Kriminální psycholog Terry McCaleb, který pracoval pro FBI, patřil mezi nejlepší ve svém oboru, přestože jeho metody občas nebyly předpisové. Před dvěma lety vyšetřoval případ sériového vraha a zahlédl ho poblíž místa činu. Pustil se do pronásledování, ale právě ve chvíli, když ho téměř dopadl, dostal infarkt. Podrobil se transplantaci srdce a jeho život se od základů změnil. Odešel do důchodu a přestěhoval se na obytný člun, kde žije v klidu a osamění. Jednoho dne za ním přijde žena, která chce, aby vypátral vraha její sestry. Důvod, který uvede, je natolik pádný, že stárnoucí detektiv nemůže odmítnout… Americký herec a režisér Clint Eastwood (*1930) má za sebou padesátiletou dráhu úspěšného herce a téměř stejně dlouhou kariéru neméně úspěšného režiséra, přičemž obě funkce často kombinoval. I když se nevyhýbal žádnému žánru (snad kromě komedií), nejlépe mu seděly westerny a kriminální snímky. K těm druhým patří thriller Krvavá stopa (2002), v němž také ztělesnil hlavní postavu vyšetřovatele. Už se neohání pěstmi jako za mlada, když býval drsným Harrym Callahanem, ale smysl pro spravedlnost a neústupná povaha při prosazování spravedlnosti mu zůstaly. Snímek vznikl podle předlohy plodného amerického autora Michaela Connellyho Blood Work (1998, česky 1999 pod titulem Obranná reakce), který je duchovním otcem oblíbených hrdinů z románových sérií o detektivu Harrym Boschovi a právním zástupci Mickeym Hallerovi. (Česká televize)

korbitch22

Stará dobrá kriminálka,se zajímavou hudbou i atmosférou,průměrně zrežírovaná,výborně zahraná.Clint má charisma,že by sním i v 70ti letech mohl krájet 30ti leté bouchače.Ve filmu se víc kecá,než střílí,což je k věku Clinta logické.Scénář je sice neskutečně předvídatelný a u kriminálky byste si neměli vodříkat všechno vo hodinu dřív,než sám detektiv,kterému to docházelo rychle,asi jako mě kvadratické rovnice o třech neznámých :-) takže pomalu :-) Vraha víte prakticky okamžitě,kdo sleduje kriminálky a pozná do očí bijící castingovou chybu,dojde to každému hned.Ovšem Clint má kliku,že je to prostě Clint,má na to,tuhle průměrnou krimošku,s předvídatelným dějem,sexy černoškou,blbýma fízlama (doufal sem že mexikánec zhebne) utáhnout svým dokonalým herectvím.Lehce nadhodnocuji,nenudil sem se a ještě sem sám vyřešil případ dřív,než samotný Terry McCaleb :-) 65%. ()

Phobia

Děda Clint potřebuje novou pumpičku, protože ta jeho stará už se rozhodla na pronásledování zločinců rezignovat. Na nějakou dobu tato zdravotní lapálie vyřadila ex-agenta FBI z vyšetřovacího oběhu, ale stačilo, aby mu před nos strčila své dvě vnadné (věkem nepoznamenané, nepovislé a hladké) oči truchlící afroameričanka a do zkornatělých Clintových tepen se rázem vlila čerstvá míza. Docela mě bavilo sledovat, jak se střípky informací spojují do znepokojivého celku a nebýt těch zakaděných reklam a pošukaných upoutávek, které film natáhly o dobrou třičtvrtěhoďku, jistě bych viděla i posledních několik minut. Takto můj mozek bohužel kolem půlnoci vyhlásil kapitulaci. Tuším jsem prochrněla akční scénu, kdy padouch nasbíral do kožichu něco olova, Clint zachránil svou gerontofilní stíhačku a odkráčeli spolu vstříc zapadajícímu slunci. Závěrem se musím pochlubit, jak je v komentářích k tomuto filmu (a kriminálkám vůbec) zvykem, že jsem totožnost vraha znala ještě před započetím filmu, protože jsem si přečetla, kdo v tom hraje a po dvou jménech měla jasno, heč! To jsem dobrá, co? Ale pokud někdo odhalil pachatele dřív, než byl film natočen, pak má můj respekt! 70% ()

