženě dělají srandu a přehrávají kde můžou a i ten neschopný a zbabělý herec pronáší strašně husté hlášky a přitom běhá kolem ve žluté kombinéze (ta postava prý měla být jako režisérův výsměch Jackiemu Chanovi, takže většinu filmu sebou nechá jen mlátit o podlahu, židle, strop, cokoli... samozřejmě až na závěrečnou bitku ve které, aby se naplnilo další žánrové klišé, se z něj najednou stane druhý Neo a zmaslí nejsilnějšího záporáka na hromadu) Střelba neustává, mlátí se každý s každým, záporáci se tváří strašně drsně a když už by náhodou mohla začít být nuda tak někdo jen tak nesmyslně vletí s vrtulníkem do vnitřku budovy, nebo vysype na scénu pytel jedovatých hadů. Meltdown je prostě geniální akčně-parodický film. 8/10 ()

Wacoslav1

Jet Li je bodyguardem zhýralý akční hvězdy která se utápí v chlastu a doprovází ho na večírek do exkluzivního hotelu ve kterým probíhá výstava vzácných šperků a bohužel tam vtrhnou nebezpeční teroristé ozbrojení samopaly, granáty, plamenomety a dokonce i hady (!) Koncept sice čórnutej z Die hard, ale mix akce a humoru je to nehoráznej a kde jinde než v HK filmu uvidíte teroristu odpálit bus plnej nevinných fakanů. Krása.90% ()

sniper18

Je to dosť dobrá akčná komédia s Jet Lim, ktorá patrí medzi jehopriemerné filmy. Má výborný príbeh o bývalom pyrotechnikovi, ktorý po nevydarenej akcii, pri ktorej zomrela jeho žena skončí s prácou a stane sa bodyguardom akčnej hviezdy, ktorú sprevádza aj na výstavu klenotov. Ale výstavu obsadí skupina teroristov na čele so zločincom, ktorý má na svedomí aj bodyguardovu ženu a tak musí bodyguard spolu s akčnou hviezdou zneškodniť teroristov a zachrániť rukojemníkov. Spracovanie sa mi páči, ale treba sa mu prispôsobiť. Toto nie je žiadny seriózny akčný film alebo jemná akčná komédia, ale až na pomerne vážny úvod a možno ešte záver praktiocky čistá paródia na akčné filmy a hrdinov, obzvlášť Smrtonosnú pascu a Bruca Leeho. A tak je to neustála zábava bez slabého miesta, ale s množstvo výborných. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom, dobrá. Ale kvôli žánru je samozrejme v inom štýle, keďže tu ide hlavne o zábavu. Súbojov je tu prekvapivo málo, asi len dva dlhšie a pár maličkostí, hlavne sa strieľa vo veľkých prestrelkách, v ktorých teroristi, ale aj civilisti umierajú po desiatkach, ale akcia celkovo je dobre dynamická, zaujímavo natočená a slušne nápaditá, je tu viacero výborných nápadov. Najviac sa mi páčia oba dlhšie súboje, ale všetka akcia je zábavná. Spokojný som aj s humorom, je takmer všadeprítomný, rozmanitý a miestami veľmi zábavný. Herecké obsadenie je výborné, Jet Li je síce v hlavnej úlohe, ale nemá tu až tak moc priestoru, ako by sa dalo očakávať, ale delí sa oň s viacerými dobrýmii postavami, hlavne výborný Jackie Cheung ako paródia na Bruca Leeho, potešia aj ženské postavy ako Chingmy Yau, Charlie Yeung, alebo Valerie Chow a spokojný som aj so záporákmi, medzi ktorými nechýba ani Billy Chow. Réžia a technická stránka sú pre potreby filmu viac než dostatočné. Kto má rád akčné filmy a humor tohto typu tu ani nemôže byť sklamaný, je to správne dynamická a zábavná paródia. 76% ()