strougy

Sedmnáctiletý student Nakaido Hirosuke spatří jednoho dne na nádraží krásnou dívku, Ajimu Yasuno, a okamžitě se do ní zamiluje. Po úvodních neúspěšných pokusech se s ní konečně seznámí a tak mezi nimi začne vznikat vztah, který ale musí projít mnoha překážkami a úskalími... První tři části tohoto romantického anime se nesou v příjemně civilním duchu, kdy tvůrci netlačí příliš na pilu a nechávají tak dostatečný prostor pro vybudování uvěřitelných vztahů nejen mezi hlavními, ale také i mezi vedlejšími postavami, které jsou mnohdy i lehce zajímavější než hlavní pár. Když člověk pomine tlustou mrňavou paní (která ovšem na konci svým výstupem dosti překvapí a dokonce Ajimu pomůže!), tak se nedočká ani obvyklých "vtipných" momentů a užívá si milou romantiku, postavám drží palce a těší se na konec. A pak teda konečně příjde závěrečný díl, a s ním se k mému překvapení dostavila tak odporně přeslazená limonáda, že by snad i v Hollywoodu zíraly s otevřenou pusou a ani tam by nejspíš závěrečných několik minut neprošlo. Škoda, nebýt závěrečné části, hodnotil bych rozhodně lépe, takhle to je sice nakonec ještě za 3*, ale to s hodně odřenýma ušima. ()

DaweForeman

Opravdu příjemné anime - celkem dobře se sleduje. Sem tam je tu ve správné míře vtip, ale většinou je to romantika. Nejvíce se mi na tom líbilo to, jak byly ty jednotlivý postavy mezi sebou provázaný - aneb by se dalo uplatnit ono pořekadlo, že "svět je malý". Vzhledem k tomuhle principu by si to rozhodně zasloužilo delší trvání, než čtyři díly. Ty čtyři díly jsou samozřejmě dobré (tedy až trochu na přestřelený konec), ale má to potenciál, který by se dal ještě lépe využít (hlavně po dramatické stránce). Navíc některý věci by si rozhodně zasloužily lepší vysvětlení, než ono, že si to má divák domyslet sám. Animace je slabší, ale hudba není vůbec špatná. Sice jsem hodnotil za čtyři, ale je to spíše něco mezi třemi a čtyřmi. ()

maneki_neko

Velmi citlivě pojatý příběh o přátelství a lásce. Nelze si nevšimnout, že jak čas plyne, společnost je čím dál tím povrchnější, což se podepsalo i na způsobu vytváření romantických příběhů v anime v současné době. Postavy se zde chovají uvážlivě a dospěle a příběh je uvěřitelný. Styl animace je moc pěkný, o dost realističtější než ten současný. Hudba vycházející z ukulele, na které spokojeně brnká éterická Ajumi, je příjemná k poslechu a k ozvláštnění děje. ()