Papírový hrdina

• USA Paper Man

Laskavé komediální drama, které vypráví o nepravděpodobném přátelství neúspěšného spisovatele se středoškolačkou z Long Islandu, která ho učí co to znamená, vzít odpovědnost za svůj život do vlastních rukou... Papírový hrdina je inspirativní komediální drama o jednom neobvyklém přátelství mezi Richardem (Jeff Daniels), neúspěšným spisovatelem středního věku, jenž nikdy zcela nedospěl, a sedmnáctiletou dívkou Abby (Emma Stoneová), která díky rodinné tragédii naopak musela dospět velmi rychle. Oba jsou nejistí, ostýchající se udělat vstřícný krok a přitom oba hledají přítele, s jehož pomocí by do budoucna snáze kráčeli dál. I když Richard už od dětství na jednoho přítele spoléhá, tento imaginární superhrdina však existuje pouze v jeho hlavě. Po naléhání manželky Claire (Lisa Kudrowová) se Richard přestěhuje na zimu na Long Island, s cílem překonat svůj spisovatelský blok. Právě zde se setkává s Abby, kterou si najme jako chůvu, i když žádné děti nemá. Jejich nové, křehké přátelství je zpečetěno báječnou Abbyinou domácí polévkou, a také její upřímnou radostí a zájmem o Richardovo psaní i o jeho pokusy s origami. Postupně se sbližují a svěřují si své sny i životní těžkosti. S přicházejícím jarem si oba uvědomí, že je čas nechat odejít imaginární kamarády z minulosti a přijmout budoucnost jako nový začátek. A stejně tak přijmout i nové úžasné přátelství. (HBO Europe)

Malarkey

Šíleně bláznivej spisovatel, kterej nemá nápad na další knihu, ale má Emmu Stone, která je stejně bláznivá jako on. Hlavně kvůli ní jsem na ten film koukal a právě kvůli ní se mi ten film docela líbil. Film jinak má i další zajímavé herce, ale Emma Stone to prostě na celé čáře všem natrhla. Až tak je dobrá. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $15,388Tržby Celosvetovo $15,388▐ pomalá roztomilo, smutná dráma, sonda do duše paper mana s alter egom Kapitánom Excelentom, dobré herecké výkony na čele s Emmou Stone /80%/ ()

larelay

Malo to velmi svetle a vtipne chvilky - Ryan vo vypchatych obtiahnutych trenirkach a zltym prelivom, Jeff Daniels na minibicykli, ale aj hrozne slabe chvilky - Lisa Kudrow, rozvlacny pribeh. No a najdolezitejsie je, ze to malo aj chvilky na zamyslenie a silne chvilky, o ktore sa vacsinou postarala Emma Stone s Jeffom Danielsom. Vcelku to bol prijemny nezavislak, ale nicim prevratny. ()

B!shop

Tak copak to tu mame. Rek bych takovej ten typickej nezavislackej film, kterej je hlavne komedio-drama, v podstate o nicem a kde se resi vztahy a zivot. Tady navic mame spisovatelskej blok, problemy v manzelstvi, hlavniho hrdinu tak trochu magora, ale tim sympatickym zpusobem, takze se pritrouble usmiva, ma hovadsky napady a clovek mu musi fandit. Samozrejme nesmi chybet nejaka zasadni vedlejsi postava, to tu obstarava Stone ve svy skoro uz typicky roli trochu divny holky. No a pak tu mame to, kuli cemu jsem si film pustil, ale ve vysledku to je pro dej nejmin dulezity. Imaginarniho kamarada Kapitana Dokonalyho v podani blondatyho, do supermanovskyho oblecku natazenyho Reynoldse. Souvisi s nim akorat jedno zaverecny "odhaleni", ktery jsem cekal uz nekdy od pulky filmu. No a jinak celej film nikam nespecha, nic moc se sice nedeje, ale dokaze to pobavit, zvednout naladu a herci jsou sympataci, takze proc nedat 4*. ()

Wade Wright

To si takhle jdeš pustit nějakou komedii s Ryanem a Emmou a ejhle... existencionální drama o vnitřní samotě a podstatě přátelství. :) Ještěže mě to vůbec nevadí, protože tohle dílko nakonec nemůžu prohlásit za nic menšího než za skrytý klenot. Asi ho tady každému nechám schované, ať si ho najde sám. Mluvit o filmu více by byla škoda. - Plottwist jsem taky nečekal. ()

Jara.Cimrman.jr

Jsem příliš líný na to, abych si vymyslel imaginárního přítele, připouštěl krizi středního věku či bádal nad smyslem života. Filmy s obdobnou tématikou obvykle spolehlivě ignoruji, ale smutný pohled a lehce zateplený kostým kapitána Excelenta mne vyslali vstříc několika traumatům. Sice jsem přitom nadšením do stropu neskákal, ale pár životních mouder, potřebu zakroutit krkem tetřívkovi a touhu kamarádit s Emmou Stone, jsem si z toho odnesl. ()

