Duch doby: Dodatek

• USA Zeitgeist: Addendum

Volné pokračování prvního Zeitgeistu, ve kterém se tvůrci již nesnaží nikoho o ničem přesvědčovat, ale pouze chtějí tímto filmem informovat co nejširší veřejnost. Zeitgeist: Addendum předvádí, že náš současný životní styl založený na penězích je jen velký podvod na celé lidstvo, v další části rozebírá vykořisťování a ovládání zemí mezinárodními korporacemi a celý film vyusťuje předložením návrhů na zlepšení života, společnosti a světa obecně. (wader)

Superpero

Určitě zábavný film, se kterým já osobně nemůžu úplně souhlasit a část s Venus projektem je dle mého názoru naprostá utopie. I tak ale musím přiznat, že je hodně osvěžující slyšet alternativní názor na svět v takto polopatické, i když také VELMI manipulativní formě. Smát se tomu je lehké, u obrázků s Iluminátama to prostě jinak nešlo, ale poutavost se tomu prostě upřít nedá. ()

RadimFišer

Celý film plyne pravdou. Sem tam je informační nedostatek a závěrem vysvětlení, že bychom měli být rádi, když zjistíme naši mýlku. Nakonec po tomto přichází představa, která brzdí mé myšlení po pár dní jako jediný film zde na csfd.cz. Je to svět všech rovných. To znamená, že by mi neměli sloužit? To mě teda rozčílilo. Já si chci vydělat svoje at je to cokoliv a chci mít za to služebníky, svoje řidiče, ochranku a nevím, proč bych se měl kvůli nějakému Perkinsovi omezovat. Někteří lidé prostě nejsou schopni vedení. NA závěr jsem v jeho nápadech cítil dost naivitu a nevzdělanost. Co by dělali ostatní lidé? Souhlasím v mnohém, ale toto je třeba předělat. Přesto však celkově nabízí poučení a výborné zamyšlení a to se mu nedá upřít. Ve srovnání s panem Fahrenheitem, je tento film ještě dál. Dám si snad ještě Columbine. On totiž nepochopil, že někteří lidé chtějí sloužit. Je to jako bych po té co on uskuteční myšlenku ráno musel stát a vytřít si podlahu, nebo si udělat snídani. Cožpak jsem nějakej chudák, abych si nezaplatil uklízečku a slečnu, co uspokojí moje potřeby. Kvůli němu se mám vzdát nádherného masa a mám mít místo toho železného robota. A co ta holka, co by mi ráda sloužila. To si má dělat železem? To by nebyl žádný vývoj, ale cesta zpět. Zároven pochybuji o možnosti rovnosti. Musíme si rozdělit úkoly a vytvářet co největší efektivitu. A tím vzniká bohastství. Souhlasím s tím, že jsme jeden duch. Avšak on celý význam tohoto fenoménu a konečné pravdy ještě nepochopil. Přišel mi v tom ještě jako dítě a naivka. Nevadí, beru to jako vzdělání od mého dítěte. A musím říci, že moje dítě je chytré, i když má nějaké chybné pojmy reality. To však nevadí, tatka to dořeší... Děkuji za váš příspěvek skupino Zeitgeist. V určitých věcech jsem vaším příznivcem a skládám před Vás moje částečné myšlení. Děkuji za inspiraci. ()

rawen

Zeitgeist 2 působí komplexnějí a jednolitěji, s obsahem se nedá než souhlasit, těch opravdu "šokujících" informací tam tedy moc není, všechy informace jsou víceméně známé (např. prsty CIA v převratech nevhodně orientovaných států, to že současné zřízení brzdí technologický pokrok, to že ve světe je v současnosti nejvíc otroků v celé historii planety, to že kriminalitu a války produkuje z největší míry nedostatek (chtění, touha, závist, vlastnění, viz. buddhismus, svému sousedovi nezávidím vzduch, ale něco co má jen on) atd... to jsou známé věci a nikdo se o to prosím vás hádat nemusí). Jediný problém s Zeitgeistem tak mám pouze v jeho poslední části, návrh Venus projektu není komunistický, bohužel je něco hůř - téměř naprosto utopistický, jinak bych si nepřál nic jiného, ale takto to prostě nejde a fungovat to nikdy nebude + ke konci se tento dokument zvrhne v aktivistickou agitku a celé to připlácne hnusně nevkusnou a kýčovitou závěrečnou kliposekvenci, která mi to celé dost ničí... Přesto děkuji za další příspěvek ke střízlivému pohledu na naši "dokonalou" společnost, viditelně se z ní nechce zvracet pouze mě... 8/10 PS: bez závěrečných 15 minut 9/10 PS: četl jsem komentář uživatele JOHN.NY - tvé připomínky jsou strašně slabé, jsou jen povrchním napadením celé navržené problematiky, krátce: naprosto jednuduchých věd je spousta (je rozdíl co je jasné a jednoduché X čemu rozumím a v čem se vyznám), ekonomika monetarismu byla vyjádřena ještě docela přehledně (jsem absolvent VŠE, tam to bylo 100x horší :)), to s tím opiem je jen důsledek - na tom dokument nestojí (a určitě ani primárně útok na WTC) - je to ale velmi zajímavé, je jedno kolik korporací má kde sidlo - v dnešní době tuplem, na možnosti získávání geotermální energie se zeptej třeba na MIT - nevidím v tom zase takový problém - když už těžíme suroviny z děr v zemi, můžeme klidně i níž, navíc vulkanická činnost probíhá i v relativně malých hloubkách pod povrchem, pokud hledáš uspokojivě dostačující argumenty na vše ve 2 hodinovém dokumentu napěchovaném informacemi tak potěš, hlavní je začít o tom přemýšlet a malinko se otevřít, souhlasím pouze s tím že celá vize je bohužel dost utopická, ale určitě ne co se týče zisku levné energie z alternativních zdrojů (kdybychom tohoto nedosáhli tak se stejně můžeme jít časem oběsit, takže tohle je spíš budoucí předpoklad než sci-fi), opět odmítám srovnání s komunismem - to je strašně alibistické a jednoduché a o tom to není... PPS: nakonec ještě jedna zkazka, NAPROSTO NEJDÚLEŽITĚJŠÍM POSELSTVÍM OBOU DÍLǓ JE DOPORUČENÍ, ABY LIDÉ O VŠEM PODOBNÉM PŘEMÝŠLELI SAMI, tento fakt je nenapadnutelně pozitivní a jako rada k nezaplacení... dokud toto heslo budou "Zeitgeisty" prosazovat i nadále, není důvod se obávat, že by mohly někoho ovlivnit negativním způsobem... ()

Fony

Začátek byl trochu vlažný, navíc ekonomické téma už bylo nakousnuto v díle předešlém, přesto si mě snímek pomalu a jistě získával, až si mě úplně omotal kolem prstu. Pravda, závěr vyznívá trochu utopicky, ale tahle představa se mi líbila a nepřišla mi neproveditelná. Autoři navíc odstranili neduhy z prvního dílu, takže nemám důvod, nedat 5***** ()

Toshiro

První díl mě donutil se trochu zamyslet. Pomocí druhého jsem už jen smutně prohlédnul skrz zbytečnost takovéhoto filmu. Poskládat pár informací na rádoby smysluplnou hromádku, která odsuzuje současný svět, není až takové umění, jak by se mohlo zdát. Snít o lepší budoucnosti je fajn, je ale myslím lepší začít nohama v realitě a ne jí šmahem odsoudit jako kompletně špatnou, to umí každej teenager i bez dvouhodinového dokumentu :). ()