Mladý Vince Ferro  (Sam Riley) z chudobnej rodiny v Ohiu potrebuje zohnať čo najviac peňazí, aby mohol zaplatiť účty za otcovu operáciu, ktorá by mu zachránila život. Popri štúdiu preto zarába ako elektrikár. Počas práce v jednom dome začuje jeho majiteľa hovoriť so svojou ženou, že čoskoro získa obrovský balík peňazí, a to vďaka listu, ktorý mu práve prišiel poštou. Lenže majiteľ sa predávkuje drogami a zomrie. Vince mu ukradne obálku s mobilom aj listom, riadi sa jeho presnými inštrukciami a cestuje do New Yorku, kde čaká na kontakt. Zrazu sa ocitne v podivnom podsvetí plnom podivných ľudí, kde ide o veľa peňazí, ale hlavne o život. O jeho život... V dome na vzdialenom newyorskom predmestí hrá skupina ľudí zložitú a smrteľne nebezpečnú hru založenú na ruskej rulete. Skupina boháčov uzatvára stávky, kto z hráčov prežije všetky vražedné kolá. Vince dostane číslo 13. Výherca si odnesie všetko a tí, čo prehrajú, stratia to najcennejšie - svoj vlastný život. Vince sa zoznamuje so súťažiacimi, medzi ktorými je mnoho čudákov, napríklad pacient, ktorého z psychiatrickej liečebne priviezol jeho brat, aby súťažil namiesto neho. Kto zo súťažiacich prežije všetky kolá ruskej rulety a ako posledný získa obrovský balík peňazí? (TV JOJ)

Dever

Tento námet som už videl vo filme "LIVE!" . No film 13 mi pripadal o dosť lepšie dejovo spracovaný ako LIVE! ,samozrejme hlavnou pointou oboch filmov bola ruská ruleta no z odlišným dejom. Tiež herecké obsadenie pridáva filmu na hodnote, pretože Jason Statham, Mickey Rourke, Curtis "50 Cent" Jackson, Michael Shannon je kombinácia ktorej sa ťažko dá odolať. ()

Fr

Jeden den a vydělám tolik peněz.....budeme ale potřebovat štěstí...... Tenhle film je o hovně! Ale jestli vás uspokojí adrenalinový ,,závody“ (nemyslím ČKD..), jejichž napětí je cejtit i doma v obýváku, pak se nemusíte bát. Přestože si myslím, že vím, kdo vyhraje, jsem napnutej! A vo to v tomhle filmu jde! Žádný zbytečný keci, prokreslený charaktery, vztahy. Hrajeme O ŽIVOT!! A jednoduše shrnuto – nebejt hry, není o čem psát. TAK DO KRUHU !!! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem obdivovatel kultu osobnosti M.Rourka. 2.) Znám lidi, kteří používají dopisní papír s pavoukem (a nejsou Spiderman!). 3.) Jsem hotelový animátor a hledám inspiraci. 4.) Čeká mě velká výhra, a nevím jak zacházet s prachama. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *** ()

666teen

Hele Gélo, to byl tvůj nápad, natočit dvakrát stejnej biják? Ses přestěhoval do Ameriky a Robík Rodrigéz ti poradil, že jemu to prošlo? Nebo potřebuješ tu obsáhlou látku o olympijské disciplíně carských důstojníků řádně vytěžit? Ok, zvolíme variantu: " za víc peněz, míň muziky". Tohle to dává smysl, jedině v případě, že ti tam všichni ti borci pózovali za polívku. Čemuž konkrétně u pana bílého Stathama a černého Padesátníka nevěřím. Orgány uklidit, honírna zavírá. ()

verbal

Vítejte ve Verbalově virtuální honírně. Pohodlně se usaďte a já vám na dnešním semináři z pohledu respektované autority fundovaně filmově-teoreticky ukážu, jak zacházet se skvělým filmem, co si o něm máte myslet a jak se chovat při jeho projekci! Nejdůležitějším aspektem je, jak ho uchopit! Na tomto místě bych rád podotkl, že se v této otázce s některými kolegy teoretiky, preferujícími ryze Deleuze-Bordwellovský úchop, značně rozcházím! Po letech empirických výzkumů se bohužel musím hrubě ohradit a konstatovat, že tento přístup je již dnes značně suchopárný a přežitý a jednoznačně novátorsky doporučuji úchop mezi palec a ukazováček dlaní vzhůru, přičemž zbývající prsty tvoří přirozenou oporu. Tak, úchop bychom měli a nyní plynule přejdeme k následným procedurálním krokům. K umocnění zážitku je nezbytné dokonalé uvolnění, a to především zápěstí a předloktí pravé ruky, u leváků samozřejmě levé (Pro urychlení a plynulost následujícího textu se dále omezím pouze na prostý úzus "ruka"). Toho dosáhneme jednoduše tak, že ruku vztyčíme kolmo k trupu a za současného rychlého kruhového kmitání dlaně proti a po směru hodinových ručiček, necháme ruku pomalu klesat zpět k tělu. Celý postup několikrát zopakujeme a to nejlépe do momentu, až je ruka od předloktí k prstům dokonale flexibilní. Nyní jsme perfektně připraveni na jedinečný filmový zážitek. Můžeme tedy konečně provést úchop dle výše uvedených pokynů a uvolněnou! rukou zahájíme inverzní a reverzní horizontální pohyb, při němž se snažíme využívat setrvačnosti celého předloktí. Pro ty z vás, kteří cítí v tomto okamžiku jakýkoliv diskomfort a nejsou tak schopni dokonalého položení se do projekce, doporučuji do zmíněných pohybů zapojit také zápěstí! Závěrem bych si dovolil upozornit na velice rozšířenou chybu začínajících laiků, kterou je předčasné vyvrcholení, než film vůbec pořádně začne! Je to často způsobeno ukvapeným či lajdáckým přístupem subjektu k látce! I zde nám však filmová věda nabízí účinnou prevenci jak předcházet těmto nežádoucím jevům, a tou je požití 2-4 dcl tvrdého alkoholu před samotným zahájením aktu. Doufám, že dámy prominou můj výhradně šovinistický přístup! Ženský pohled na věc si probereme u dalšího dílu Heryho Potrata. No nevím jak vy, ale já si to parádně užil !!! ()

maverick10

Bez pribehu, bez emoci chladne avsak upocene pusobi tento remake, ktery i pres hvezdne obsazeni, nedokaze nabidnout nic jineho nez kruh lidi na hlavu si miricich zbrani a zirajic na zarovku spidermana. Film nema dynamiku, nema zadny naboj (krom tech ktere proletavaly hlavama ucinkujicich). Tento snimek se zaradi opet mezi dalsi zbytecne remaky a poletech az si lide budou vypravet o ruske rulete, jako prvni je napadne Kaiser a Labus. Nic vic. ()

• Natáčení probíhalo v americkém státě New York v lokalitách White Plains, Crestwood, Fleetwood, Mont Vernon a New York. (Terva)
  • Do úlohy detektíva Larryho Mullana bol pôvodne obsadený Ray Liotta. Svoju účasť musel kvôli pracovnej zaneprádznenosti odrieknuť, a tak ho nahradil David Zayas. (m.a.t.o.)