Dětský zvěřinec

Centrum tvorby pro děti a mládež připravuje v Animačním studiu České televize nový třináctidílný kreslený seriál Večerníčků Dětský zvěřinec. Pohádky napsané s invencí, vtipem a pochopením pro duši dnešního dítěte pocházejí z dílny mladého, talentovaného a ceněného autora Pavla Brycze. Příběhy vypráví komický človíček - ředitel Dětského zvěřince, kde žijí děti, které se chtěly za různých okolností proměnit ve zvířátka. Každá pohádka vypráví o jednom dítěti a důvodech jeho proměny. Na jejím počátku většinou stojí nepochopení ze strany dospělých a někdy také nesprávné chování dítěte vůči ostatním... Jednotlivé příběhy expresivně namlouvá herec Martin Dejdar. Původní hudbu komponuje skladatel, písničkář a textař Vladimír Merta. Výtvarnou podobu seriálu zajišťuje ilustrátorka a grafička Šárka Ziková. Režie projektu se ujal zkušený animátor a režisér Jiří Tyller. Diváci Večerníčku se mohou na pohádky Dětského zvěřince těšit od konce listopadu 2008. (oficiálny text distribútora)

gudaulin

Bohužel, Tyllerův nový večerníčkový seriál je nepovedený. Jeho hravost je křečovitá, schází mu poetika klasické české večerníčkové tvorby, po výtvarné stránce tuctové a především Dejdarův hlas je nevýrazný - je až s podivem, že Dejdar namlouvá úspěšně a s jistotou už řadu let raubíře Barta v Simpsonových a tady odvádí tak matný výkon... Celkový dojem: 40 %. ()

triatlet

Večerníčkovské příběhy Pavla Brycze jsou opravdu pro ty nejnenší, kterým stačí pestrobarevné postavičky a ještě nechápou smysl. Bryczův zvěřinec je spíš divný blázinec... Dejdarovi se ale daří částečně polidštit i to Bryczovo panoptikum. ()

štísko

Jé táto, to mluví Maděra.(Martin Dejdar). A tak jen Dejdarova popularita z občas sledovaného seriálu Zdivočelá země, zajistila u nás doma tomuto večerníčku aspoň nějaké pozitivní hodnocení. A ta úvodní písnička mne ještě zaujala. Dnešnímu dílu o klukovi co se proměnil v koně bych ještě dvě hvězdičky dal, ale z koně co s batohem na zádech šplhá po žebříku, nebo z nějaké jiné modré kobyly u nás nikdo nadšením neřehtá. Celkem zatím jedna až dvě hvězdy. ()