Horor začíná pro posádku lodi USG Ishimura takto: Během mise na vzdálenou planetu posádka objevuje starý náboženský artefakt a ukládá ho na palubu lodi. Někteří nález uctívají, jiní jím pohrdají. Ve chvíli, kdy se z tajemného předmětu začnou uvolňovat dlouho spící mimozemští vetřelci, je jasné, že se z lodi stává skutečné peklo. Chaos je neodvratný a masakr nezadržitelný. Brzy mají vetřelci volný prostor k tomu, aby celý svět smetli silou, o které se lidstvu dosud ani nesnilo. (oficiálny text distribútora)

Gemini

Příznivci herního Dead Spacu by nejspíš řekli - parádní dokreslovačka k prvnímu dílu (anebo taky ne, protože jim pořád nějaké reálie jejich oblíbeného depresivního vesmíru nebyly odtajněny - ale i to se s časem mění, byť třeba "jen" formou knihy). Já osobně hráčem horrorové bezmála kultovky nebyl, a jen mě zaujala veeeeelká vesmírná loď a zástupy fest hnuzných zombáků - nastojte - odolných proti uražení hlavy a podobným prověřeným taktikám. Podíval jsem se na prvních dvacet minut a pak strávil pár hodin přehrabováním v Dead Space Wiki, protože mě do značné míry originální přístup tvůrců k hrdinům dost zaujal - to ale bohužel nesouvisí s Downfallem jako filmem, ke kterému bych tu měl něco jakože smysluplného říct. To "bohužel" je na místě, protože se mi nechce hanět jinak utěšeně propracovaný a vzkvétající fenomén, jehož je tento filmový počin součástí....jenže Downfall sám o sobě opravdu neobstojí. Děj je i při sedmdesáti minutách stopáže v podstatě nulový, animace je na rok 2008 dost nevyladěná, a koncentrace na gore efekt je až přehnaná. Ono ale tvůrcům ani nic jiného než krev a vnitřnosti nezbývalo, protože z hlediska nějaké horrorové atmosféry taky není oč stát - vybavuji si dva povedené momenty, a žádné překvapení se za celou tu víc než hodinu nekoná, snad kromě závěru, který završuje Dead Space trademarková ukázka na téma "i roztomilá ukolébavka jde zpívat tak, že z toho mrazí". 60% ()

Tom Hardy

Napřed viděl (film), potom hrál (hru). Z hlediska hráče mi ten film přijde jako zajímavý doplněk, minimálně pro některá dějově hluchá místa a přímá propojení (zatímco ve hře jsme svědky fragmentu scény, ve filmu ji vidíme úplnou). Coby celek je ovšem film zoufalou ukázkou kresleného hororového béčka. Animace je strohá a snaha o „japonskou obrazovou rychlost“ se nedaří, i když tvůrci zkouší podobné vypravěčské fígle. Děj je jedno velké klišé a ani dialogy to nezachrání. Žánrové body to má jen za krev a vulgarismy, body dolů za tupé zpracování a opravdu nulový děj. V Dead Space: Downfall přiletí, vidí, střílí a… skončí před začátkem hry. Škoda, že se tvůrci raději nevěnovali samotnému propuknutí nákazy, takhle filmu naprosto chybí expozice a díky tomu nemá o čem vyprávět… ()

J*A*S*M

Fakt nevidím žádnej důvod k tomu, aby se tahle jednoduchá a špatně vypadající blbost, sloužící jako intro k nějaké PC hře (ano, sousloví "PC hra" chápu v drobet pejorativním významu), pohybovala zde na č-s-filmové-d v červených číslech. Ovšem natočit to někdo jako právoplatný hraný film a zachovat přitom brutalitu, krvavost a sympatické zrůdy, byla by to dost možná veliká pecka. 55% ()

Djkoma

Chvílemi zajímavá, ale většinu času zbytečně pomalý vesmírný horor. Hra bude jistě mnohem zajímavější, což je patrné i z trailerů. Animace není tak hrozná, jak se zdá z prvních okamžiků, ale podivný příběh plný zombie je zbytečně ohraný a bez inovace. ()

monolog

Drsná krvavá horrorová jízda, bez inteligence, ale s tak silným tahem na branku, že to člověku málem utrhne koule... Neznám hru, hraju obecně málo. Ale toto mě velmi příjemně navnadilo. Není to úplný blábol, prostě je to nedotažený. A krve tam je opravdu hodně. Dětem bych to radši nedoporučoval... Velmi příjemný a zajímavě propracovaný vesmír mě na tu hodinu a čtvrt vtáhl a nepustil a velmi zaujal. Což se mnoha přitepleným hollywoodským áčkovým produkcím s mnohamilionovými rozpočty nepodaří ani zpola. Rád bych si z tohoto světa přečetl nějakou knížku, pokud kdy nějaká vznikla... ()

