Italsko-americké vztahy v Louisianě jsou narušeny, když policista během pašování zabije řidiče kamionu Rosaria Delle Rose (Larry Chance). Serafina Delle Rose (Anna Magnani) se stává vdovou a následkem nervového otřesu potratí. V průběhu let stále více stahuje do sebe a snaží se donutit svou krásnou dospívající dceru Rosu (Marisa Pavan), aby to udělala stejně. Serafina se ale dozví o dávné Rosariově aféře s jinou ženou; a bezstarostný, italský řidič kamionu Alvaro (Burt Lancaster) může vstoupit do jejího života. (sator)

Dale

Williamsovky mám celkom rád, no táto ma nezaujala. Príbeh je slabší a Lancaster aj Magnani dosť prehrávajú, ich prejavy sú až príliš teatrálne, aj keď to asi patrí k náture Talianov, no mne to vadilo. ()

sator

Italsko-americké vztahy v Louisianě jsou narušeny, když policista během pašování zabije řidiče kamionu Rosaria Delle Rose (Larry Chance). Serafina Delle Rose (Anna Magnani)  se stává vdovou a následkem nervového otřesu potratí. V průběhu let stále více stahuje do sebe a snaží se donutit svou krásnou dospívající dceru Rosu (Marisa Pavan), aby to udělala stejně. Serafina se ale dozví o dávné Rosariově aféře s jinou ženou; a bezstarostný, italský řidič kamionu Alvaro (Burt Lancaster) může vstoupit do jejího života. Tennessee Williams se zamiloval do herectví Anny Magnani a napsal pro ni stejnojmennou divadelní hru pro Broadway. Anna však odmítla, protože v té době podle vlastních slov neuměla anglicky ani pozdravit. Scénárista to ale nevzdal a prosadil si ji do filmu, který následoval po divadelní hře. ()

Arsenal83

Charizmatická herečka Anna Magnani prišla prvýkrát do USA, zahrala si rolu v tomto filme a dostala oscara. Pritom nevedela po anglicky ani slovo. O výhre zlatej sošky sa dozvedela doma, keď ju nadránom prebudil telefonát. ()

Flego

Hry Tennessee Williamsa boli vždy atraktívne aj pre filmové spracovania a táto bola priamo ušitá pre Annu Magnani. Talianska herečka bola bravúrna, jej sicilská žena vydatá v juhoamerickom mestečku, sa zhostila postavy dokonale. Sekundoval jej Burt Lancaster a hoci fyzicky nepôsobí ako Talian, herecké majstrovstvo ponúkol aj on. ()

Houdini

Oscar 3 : Herečka HR - Anna Magnani, Kamera ČB, Výprava ČB + 5 nominací: Nejlepší film, Herečka VR - Marisa Pavan, Kostýmy ČB, Střih, Hudba ()

• Tennessee Williams se zamiloval do herectví Anny Magnani a napsal pro ni stejnojmennou divadelní hru pro Broadway. Anna však odmítla, protože v té době podle vlastních slov neuměla anglicky ani pozdravit. Scenárista to ale nevzdal a prosadil si ji do filmu, který následoval po divadelní hře. (sator)
  • Tvůrci poskytli Anně Magnani na hollywoodskou produkci až překvapivě mnoho volnosti a prostoru pro dotváření postavy Serafiny. I sama Magnani se ptala, jak je to možné. Dostalo se jí od tvůrců odpovědi, že chtěli 100 % Magnani, ne její Hollywoodem naředěnou kopii. (Komiks)