Shin angyō onshi

• Japonsko 新暗行御史 (viac)

V pradávném království Jushin působili tajní agenti jako královi vyslanci, kteří putovali zeměmi a ochraňovali všechen lid. Lidé je nazývali Amen Osa. I když je Jushin dávno zničen, jeden Amen Osa vytrval a stále putuje utrápeným světem se svou služebnicí SanDo. Jeho jméno je Munsu a má jen jeden cíl - pomstít pád Jushinu. Natočeno na motivy stejnojmenné korejské mangy. (Zíza)

Zíza

Myslim, že tohle by bylo lepší jako seriál - lépe pochopit vztahy, proč, jak, kdo byli, co bude... Není to špatné. Jen mi to příjde jako polovina věty. Protože jeho poslání vlastně neskončilo, že? Stále musí říkat: "Počkej bratře." Lepší 3*. ()

• Snímek je volnou adaptací úspěšné jihokorejské manhwy, tzn. grafické novely, Blade of the Phantom Master (신암행어사), vycházející od roku 2001 do roku 2007, dvojice jihokorejských manhwa tvůrců, spisovatele In-wan Youn a ilustrátora Kyung-il Yang. Děj koprodukčního snímku mezi jihokorejským Character Plan studiem a zkušeným japonským studiem Oriental Light and Magic, které zpracovalo víc jak sedmdesát procent snímku, pojednává o několika vybraných příbězích hlavního protagonisty Munsu (文秀). V rámci celé koprodukční spolupráce se jedná o vůbec první vzájemnou spolupráci na animovaném snímku mezi oběma těmito zeměmi, které se ale stejnou měrou podílely na komplexním financování. Autorem hudebního doprovodu je japonský skladatel Kó Ótáni, zatímco autorkou vybraných tématických skladeb je jihokorejská královna populární hudby BoA. (Conspi)