Pumiiix

Pozoruhodně krvavá jízda, která uteče rychleji než čekáte. Tolik krve jsem nečekal ani náhodou, možná proto jsem se tak bavil. Animace mi přišla solidní, taková „oldschool“. V dnešní době počítačové animace tuhle variantu vždy rád uvítám. Příběh je jednoduchý, neztrácel jsem se v něm, i když jsem neměl při sledování žádné potuchy o tom, že nějaká předloha - hra existuje. Trochu mi místy vadila hlavní kapitánka ochranky a její nekompromisní hlášky "alá brutal killer". Snímek vám připomene spoustu známých sci-fi áček/béček všech dob, ale neurazí bezhlavým kopírováním. 8/10* ()

M.a.t.t.

Vrátane samotného príbehu a dialógov ťažkopádny priemer, ktorý zachraňuje len nevídaná brutalita a hlavne fakt, že ide o prequel k hre, vydaný v rámci marketingovej propagácie. Snaha o anime vizuál svoj efekt plní hlavne v krvavejších pasážach, ktorých zase nie je málo, lenže celkovo nejde o nič, čo by zmlsanému divákovi vyrazilo dych. Napriek tomu dokáže Dead Space: Downfall aspoň čiastočne naladiť na herné pokračovanie a to aj niekoho ako ja, ktorý o ňom pred týmto filmom nepočul. A aj to sa počíta. ()

Davies182

O 80% méně strachu než ve hře. Downfall jsem sice neprozíval, ale nic výjimečného to nebylo. Líbí se mi podobné filmové animované projekty, které doprovázejí ty největší herní pecky, ale příběh USG Ishimury mi nesednul tak, jak bych si představoval. Co rozhodně potěšilo je míra brutality a celkem chvalitebná atmosféra. Zejména u scének s několikanásobnou přesilou necromorphů proti osádce ochranky lodi jsem si připoměl vlastní pobíhání po mrtvém vesmíru... Velmi jsem se ale zklamal v naprosto nevyužitém potenciálu originálních zbraní z původní PC hry: kde je plazmová řezačka nebo rozparovač, ksakru?!? Celkově je tento snímek trestuhodně nevyužitou předehrou a snahou o nalákaní nových hráčů, a nikdo jiný než fanoušek Isaaca Clarka k ní nemusí obracet pozornost. P.S. Cameo Nicole se povedlo :-). ()

Xmilden

Polovinu filmu jsem hledal paralely na Alieny, protože ať se na mě nikdo nezlobí, ale Mrtvý vesmír se tomuto srovnání asi jen s těží vyhne. ()

Shakers

Dead Space: Downfall dejovo predchádza hre Dead Space, takže si to môžte pozrieť aj vy "smrteľníci" čo ste nehrali hru. Ale viac to poteší asi ludí ktorý ju hrali, ako ja. Mňa potešila dvojnásobne. Za prvé preto, že mám rád hru a za druhú preto, že animáky mám rád a v takom štýle sa len tak nevidia. Dead Space: Downfall by som prirovnal k serii Alien len s Dead Spaceovským univerzom. Zo začiatku ma animák podobne prvky ako prvý Alien a v druhej polke zas ako Aliens, čo je pre mňa veľmi príjemná kombinácia. Celý tento vesmírný bordel ma dokopy len 71 minút, takže tempo filmu naberá čoraz väčšie grády ... dovtedy kým nezapočujete: Twinkle, twinkle, little star, How I wonder what you are :-) 80% - 4* ()

pornogrind

V téhle animované podívané se rozhodně nešetří náboji, krví a mrtvými těly. Takový " menší " jatka odehrávající se na vesmírné lodi. ()

Javert

Milý, s-ničím-se-nemazající anime doplňek k téměř geniální hře. Ač se jedná o prequel, doporučuji nejdřív zahrát si hru a okusit tak svět Ishimury. Člověk pak Downfall hned o něco více ocení... ()

