Fang Shi Yu

• Hongkong 方世玉 (viac)

Zámožný Tiger Lui  jednoho dne zorganizuje turnaj v kung fu, aby se zavděčil nepřátelským měšťanům. Na vítěze čeká odměna v podobě sňatku s jeho krásnou dcerou. O turnaji  se dozví sebevědomý  Say Yuk (Jet Li), který chce dokázat, že jeho bojové umění je neporazitelné. Netuší však, že cenou za vítězství je svatba. Proto Say Yuk raději prohraje, než aby se vzdal své svobody. O jeho pochybení se dozví matka, která chce nazpět vybojovat  čest rodiny a vyhrát v turnaji. Nevědomky tak získá pro svého syna ruku mladé dámy. Po úvodních nesvárech v sobě mladá dvojice nachází zalíbení a zdá se, že nemůže nic narušit jejich šťastné soužití. Ve stejný okamžik se na scénu dostává krutý císařský generál se svou armádou. (ČSFD)

HAL

Existují i zábavné kung-fu komedie, ale The Legend k nim vážně nepatří. A stupidní zápletka je jen nejmenším z problémů - horší je že veškerý humor ve filmu je nesmírně tupý a trapný, takže se pak člověk nedokáže ubránit pošilhávání po tlačítku rychloposuvu kdykoli se ve filmu nikdo s nikým nemlátí. Bitky jsou na tom tedy o něco lépe, ale ani s nimi se žádný zázrak nekoná - choreografie běžných konktaktních soubojů je většinou fajn, ale její autor se s ní až příliš často vyžívá v bizarní originalitě která není ani zábavná, ani vtipná, takže dokonce i to sledování kopajícího (a věčně na drátech letájícího) Jet Li už je ke konci spíš otravné. 4/10 ()

Superpero

Velice zábavná komedie (tedy ze začátku pak je to ta klasická hongkongárna). Bitky jsou velice cool ale hlavním plusem tohoto filmu je komediální Jet Li, protože tedy aspoň já jsem byl vždy zvyklý na jeho kamennou tvář viz. Hero nebo Bodyguard from Bejing, ale tady dosahuje komediálních kreací až "jackiechanovských" a to se musí vidět. Jo a hlavní záporák je správnej killer jak má bejt. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film s Jet Lim, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má celkom dobrý príbeh o hrdinovi, ktorý kvôli súťaži dostane ženu, s ktorou sa má oženiť, ale nechtiac sa aj s rodinou dostane do nemilosti guvernéra kvôli podpore povstalcov. Celá prvá hodina je pohodová akčná komédia plná vtipnejších situácií a akčných scén, v ktorých nejde o nič dôležité a potom nastane zlom, film radikálne zvážnie a humor sa úplne vytratí. A táto časť je podstatne lepšia aj ked´ aj so zvyškom filmu som spokojný. Akčných scén tu nie je až tak veľa, ale kedže príbeh je na Jet Liho až moc prepracovaný, tak to neprekáža. Som s nimi spokojný, ale nevyrovnajú sa akcii z filmov ako Päsť legendy alebo Twin warriors. Najviac sa mi páčia súboje o ženu, kde sa nemôže spadnúť na zem a tak bojovníci behajú aj po hlavách divákov, všetka akcia z poslednej tretiny, ale zaujímavý je aj začiatok, kde sa skáče do piesku a podobne. A chválim tu aj zaujímavý nápad, pretože sa často nestáva, aby akčný hrdina bojoval bok po boku aj so svojou filmovou matkou, ktorá ho možno aj prekonáva. Síce pokračovanie sa mi páči o niečo viac, ale aj tento film ocení nielen Jet Liho fanúšik. Objektívna kvalita filmu- 70%, film sa páči mne na 72%. ()

Brain-D

Jsou to 4* s mírně odřenýma ušima, protože mi to připoměla trochu kvalitu tenkrát v číně 3. Tohle je ale rozhodně jeden z nejvtipnějších filmů a jet li se tu ksichtí a dělá samý blbosti. Když ale přijde na boj, tak všechny seřeže. Choreografie je tu skvělá a není tu moc extra těch lítajích soubojů, takže se tu klidně držíme při zemi (téměř). ()

H34D

Pokud máte k dispozici pofiderní scénář, který postrádá seriózní úroveň a nezadá si moc s parodií, není nic elegantnějšího, než jej rovnou popupravit z neúmyslné komedie na úmyslnou. Filmu Fong Sai-Yuk nelze konstruktivně vytýkat stupiditu, byť je jí v některých momentech doslova nasycen, protože se jedná o lehkou bojovou komedii, bez vyšších ambicí. Bojové scény jsou zkrátka chytlavé a o to tady jde, bojují i ženy a to překvapivě dost a dobře. Občas se použijí i nějaká ta lana (ovšem v souboji pod verandou až moc), Jet Li vykouzlí i pár křečovitých úsměvů a hlavně, jako celek to nenudí. 7/10 ()