classic

„Krvná práca” môže trebárs označovať i veľmi významných „darcov krvi” so skupinou AB negatív, vďaka čomu sú nebožtíci neskôr vhodnými darcami orgánov, napríklad srdca, ktoré sa potom bude môcť ľahšie transplantovať čakajúcemu pacientovi v poradovníku. To je aj bohužiaľ prípad Glorie Torres, ktorú "KTOSI" úmyselne a rovno zozadu (zboku) v obchode strelil do hlavy (zároveň zavraždil i majiteľa, predavača), čiže mozog jej tým pádom musel načisto zoskratovať, ale srdce našťastie ostalo nepoškodené, že špeciálny agent FBI, Terry McCaleb, má k tomu aj extra podlomené zdravie, lebo už ani zďaleka nie je žiadnym mladíkom, a ešte keď dychtivo prenasledoval podozrivého, „kódového vraha” , čo mu zanecháva samé správy, sa pomerne rýchlo zadýchal, až nenormálne lapal po dychu. Aspoňže ešte stihol „Chuckovi Taylorovi” venovať zopár guliek do chrbta, čím, akoby sa po ňom už načisto zľahla zem. Terry odišiel z federálneho vyšetrovacieho úradu a po dvoch rokoch sa konečne dočkal nového srdca, ktoré patrilo, skúste dva-krát hádať komu ? Vôbec ani nepomýšľa nad tým, že by sa znovu vrátil do akcie, ale už ako súkromný detektív. Námatkovo ho navštívi sestra zosnulej, Graciella Rivers, aby mu ozrejmila, že má vo svojom vnútri čosi naprosto vzácne, « čo sa nachádza vľavo od hrudnej kosti a je veľké približne ako ľudská päsť » To je vstupenka k opätovnému zadýchaniu sa, no taktiež si je vedomý aj toho, že by vonkoncom nemal ostať nečinným. Odložený prípad sa znovu otvára... / Clint Eastwood nakrútil pozoruhodný thriller, kde si skrátka potrpí na samé detaily, že tie si treba aj jednoducho všímať, i keď to nie je až také jednoduché. A síce vymenil svojho dvorného DP Jacka N. Greena za Toma Sterna, čo môže byť vodítko ? Sami uvidíte, či áno ? Znovu exceluje i pred kamerou, čo je len dobre. Podľa knižnej predlohy Michaela Connellyho, napísal Brian Helgeland dosť popretkávaný scenár, s ktorým si nás divákov, hodne dlhú dobu drží v šachu až do poslednej minúty. Predostiera nám všelijaké varianty, ale iba jedna je správna. Vodí nás za nos, až tomu nevenujeme dostatočnú pozornosť ! Zrejme bol so scenáristom spokojný, inak by ho neangažoval na ďalšiu kolaboráciu do Mystickej rieky, v nasledujúcom roku 2003 ?! Vezmite si, že úvod, potom i jadro a záver, majú toho so sebou oveľa viac spoločného, než si vôbec myslíme. Po celý čas sú pozoruhodným spôsobom pospájané. ()

Ištván87

Ano, i mistr tesař se někdy utne.... Musím se přiznat, že od jisté doby (Gran Torino rullezz) jsem obrovským fanouškem Clintovy režisérské práce. Mám rád jeho styl, výběry příběhů, výběr herců a to jak to všechno pasuje k sobě, resp. jak to pan režisér dokáže zkombinovat do jediné, celistvé a mnohdy naprsto dokonalé formy. Tenhle film sice patří k jeho slabším dílům, ovšem ani chvilku nenudí a je tu poznat Clintův úžasný režisérský rukopis. Patřím sice k tém, kteří poznali (já cca v půlce), kdo že je ten náš tajemný vrah, ale to nic nemění na faktu, že tenhle thriller je velice osvěžující a mistru Eastwoodovi mohu přidat body i za to, že zřejmě rozpoznal, že nemá v ruce tak nosný příběh, jako ty na něž jsme od něho zvyklí a proto film zbytečně nenatahuje.... 75% ()

Han22

Clint pořád ještě umí. Přestože je po infarktu a výměně srdce a navíc v penzi, začíná vyšetřovat smrt své dárkyně (hodně zvláštní námět). Vyšetřování se nese v klasickém stylu starých kriminálek - takže žádná moderna, žádné zvraty, CSI metody nebo podobně, ale poctivá policejní práce prokládaná skvělými dialogy ať už s doktorkou, kamarádem ze sousední lodi nebo hádkami s policajty. A samotný případ ač se zdá nevyřešitelný (náhodná vražda při loupežném přepadení) má skvělou pointu i nečekaného záporáka i správně béčkové finále, ve kterém Eastwood dokazuje, že od dob Drsného Harryho možná zestárl, ale určitě nevyměkl. Příjemné překvapení. ()

• Záběry v produkci společnosti Malpaso byly natočeny v průběhu pouhých 38 dnů, což je při úvaze rozsahu počinu rekordně krátká doba. (ClintEastwood)