DJ Obelix

Jsem momentálně náruživým hráčem Dead Space, takže jsem byl zvědavý, jak se povedl jeho animovaný prequel. A musím říct, že jsem čekal víc. Ano, vysvětlí se zde pár věcí, především z úplných prvopočátků příběhu, ale film sám o sobě se mi zdá docela hektický. Nicméně už jsem konečně našel, odkud autoři použili tu děsivou verzi "Twinkle twinkle little star" do traileru na videohru. Tahle verze notoricky známé anglické dětské písničky je tím úplně největší pozitivem celého snímku - už nikdy na tuhle písničku nebudete nahlížet jako na veselou dětskou říkanku :-D. Rovných 50%. Nicméně samotná videohra je na jasných 5/5, takhle hutnou atmosféru nezažijete v současné době v žádné jiné podobné hře ... a ani filmu. Určitě vyzkoušejte... ()

swamp

Tento dospělácký animák je zároveň prequelem ke hře Dead space. Hru jsem nehrál, ale pokud jde ve šlépějích filmu, mohla by to být celkem zábava - už film samotný je dosti 'herní'. Jedná se o klasické 'vetřelecké' schéma, které je sice fajn, ale v tomto podání si na něj po čase vůbec nevzpomenete. ()

Campbell

Hry jsem dohrál a neuvěřitelně mě bavily. At už tím že jsem opravdu cítil strach či tím že to byla kurevská zábava. No a na film jsem se vrhnul prakticky hned, chtěl jsem vědět co se dělo na Ishimuře před hrou. Je sice pravdou že příběh mohl pracovat lépe. A zbraní mohlo být daleko více, ale celkem mě to bavilo. Pár násilných scén bylo fajn a animace fungovala na jedničku(ne jako u Hellboye kterej se mi zdál daleko horší). Vojáci byly správně drsní. Jen je škoda že se tu neobjevila ani polovina mosnter mohla to být větší zábava. Nicméně se mi to líbilo. ()

Němi

Neuvěřitelně brutální, průměrně animovaný plagiát všeho, co se kdy natočilo o vetřelcích likvidujících posádku vesmírných lodí + pár dalších filmů (Resident evil). Přesto (proto?) i zábavné, na několika místech dokonce velmi zábavné a napínavé. Atmosféra temné lodi je také využita dobře a na pohodě určitě nepřidá. Animované násilí je po celou stopáž intenzivnější, než ve filmech opěvovaných béčkařů z Francie, kteří Pattonovi nesahají ani po laserovou pilu, ke konci vás možná už krapet otupí, pořád je ale na co se koukat. Hra mi nic neříká, nevím jestli bych se pak lépe orientoval v příběhu, asi ano, protože mi chvílema přišlo, že sleduji "druhý díl". Moc to ale nevadí, protože film jde jasnou, přímou cestou až do finále a tak jde jen o 70 min dlouhou "road movie" party lidí, která si prosekává cestu skrze působivá monstra. Kdyby se postavy od sebe odlišovaly i jinak než vzhledem a tvůrci nekonečnou řežbu více prokládali napínavými pasážemi (z toho málo se dá poznat, že umějí), mohl vzniknout víc jak podařený krvák na jeden fajn brutální večer. ()

klerik

Na herné intro pridlhé. Na samostaný film príliš obyčajné a neorignálne... a tým pádom pridlhé. Snaha o krvavosť a nekompromisnosť sa cení, ale na rozdiel od podobne ladených (a podobne neoriginálnych) PANDORUM alebo MUTANT CHRONICLES to pracuje zle ešte aj s postavami... ()

Chrustyn

Stejnojmenný prequel populární hororové videohry, pojednávající o vesmírné lodi, která je zamořena vetřelci, kteří postupně likvidují posádku. Film i hra vykrádají úspěšné tituly jako "Vetřelci" a "Horizont události" a v obou případech se to daří. Hra byla vynikající ale film i přes zábavnost pramenící z neustálé akce, rychlého děje a nekontrolované brutality (znalce hry určitě nepřekvapí) působí narychlo splácaným dojmem, který se snažil přiživit na úspěchu již zmíněné hry. Pro herní abstinenty naprosto nezajímavý zážitek ale pro milovníky hry slušná zábava. ()