Legendární příběh muže, který vzal spravedlnost do vlastních rukou.
Po čtyřleté válce severu proti jihu a následujícím desetiletí obnovy je americký jih stále zemí velké nerovnosti. Pracovníci na plantáži soudce Duka se rozhodnou stávkovat. Jsou to bývalí otroci a po vyhlášení stávky se rozpoutá pravé peklo, když na ně Duke pošle několik ostrých mužů. Jediný kdo se za bývalé otroky postaví je bílý farmář Paxton. Řetězec událostí za sebou nechává mnoho mrtvých a není ušetřen ani Paxton. Je soudcem křivě obviněn a odsouzen. Ve vězení je pak přivázán ke kůlu a ponechán pomalé smrti. Podaří se mu ale uniknout a nyní je zpět, aby pomstil nejen svoji křivdu. (oficiálny text distribútora)

leonidas

ta jedna hvězdička je za dvou vteřinoví záběr na zadeček Jennifer O'Dell . o zbytku filmu si nepamatuji vůbec nic. patrně jsem se ani nedokoukal do konce. ale ten zadeček.hmmm. ()

cernymotyl

Škoda amatérského zpracování. Špatná kamera, střih, herci, občas ujetý scénář. Navíc hrdinové mají výdrž jak v hongkongské mlátičce. Ale i přes to mě film vtáhl do děje a nedočkavě jsem čekal jak starouš Paxton vyřídí toho největšího padoucha. ()

Gagin

wtf? 60 ti letej dědula v roli mstitele. Dědula kterej po třech krocích už nemůže. Absolutně špatné herecké obsazení, to nemohli myslet vážně. Jednu hvězdu ani nevím za co, ale na tohle se nemá cenu vůbec koukat. ()

Bloodoom

Celkem podařený pokus o western. základní dějová linie je jasná snad od první minuty. Panu Braedenovi jsem tu roli opravdu nevěřil :( což je dost škoda u hlavního hrdiny. Myslím, že "postelové" scény mohli být taky o něco kratší. ty dvě hvězdy za celkem ucházející hudbu. jinak by to byl asi odpad. ()

bazmo

pozeral som tento film po iron manovi..ano,je to natiočené štýlom brazílských noviel,ale z hladiska akejsi autentičnosti mi ten film bol napínavý až do konca ,aj ked je pravda že čo sa stane sa ľahko dalo uhádnúť,fígeľ u mňa bol v tom ako sa to stane..proste ma to držalo a nehodil by som tento film do koša ako lacný odpad !! podľa mňa je to solídne, samozrejme nie je to shawshank ..-)) ()

G.Bookwrom

Nehodnotím to jako western, protože to western není. Je to však vynikající drama z doby po ukončení války severu proti jihu. Film je hodně drsný, ale ani vraždy, ani znásilňování není natočeno nechutně, jak je to, bohužel, v soudobých amerických filmech módní. Zajímavý začátek, napínavý střed a výborný závěr - žádný hloupý Happy end. ()