Svadbos

Pôsobivá dráma Arthura Millera o vojakovi (Lancaster), ktorý zisťuje, že jeho otec dodával chybné súčiastky armáde, čo malo tragické následky. Povojnová dráma je dobre zahraná, ale ukecaná a kazateľská. Edward G. Robinson je industrialista, hladný po peniazoch, ktorý expeduje kazové letecké nádrže americkej armáde, potom z toho obviní svojho partnera a zapríčiní, že jeden z jeho synov (letec) spácha od hanby samovraždu. Ďalší syn, čerstvo navrátivší z vojny (Burt Lancaster), odmieta uveriť v otcovu vinu, kým sa nepoddá inkriminujúcim faktom a na to sa snaží zabiť starého muža. Medzitým sa však zaľúbi do partnerovej dcéry (Louisa Horton) a znáša dusné ovzdušie v rodine, kde sa matka odmieta zmieriť so smrťou jeho brata. Arthur Miller predstavil ideu a Irving Reis ju zrežíroval. Prekvapujúco to najprv naberá energiu, ale potom by ste museli byť veľmi zbožní, aby Vás to zaujalo. ()

liquido26

3,5 All My Sons nás zavádí na předměstí do poklidné komunity, jejichž obyvatelé si užívají pohodový poválečný život na svých prosluněných zahrádkách. Některé však válka zasáhla víc než je na první pohled patrné. Edward G. Robinson ztratil syna a jeho firma se dostala do problémů, když díky jeho vadným součástkám do letadel zahynulo několik pilotů. Za to šel do vězení jeho partner, zatímco Robinson vyvázl ... Tématicky rozhodně zajímavé, ale bohužel místy dost ukecané a divadelně působící studiové drama. ()