Od té doby, kdy Žeňa Lukašin na Nový rok potkal svou Naďu, uplynulo třicet let. Čas nebyl k jejich vztahu příliš laskavý. Rozešli se a ona se vrátila do Leningradu. Staří přátelé i nadále každý rok navštěvují saunu, ale nyní se k nim připojil Kosťa, syn Ženi Lukašina z nového manželství, které také bohužel nebylo úspěšné. Pavel a Alexander, kteří se stali strýčky Pašou a Sašou, přesvědčí svého otce, aby Kosťovi připravili vánoční překvapení odcestovat do Petrohradu. Ale do jejich mazaného plánu zasahuje náhoda. Tam, v typizovaném bytě na známé adrese ve třetí ulici Stavbařů v domě č. 25, bytě č. 12, žije Naďa, krásná dcera Naděždy a Ipolyta. A právě dnes přijíždí její snoubenec Iraklij, aby jí učinil nabídku k sňatku. (tuntavala)

Fajt

Myslím, že se výjimečně povedlo navázat na film vyrobený před 30ti lety. Je obdivuhodné, že všichni tehdejší herci ještě byli aktivní a mohli se zúčastnit filmování. Většinou násilné nastavení dalšího pokračování končí fiaskem. Velice povedené konečné titulky filmu !! ()

rt12

Nebylo to vyloženě špatné, ale... dvakrát opakovaný vtip, přestává být vtipem. Oproti první ,, Ironii " zde nemá vtip lehkost. Celkově filmu schází půvab a šarm, který se mi tolik líbil u Brylské, tak mi scházela i roztomilá nesmělost Andreje Mjagkova a pohotové slovní přestřelky všech zúčastněných. ()

ZkuKol

Rusové se rozhodli odpovědět na Lásku nebeskou pokračováním kultovní romantiky ze 70. let. Bekmambetov to vzal od podlahy a vybavil film moderním vizuálem, střihem, triky (bullet-time) a hlavně brutálním nákladem humoru a romantiky. Sic to chvílema vypadá, že 31.12. v Rusku nepotkáte střízlivého, scénář se nepropadne do vulgarismů a ani se nespoléhá na pitomý humor. Naopak je velice hravý, elegantně po 30 letech navazuje tam, kde přestal, přivádí diváka od výbuchů smíchu k romantickým povzdechnutím. Aneb Rusko prostě nejsou jen válečné velkofilmy(z jakékoli doby) a mafiánské kroniky! Kosťa se probere v posteli v cizím bytě, ale na stejné adrese jako jeho, nejen že mu to změní život, ale hlavně to není úplně poprvé... 80% ()