Tajemství Enfieldu

• Česko Tajemství Enfieldů (viac)

Ve zdánlivě obyčejném domě v severolondýnském Enfieldu se začne odehrávat řada znepokojivých paranormálních událostí. Zprávy o přítomnosti nadpozemských sil, které se opakovaně snaží připravit o život jedenáctiletou Janet Hodgsonovou, brzy zaujmou vyšetřovatele paranormálních jevů jménem Maurice Grosse (Timothy Spall), který je přesvědčený, že v domě řádí poltergeist. Útoky jsou den ode dne násilnější a Maurice se nezastaví před ničím, jen aby Janet před těmito neznámými temnými silami ochránil. Mrazivý a hrůzostrašný film Tajemství Enfieldu vypráví neobyčejný, pravdivý příběh jednoho z nejdokumentovanějších a nejvíce šokujících případů poltergeista v novodobých dějinách. (Cinemax)

Morholt

Poměrně přesná rekonstrukce případu poltergeista z Enfieldu. Tvůrci víc než na atmosféru a strašení vsadili především na procesní notu, takže milovníci lekaček a mrazení v zádech budou zklamáni, ale fanoušci duchařin si to své najdou a i kvůli skvělému obsazení stojí za to sérii vidět. Jinak doporučuju předtím mrknout na na nějaký dokument, který se k danému tématu vztahuje. 70% ()

Malarkey

Takový realističtější popis toho, co vypráví film V zajetí démonů 2. Obával jsem se nudného zpracování, což Angláni svým suchým přístupem k věci občas umí. Nakonec mě ale mile překvapily jak postavy, tak forma vyprávění, u které je strašně cítit, že je daleko opravdovější, než to, co jsem viděl předtím. Rozhodně dvě hodiny, u kterých jsem se vůbec nenudil a naopak se mi moc líbil civilní přístup všech, co jsou spjatí s příběhem. ()

tron

Strašné retro. Vizuálne to vyzerá ako film z roku 1991. Pritom rok výroby tejto britskej mini-série je prekvapivo 2015. Pokúša sa rekonštruovať udalosti z anglického mestečka, kde sa rodina údajne ocitla pod terorom poltergeista. Nasledovali rôzne formy vyšetrovania, o ktorých pojednával aj slávnejší horor Jamesa Wana V zajatí démonov 2, ktorý priletel o rok neskôr. Snímke dominuje pomalá, plíživá atmosféra, ponurá výprava, dôraz kladený viac na psychológiu postáv, než na strašenie (čo je dobre, lebo strašenie je natočené značne nezaujímavo) a na hercov v čele s nečakane dobrým duom Timothy Spall/Matthew Macfadyen. ()

Pítrs85

O nic horší než Wanovo druhé V zajetí démonů, navíc zdejší naštvanej děda, co se jen chtěl nechat po smrti rozptýlit na stadionu Highbury (to museli mít kluci arsenalští radost, když se jim popel z mrtvýho old mana zarýval do trenýrek, hehe), byl snad ještě děsivější než ten v Conjuring. Timothy Spall je machr k pohledání, MacFadyenovi role Guye Playfaira (btw super pseudonym) sedla jak serbel na prdel a ty dvě holky, se kterýma si chtěl starej dobrej Poltergeist jen trochu (po)hrát, byly správně nesnesitelný. O dobové atmosféře netřeba nic psát, tu maj Angláni v malíku. Spokojenost, hlavně první díl dokáže párkrát vystrašit. ()

Arsenal83

Mne sa páčilo aj to strašenie, ktoré niekedy veľmi dobre fungovalo, dobre sa privádzalo napätie a okrem toho ten závan skutočnej udalosti a zápletky, ktorá sa rozvinie až na konci, dával z toho slušný poltergeistový guláš, ktorý bol slušne ochutený. Mnohým asi napovie, že film resp. daná udalosť sa stal námetom pre film Conjuring 2, ktorý je spracovaný jednoznačne lepšie, ale táto lacnejšia verzia vôbec zlá nie je. ()