Shao Lin xiao zi

• Hongkong 少林小子 (viac)

Film popisuje životy dvou rodin. V jedné mají jen samé chlapce, ve druhé dívky. Chlapci pořád nadbíhají děvčatům a jejich otec si myslí, že to dělají kvůli tomu, aby se naučili techniku boje s mečem, jelikož tím je rodina dívek známá. V druhé rodině se zase učí kung-fu. Jednoho dne rodinu s děvčaty přepadnou a zachrání je až rodina s chlapci v čele s Jetem Li, který hraje jednoho ze synů, jenž chce za ženu jednu z dcer rodiny s mečem. (Vecko99)

Fingon

Nářez se zpěvy a lvím tancem. Komediální scény fungují (hlavně ty, kde jsou dětští herci), akční scény jsou fajn (ať už se oťukávají holky z Wutangu s kluky ze Shaolinu, nebo se v závěrečné scéně spojí proti banditům) a vůbec se mi celý film líbil víc, než "první" nebo "třetí" díl (produkčního cyklu, série je to jen hodně volná). ()

corpsy

Než pre fanúšikov martial arts žánru a easternov, ide skôr o film pre deti a mládež. Hodinu aj pol sledujeme detské skotačenie, s výnimkou pár odbočiek na zvýraznenie deja. Až potom príde pravá, orechová mlátička s vynikajúcou choreografiou. Napriek tomu však snímok nenudí a humor tu nepôsobí až tak trapácky, ako v niektorých východných komédiách. ()

tequilla

Dvojka má narozdíl od jedničky veselý dětský příběh. Příběh o dvou rodinách, kde jedna rodina má jen samé holky a druhá má samé kluky a mezi nimi 20 letý Jet Li. Musím říct, že dvojka má lepší bitky než jednička a ten konec. Konec je tak superakční, že že jsem si to musel pustit 10 krát za sebou. Mega finále, kde se bitkujou nejen dospělí, ale i děti kteří jsou zatraceně hustý. Finále má lepší choreografii než jednička a to nejen u Jeta, ale i u všech herců a to i ty děti, kteří fakt něco umějí. Jasných 5 hvězdiček. ()

sniper18

Je to celkom dobrý film s Jet Lim, ktorý patrí medzi jeho slabšie filmy. Má zaujímavý príbeh o dvoch rodinách, pričom jedna má samé dievčatá a druhá zase samých chlapcov, medzi ktorými je aj Jet Li. S akčným filmom moc tento film nemá spoločné, väčšinou vtipnejším spôsobom zobrazuje ich životy, vzťahy v rámci rodín, či už medzi deťmi alebo vzťah nevlastného otca k deťom a samozrejme aj medzi týmito rodinami. A aby tu bolo aspoń niečo spoločné s akčným filmom, tak je tu aj vodca skupiny zločincov, ktorý sa chce jednej rodine pomstiť . Väčšinu času má film takú príjemnú atmosféru, kde je všetko brané s humorom, ale je tu aj niekoľko vážnejších scén. Akcie tu moc nie je, väčšinou sú to kratšie súboje, v ktorých o nič nejde, ale ku koncu sa film vylepší aj po tejto stránke. Najprv zaujme súboj Jet Liho s Indom v jaskyni, ale hlavne výborná záverečná desaťminútovka, čo je neustála hromadná bitka mnohých bojovníkov a okrem Jet Liho ma potešil hlavne výkon jeho priateľky. Som tu spokojný aj s hudobnou stránku, pretože je tu viacero príjemných čínskych pesničiek. V rámci tejto trilógie ma tento diel zaujal najviac, ale aj tak je to Jet Liho podpriemer. Obľúbil som si ho kvôli iným filmom. Objektívna kvalita filmu- 58%, film sa páči mne na 60%. ()

maty39

Kdo moc nemusí dějovou omáčku v typickém kung fu filmu staré školy, tak ať zkoukne konec filmu. Tam se dočká kvalitní řežby, kde je vidět, že účastníci jsou opravdoví mistři svého oboru. Ten zbytek je snadno zapomenutelnej. Soupeření dvou rodin, kde v jedné jsou jen dívky a ve druhé jen kluci. Do toho nějcí bandité snažící se rodiny zlikvidovat. Sem tam se nějaká ta šarvátka strhne, ale je to jen neškodné kočkování, takže netrpělivci se můžou vklidu kouknout na konec a budou to mít za plnej počet. ()