Nájemný zabiják Raven (Alan Ladd) je po vykonané vraždě a krádeži tajné chemické formule zrazen mužem, který si u něj vraždu objednal. Přestože po něm pátrá policie, rozhodne se se pomstít. Nedobrovolnou, ale brzy sympatizující, pomocnicí se mu stane barová zpěvačka Ellen (Veronica Lake), shodou okolností přítelkyně hlavního vyšetřovatele. (fleurette)

glamgirl

Film sa v žiadnom prípade nedá považovať za adaptáciu Greeneovej rovnomennej knižnej predlohy, tvorcovia sa ňou len zľahka inšpirovali a z príbehu zostáva len torzo. Navyše, Raven nie je Raven bez rázštepu hornej pery, aj keď zle zrastené zápästie funguje ako identifikátor celkom dobre. Pri hodnotení som sa však rozhodla neporovnávať s knihou a tak mi z toho vychádza klasický, príjemný noir s nadmieru sympatickým Allanom Laddom. A treba priznať, že to medzi ním a Veronicou Lake pekne iskrí, hodia sa k sebe. ()

kyselina

Revolver na prodej patří mezi čtveřici tzv. zábavných románu anglického klasika Grahama Greena a vypráví příběh nájemného vraha Philipa Ravena, který hledá skutečnou osobu, jež ho najala a při cestě za neštěstím (jak už to bývá) mu pomáhá žena, v tomto případě Ellen Graham. Tyto černé filmy mají obvykle velmi podobné schéma, a proto aby vyčuhovaly nad průměr, musí mít něco navíc. V Revolveru to je dokonalý záporák. Opravdu takovou zrůdičko těžko pohledat. Na www.imdb.com se píše, že Raven chová cit pouze ke kočkám a dětem, nicméně jakési očarování projeví i směrem k Ellen a jen na ni se je schopen nepatrně usmát. ()

erased

Herečky jako Veronica Lake nemusejí nic hrát. Jejich postava a úsměv, to je něco čemu se dá jen ztěží odolat. Nakonec ale ona ani skvělý Raven nezachrání film, kterému chybí zajímavý příběh, navíc ještě zkažený přímo úděsným závěrem, a v neposlední řadě také trocha té šťávy navrch. Více napětí a atmosféry by filmu tohoto ražení určitě prospělo. ()

Rob Roy

Snad jen zajímavost. Pokud máte rádi L.A. Confidential, tak si asi vybavíte, že Kim Basinger hraje "kurvu předělanou na Veronicu Lakeovou." Povedlo se to maskérům dobře. Jinak tenhle noir kromě nezbytných ingrediencí může zaujmout dobovým válečně-vlasteneckým motivem. Kdo má rád, sežene si, ostatní ruce pryč... ()

Dale

Celkom sklamanie pre mňa. Už úvodná scéna, keď upratovačka buchne mačku a zabijak ju za to prefacká, pôsobila dosť absurdne a ten pocit absurdnosti sa niesol celým filmom. Už len ten samotný špionážny námet a do toho policajtova frajerka, z ktorej sa z ničoho nič stane agentka. Až príliš veľa vecí mi tu nepasovalo a navyše som asi jediný, ktorý nie je hotový z Veroniky, prišla mi tu dosť mdlá a herecky podpriemerná. Alan Ladd ťahá film dobre, ale minulosť jeho postavy pôsobí dosť klišovito a Preston je tu len ako doplnok. Za mňa priemer a z noirov jeden z tých slabších kúskov. ()

• Částečnou inspirací k filmu se stala kniha "This Gun For Hire" britského romanopisce a uznávaného literárního kritika Graham Greeneho z roku 1936. (Conspi)