Santi má problémy - nedokáže se pohybovat na volném slunečním světle, začínají mu růst podivně zuby a čím dál více se rozšiřuje jeho nemoc. Spolu s jeho matkou na jeho přání tedy odjedou tam, kde by se jeho problémy měly vyřešit, do míst kde slunce nesvítí. V novém domě a hlavně jeho okolí se ovšem začnou dít podivné věci, se kterými je navíc Santi spojován. Pokud nechce čelit obvinění, bude muset věci vyřešit. (Pumiiix)

villon17

Já ty Španěly prostě žeru:D. Miluju jejich zemi, miluju jejich řeč, miluju jejich vzhled, chování a už dlouhou dobu i filmy. Jestli někdo někdy točil tak ohromné horory, tak oni!! Málem jsem si nadělala do kalhot, jak jsem se třásla. Muchlala jsem peřinu a ani nepípla, aby mě ta holčina náhodou taky nezahlídla:D. ()

Jino

Za ty herecké výkony všech zúčastněných nemůžu dát víc než slabších 40%. Ostatní prvky patřící do hororového či thrillerového žánru byly lepší, což však v celkovém srovnání všeho neznamená, že se jedná o bůhvíjak dobrý film ... i když jsem byl místním hodnocením (69%) docela navnaděn, nakonec jsem odcházel zklamaný. ()

AlistairMir

Když Vás někdo pošle tam, kde slunce nesvítí tak Vás dotyčná osoba většinou posílá do pr.... Avšak náš hrdina Santi trpí nemocí, díky které nemůže na světlo jelikož by laicky řečeno shořel jak papír, takže v jeho případě místo kde slunce nesvítí jest rájem na zemi a mile rád přemluví svou fešnou maminu, aby dala na radu doktora a na ono místo se jelo bydlet. Brzo se ukáže, že vesnička nebude úplně bezproblémové místo k životu, jelikož v lese žije něco (nevím proč s tím každej dělá takové tajnosti když se to stejně skoro hned provalí ale ok také nebudu prozrazovat že jde o...tůdle) a to něco trhá lidi na kusy. Jelikož Santi je tu novej, vyskytuje se u každého mordu a navíc je pro vesničany skoro jako upír, tak moc oblíben v kolektivu není a tak trochu všichni myslí, že on je ten bubák. No a jak to bývá tak se náš hrdina s místní dvounohou kočkou a kámošem co za ním přidrandí rozhodnou uvést věci na správnou míru. A vy u toho nesmíte chybět, protože první půlka hororu je skvělá, hezky temná a dokud skryté zlo jen tušíme ale nevidíme, je to bomba. Po odhaléní to ještě chvíli drží laťku, ale pak to jde dolu dolu a ke konci honička v lese je fakt nepovedená, ale nehledejme kazy. Španělé mile překvapili ne zrovna častým námětem a povedlo se jim člověka hezky napínat. Hlavní trojice sympatická, zbytek jde, pár napínavých scén se najde (hrdina sám s NĚČÍM v baráku je moje top) , hudba fajn, příběh taky. Jděte do toho. ()

TomikZlesa

Jak už u španělských hororů bývá, opět zde hrály samé neznámé tváře a přesto byly výkony klasicky vysoké. Začátek naprosto typický a druhá polovina filmů klasicky svělá. Ač je ale film celkově spíše průměrný, dnešní americké rádoby horory a dokonce i předělávky kdysi úspěšných hororů tomuhle dílu nesahají ani po paty. Ržisér by si měl občas uvědomit že známí ksixt není zárukou dobrého filmu a právě ze španelských filmu si vzit příklad. ()

J*A*S*M

No super, nejpříjemnější hororové překvapení roku. Tenhle film jsem absolutně neměl v hledáčku, netušil jsem o něm vůbec nic, až jsem před pár dny viděl nějakou webovou upoutávku, která mě nalákala na jméno Álvara Augustína - producenta Sirotčince a Faunova labyrintu. Tak jsem si to sehnal a zkouknul a můžu říct, že španělské pojetí hrůzy mě prostě baví - já jim to všechno žeru i s navijákem a opravdu se u toho bojim. Eskalofrío je taková hodně temná detektivka (giallo bych se říct netroufnul, ale trochu se mu to svým stylem blíží), která má dost shodných prvků právě například s Faunovým labyrintem, a zároveň se blíží třeba Argentově Phenomeně. Samotný námět zaujme (zrovna nedávno jsem si říkal, že by se na tohle téma dal udělat pěkný horor), zamrzí snad jen zbytečný závěrečný twist, kvůli němuž výsledný dojem úplně nejsilnější. Mimochodem, nejlepší je první půhodina, kdy divák netuší, s čím má vlastně tu čest, takže pokud můžu poradit - rozhodně se po tom před zhlédnutím nepiďte (a nejlépe ani nesledujte trailer). Objektivně je to tak na 7/10, ale milovnící novodobých španělských hororů (k nimž se řadím) si klidně takové dva bodíky za sympatičnost přičíst můžou. ()