Jsi chytřejší než páťák?

(relácia)

Zábavná soutěžní show, ve které každý může vyhrát až milion korun. Musí však správně zodpovědět otázky, jaké ve škole dostávají „páťáci“.

Každého kola se účastní jeden dospělý soutěžící, který má šanci vyhrát až 1 milion korun, pokud správně zodpoví otázky převzaté z výukových materiálů pro první stupeň základní školy (tzn. učebnice, prezentace, pracovní sešity pro 1-5. ročník ZŠ).

Soutěžící odpovídá na otázky z 10 tématických kategorií (například astronomie, cizí jazyky, český jazyk, matematika, nauka o Zemi, zdravověda, zeměpis ČR, zeměpis světa, zoologie .....), a to v libovolném pořadí. Každá správně zodpovězená otázka jej posune o stupeň výš (jednotlivé stupně jsou ohodnoceny různými částkami). Pokud zodpoví správně všech 10 otázek, smí zodpovědět 11. otázku za 1 milion korun.

Pokud se soutěžící rozhodne ukončit svou účast ve hře, musí se na žádost moderátora podívat do kamery a říct větu „NEJSEM CHYTŘEJŠÍ NEŽ PÁŤÁK." (oficiálny text distribútora)

macetoma odpad!

Ehm, ehm, jak kdy, většinou zatím ano. Neodpustím si v této souvislosti starý vtip o zvířatech: ...Farmář šel na trh a koupil kohouta pro své slepice. Nový kohout Velkopansky přikročil ke starému kohoutovi a říká: "No, ty starý prďolo, je čas, abys šel do penze". Starý kohout odpověděl: "Ale no tak, přece nemůžeš obsloužit VŠECHNY slepice. Podívej se, co to udělalo se mnou. Nech mi aspoň ty dvě staré v rohu". Mladý kohout na to : "Zmizni, jsi vyřízený a já přebírám žezlo". Starý kohout řekl: "Tak ti něco řeknu, mladý siláku. Budeme závodit kolem statku. Kdo vyhraje, bude mít exkluzivní práva na všechny slepice". Mladý kohout se zasmál: "Nemáš žádnou šanci, starochu, takže abych byl fér, dám ti malý náskok". Starý kohout se rozběhl, o 15 vteřin později se za ním rozběhl mladý kohout. Běželi kolem domu a když přibíhali před přední verandu, mladý kohout doháněl starého. Byl za ním sotva decimetr a už už ho měl. Mezitím farmář seděl na svém obvyklém místě na přední verandě a vidí jak se kolem něho žene mladý kohout za starým. Sebral svoji pušku a BUM rozstřelil mladého kohouta na cucky. Smutně potřásl hlavou a řekl: "Sakra, tento měsíc už třetí kohout, co není na slepice... Z této historky plyne poučení: "Pozor na nás, starší... zkušenosti a vychcanost většinou vyhrajou nad mládím a rychlostí". ()

FireTight odpad!

Jsi chytřejší než páťák aneb udělej ze sebe před celým národem debila, protože neznáš odpověď na otázku, kterou si stejně v životě nepotřeboval, potřebovat nebudeš a když už, tak si to najdeš na internetu. Navíc, ani já sám si nevzpomínám, že bychom některá témata v páté třídě vůbec probírali, ale tak co, já jsem do páté třídy nastoupil během letní olympiády v Sydney. Dnešní páťáci jsou tak asi chytejší, na druhou stranu to však někteří z nich umí přímo geniálně skrývat... ()

joker.george

Když jsem tohle viděl, chodil jsem myslím do třetí třídy a už v té době mi to přišlo jako kravina, tak jak se na to asi můžu dívat dnes? Říkal jsem si, že ti co tohle vymysleli asi do školy nechodili, neboť to nemělo s tím, co se vyučovalo absolutně nic společného. Buďto byly stupidní otázky, u kterých jsem se hlavně pozastavoval, když soutěžící řekl absolutní kravinu, takže mi nikdo neříkejte, že tam ti soutěžící byli dobrovolně, protože kdo by ze sebe dobrovolně dělal vola? nebo byly otázky absolutně mimo mísu. ()

Ospalek odpad!

Z tohoto pořadu mi naskakovali boláky a musím říct, že jindy zábavná dvojice Genzer a Suchánek, to tentokrát opravdu zpackali a přišlo mi, že tam soutěžící byli nastrčeni a nebo byli tak blbí, což vlastně v dnešní době není zas tak nemožné. Spíš měl název být postaven jinak... Tak aby každý poznal do čeho vlastně jde a že se chystá pořádně ztrapnit, protože "žáci" byli očividně předem připraveni a naučeni odpovědím. Atmosféra jaká se tímto "soutěžním pořadem" nesla mi připomínala zážitek z horské dráhy... BRR...! A už ani nedoufám, že by češi mohli vymyslet něco stejně tak skvělého jako je Chcete být milionářem? Moje hodnocení je tedy celkem jasné... ()

Allien.9 odpad!

"Jsi chytřejší než páťák?" Já ano a upřímně doufám, že jsou soutěžící nastrčení, protože jestli ne, tak je tato "show" (jako mnohé další) hrubou urážkou mé inteligence. P.S.: Nahrané až hrůza. P.P.S.: Otázka z první třídy na téma umění: Kdo hrál ve filmu "Piráti z Karibiku" Jacka Sparrowa? Ano, kdyby se ve školách učilo o filmech, byla bych v sedmém nebi, ale NE, tohle se, VY IDIOTI z TV Nova, ve školách fakt neučí.;-) ()