Clint Eastwood viděl, co neměl: prezidenta Spojených států zapleteného do zločinu. Začíná nelítostná štvanice, kterou ukončí jedině smrt... Luther Whitney býval kdysi zlodějem velkého formátu. Teď si však užívá penze, chodí do místního muzea a ve svých kresbách se nechává inspirovat starými holandskými mistry. Idyla o napraveném starém muži však dokonale klame. Na spodních stránkách skicáře se totiž ukrývá precizní malůvka, která ho vzrušuje zdaleka nejvíc - dům starého miliardáře Waltera Sullivana a jeho mladičké ženy Christy. Pečlivě připravovaná loupež probíhá jako na drátkách. Jenže s jedním Luther nepočítal - že mladá paní Sullivanová s manželem neodjela na dovolenou, že se domů vrátí v tu nejnevhodnější chvíli a ještě k tomu s milencem! Jenže milostná předehra se změní v násilí, Christy se začne bránit ostrým nožem a je zastřelena dvěma ozbrojenými muži. Šokující divadlo, ke kterému je Luther odsouzen, tím ale zdaleka nekončí - ti dva jsou totiž z tajné služby a ten opilý sadista je samotný prezident Spojených států amerických! Bílý dům samozřejmě celou záležitost ututlá a začne pátrat po "viníkovi". Hlavním podezřelým se brzy stane právě Luther Whitney... (oficiálny text distribútora)

jojinecko

Absolute Power je typická Eastwoodovská detektívka "novšieho" vydania...So všetkými kladmi (predovšetkým casting) aj zápormi (predovšetkým logické medzery a do očí bijúce chyby réžie a strihu)..Kto nečaká sofistikovanú a strhujúcu krimi a chce s vypnutým mozgom "relaxovať" pri pomalšom nenáročnom filme, je myslím na správnej adrese:) ()

Pepinec

Ano, Clint Eastwood se rád obsazuje do vlastních filmů, rád se obsazuje do hlavních rolí a rád posléze z hlavních rolí dělá role takřka jediné, které se ve filmech objeví. Ale zaplať filmový Bože za to, že nám s bravurou sobě vlastní ukazuje, jak to tedy má vypadat, když už se k tomu někdo ve své tvorbě uchýlí. Absolutní moc disponuje jakousi temnou atmosférou, jež diváka oslovuje našeptáváním, že Clint tímto počinem nabral další nový dech. ()

Jino

Kdyby nebylo laciných berliček, kde se Eastwood snaží z diváka vyždímat emoce v podobě vztahu svojí postavy s odcizenou dcerou, možná bych dal i čtyři hvězdy, ale v tomto filmu mi to přišlo jako rušivý element, i když je pravda, že děj se díky vývoji jejich vztahu posouvá dál a nakonec přebírá více méně hlavní roli. 60% hlavně za herecké obsazení - C. Eastwood, Ed Harris, G. Hackman. ()

lennyd

Luther Whitney (Clint Eastwood) je zlodějíčkem menšího formátu, nicméně svůj cíl si vždy pečlivě vybírá. Ale i jemu se poštěstí dostat do situace, které by se nejradši vyhnul - při jedné akcičce se připlete k milostným hrátkám prezidenta Spojených států a mladé dívky, které končí smrtí oné dívky. Samozřejmě tajná služba, tak jak má v popisu práce, chce vše zamaskovat - v lepším případě vše hodit právě na Luthera. Jenže rozhodující důkaz drží v rukou práve Luther Whitney ... Někdy si říkám, jestli by se Clint Eastwood neměl rozhodnout, zda se bude věnovat režisérství nebo herectví - film má slušně našlápnuto díky výborné úvodní zápletce, ale jak se vše začne natahovat k dvouhodinové délce, začíná film trochu nudit. Možná by neškodilo trochu víc dynamiky, než filozofování - ono je sice hezký, že má hlavní hrdina složitý vztah ke své dceři - ale koho to sakra zajímá :) My chceme akci, my chceme akci ! ()

anais

Z počátku má film tempo, postupem času se však víc a víc projevuje prostoduchost scénáře. Zápletka o tom, jak je americký president ve styku jen se třemi lidmi (2 gorily a jakásy mluvčí), nemusí řešit žádné státnické záležitosti...místo toho dělá pro televizi proslovy o mrtvých manželkách kamarádů a každý večer si užívá na nějakém večírku v Bílém domě. Takhle to jako úplný nesmyl možná nevypadá, ale věřte, že slyšet ten příběh z úst postav prostřednictvím jejich patetických, papírem šustících promluv, tomu na uvěřitelnosti nepřidá. Za pozornostost však určitě stojí obsazení, kde asi nejlépe funguje jiskření mezi Eastwoodem a Harrisem. Hackman tu spíš sekunduje. Rozhodně je to jeden z největších Eastwoodových režijních přestřelů, i když problém je tu spíš ve scénáři, který sází na osvědčená (v tomto případě spíš provařená) klišé. To Eastwoodovy coby režisérovi se tu povedlo pár pěkných scén - třeba ta se dvěma snipery (jen kdyby nebyl tak stupidně zakončená - kdy se jen Clint převlékl do té uniformy?) Zprvu je to solidní thriller, který se však změní ve slátaninu a abdikuje na snahu napnout diváka... ()

• Z kin si snímek odnesl přes 50 milionů dolarů. (ClintEastwood)
  • Whitneyovo setkání s detektivem Frankem se odehrálo v kavárně Corcoran Gallery of Art, kousek od Bílého domu. (ClintEastwood)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis