Film o filmu: Kozí příběh - pověsti staré Prahy

(TV film)

O natáčení prvního českého celovečerního 3D animovaného filmu režiséra a výtvarníka Jana Tománka. Režie B. Ludvík. (oficiálny text distribútora)

xenopus

Poutavé vyprávění, kterak se na PC vytváří a oživuje koza. Jen mě trochu štve, že musím tomuto FoF dát vyšší hodnocení než filmu samotnému - ono totiž to bylo řečeno hned na začátku - "na začátku každého filmu je potřeba scénář". Jenže pokud má být film kvalitní, měl by mít jako základ kvalitní scénář - pokud ho nemá, tak veškeré "výtvarné podklady a návrhy a obrázkový scénář se všemi 950 záběry, které se ve filmu nachází" vám jsou na h****. ()

hippyman

já teda nevím, ale tenhle FoF zanechal jen nezodpovězené otázky a pocit naprostého nezvládnutí dokumentárního žánru. takřka formou home-videa nám pan ludvík natočil pár lidí, ale bližší představení, vysvětlení jejich práce, JAK se co dělá... chápu, že do takové stopáže nešly vměstnat zázraky, ale člověk, který se chce o prvním českém 3D animáku opravdu něco dozvědět, ve finále stejně žádné odpovědi nezíská a je odkázán na internet... škoda. 30% ()

Spinosaurus

Já obvykle nepíšu dlouhé komentáře k něčemu, jako jsou filmy o filmech, ale tady udělám vyjjímku. Já vlastně toho Tománka obdivuju. Obdivuju jeho odvahu vyjít do světa s něčím takovým, jako je Kozí příběh. Je to podobné jako podat si ruku s Hitlerem (v dnešní době s Paroubkem) nebo být v záznamech pomocníků STB. Stanete se vyvrheli společnosti. Kozí příběh samozřejmě není výjimka. Desítky dětí si už budou navždy pamatovat jméno Tománka, jako toho, kdo je v kinech tenkrát totálně znudil, maminky jak jejich děti tehdy Kozím příběhem zkazil a kritici jako režiséra, který zostudil českou kinematografii na všech zahraničních festivalech, kde beztak Kozí příběh získal jen ceny typu "dobře to vypadá". Samotný film o filmu je svým způsobem zrůdný právě v tom, že je orientován na dětské publikum. Já tomu teď asi pořádně nerozumim. To opravdu ten film byl pro děti? Já bych ještě celkem zkousl, kdyby to byl profesionální dokument o vzniku, ale lákat tímto propagačním dokumentem do kin děti? Ne, já tohle už asi nikdy nepochopím. Jednu hvězdičku dávám pouze za ukázky počítačové tvorby, ale zbytek je odpad stejně jako film. ()