ORIN

Takové nezávislé maloměstské krasosmutnění s výtečnou ústřední dvojkou Jeff Daniels - Emma Stone. On, v podstatě takový více zašlý a ne tolik neurotický Arlen Faber, a ona, po traumatickém zážitku z dětství, který ji navždy poznamenal. Na první pohled nesourodou dvojici spojí pouto přátelství determinované křehkostí vzájemné důvěry. ()

choze

"VŠICHNI MI ZÁVIDĚLI, ŽE MÁM CHLAPA, KTERÝ MĚ UMÍ ROZESMÁT. CO SE STALO?" - "PŘESTALA SES SMÁT." Čekal jsem nějakou alternativní komiksovku, ale s komiksy nemá tahle nezávislárnička, kde nemůže chybět origami a vběhnutí oblečené hrdinky uprostřed zimy do moře, společného nic. Tedy kromě nijak zvlášť vtipného Ryana Reynoldse v trikotu, trénujícího v pozadí na Green Lanterna. Pohodový film nesou na svých bedrech spolehlivá Emma Stone a Jeff Daniels, který se úspěšně popasoval s postavou spisovatele s tvůrčím blokem (mé oblíbené téma), balancující na hraně otravnosti a sympatie. A přiznám se, že ten zvrat jsem nepředvídal a byl jsem z něj odvařenej :) ()

Davies182

Tragicky nudná komorní dramata existují, a nespasí je ani hvězdný cast. Super zjištění! Asi první žánrovka, která mě vyloženě znechutila - najednou o něco více rozumím všem, kteři připlácli nízké hodnocení Birdmanovi... Nezahrávejte si s výkladem existencialismu! ()

Fiftis odpad!

Venujem tejto strašnej snímke jej 100.komentár. Mala to byť inšpiratívne komediálna dráma, o jednom neobvyklom priateľstve. Slovíčko - komediálna, si môžeme rovno škrtnúť, pretože počas sledovania tejto snímky sa nie že nezasmejete, ale ani nepousmejete. V neposlednom rade bolo nepekným zistením, že nás nepotešia ani herecké výkony hviezd ako Jeff Daniels, Emma Stone, Lisa Kudrow či Ryan Reynolds. Práve Ryan sa asi musí neuveriteľne hanbiť, že súhlasil s touto snímkou, kde si zahral absolútneho gay-look magora. Ako drámu to môžeme brať všetkými desiatimi, pretože po dopozeraní budete cítiť určitú depresiu. Rozhodne môžeme konštatovať, že sa jedná o malú filmovú katastrofu. ()

playboxguest

Ten chlap si neumí udělat ani polívku, natož aby dal za 100 minut dohromady knihu, nebo dokonce svůj život. Nudný není tenhle film, nýbrž jeho hlavní hrdina, který by mě v reálu nejspíš unudil k smrti. Plusové body za Emmu Stone, která se mi tady vzhledově moc líbila a za tip, co s tou kopou knížek, co se mi válí na půdě. ()

DJ Obelix

Melancholicky laděné komorní drama s výborným výběrem herců. Většinu mých pocitů perfektně sesumarizoval drake31 a Paper Man se instantně řadí k jedněm z mých srdcových filmů. ()

Lenny.M

Od začátku nudný, bezduchý příběh, u kterého mě držla pouze Emma Stone. Postupně se z Paper Mana klubal vyspělejší, zamyšlenější film, který mě ke konci nutil zamyslet se. Přiznám se, že nebýt Emmy, film jsem po půl hodině vypla, ale je dobře, že se tak nestalo. Pěkný oddechový film, který nenadchne, ale ani neurazí! ()

Chrustyn

Typický příklad nenápadného amerického nezávisláku, který chytí a překvapuje svými myšlenkami a výbornými herci. I přes vlažné tempo, velice zajímavý a poutavý snímek. ()

jojinecko

3,5*/5 Akurát ujetý a originálny filmík, správne alternatívny a nezávislý, občas veľmi vtipný a trefný. Jeff Daniels a hlavne Emma Stone sú sympaťáci a všetko to stojí práve na nich. Nie je to prvá liga, ale podobné filmy dokážu vždy potešiť... ()

Flego

Malý veľký film je láskavou sondou do duše vyhoreného muža. Jeho priateľstvo s mladučkou ženou má veľkú šancu oboch posunúť správnym smerom. ()

rikitiki

Nevěrohodné setkání muže středního věku a mladé dívky okořeněné /ne/přítomností fiktivního přítele z dětství. Promarněná šance skončila v melodramatu. ()

HellFire

Takových filmů o spisovatelích s krizí tady bylo. Tenhle má dost mínusů. Postava Ryana Reynoldse je naprosto zbytečná, děj předvídatelný,story s Emmou Stone a hlídáním dětí.... Úplně nahlavu. Navíc o čem to krucinál píše? Proč by někdo psal knihu o ptákovi? ()