Kazisvěti

(TV film)

Domácí skřítkové mohou být dobří a zlí. V tomto pořadu se jmenují Škyt a Drc. Jsou spíše záporného charakteru, takže by měli škodit. Jakmile totiž učiní dobrý skutek, ztratí všechny nadpřirozené vlastnosti a stanou se z nich lidé. Protože jedině člověk je obdařen tou předností, že dokáže dělat dobré skutky. Kazisvětům se to nakonec stane - dopustí se dobrého skutku. Režisér Radim Cvrček obsadil do hlavních rolí skřítků M. Středu a P. Zedníčka. Dále hrají E. Pardus, A. Mohelská, B. Polívka, J. Pecha, J. Bartoška a další. Scénář V. Fux. Kamera J. Nosek. (oficiálny text distribútora)

Pitryx

Krátká hříčka sloužící k pobavení a mne tedy rozhodně pobavila. Bolek Polívka se jako metař v krátké miniscénce nedal zahanbit. V tom co ve scénáři bylo, si herci dokázali uhrát požadovaná a to je vše. Více nelze očekávat.Vcelku by mne zajímalo, proč si ani jeden z našich nej serverů o filmu nedal práci s ověřením jména jednoho ze skřítků. Podle mne ani "Škyt", ani "Skřet", ale, jak jsem já naposlouchal (možná špatně?), prostě "Škrt". Říká to zcela zřetelně Jardovi při představování. ()