Jméno zločince se skrývá v jeho paměti. Boj se zločincem nebo s vlastní slabostí? Komisař ve výslužbě Charles Boyer onemocněl Alzheimerovou chorobou. Kvůli zhoršující se paměti odchází raději nakonec na specializovanou kliniku, kde se brzy spřátelí s personálem i pacienty. Když začnou záhadně umírat pacienti, chopí se Charles ještě jednou případu - svého posledního... (oficiálny text distribútora)

lepo

Experimentálná sonda francúzskej kinematografie do duší ľudí so syndrómom "Alzheimer", s presvedčivým výkonom pána Dussolliera v roli Charlesa. Neľahká téma vložená do krimi zápletky ponúka zaujímavé myšlienkové pochody postihnutého človeka a jeho snahu odolať a nepodľahnúť, i keď progresia degenerácie cortexu-cerebri je nevyhnutná. Reálie prostredia filmovania slušne dopĺňajú ponurú a smutnú atmosféru príbehu. ()

papilon395

Film mě zaujal ve dvou ohledech. Jednak prostředím, kam přivedl našeho kriminalistu na penzi. Jde o francouzskou kliniku pro seniory s pokročilou demencí, po našem domov se zvláštním režimem. Moje maminka dožila posledního půl roku v podobném zařízení, takže se mi zobrazení tamních poměrů dost vrylo pod kůži. Druhým, hlavním důvodem mého hodnocení je samotná postava detektiva. Nic tak přesvědčivého, až uhrančivého, jsem už dlouho neviděla. ()

burton

Zajímavý pohled do života člověka, který celý život pracoval mozkem, řešil kriminalistické případy a teď mu ten mozek vypovídá službu. A on se přesto snaží dělat dál to, co dělal celý život - vyřešit zločin. A Vy si až skoro do samého konce filmu říkáte: je to jen jeho nějaká utkvělá představa? Nebo je to fakt a na klinice se něco nekalého děje? Napínavý, akční....ale i dojemný. ()

Terva

Film začíná smutně. Nutí nás zamyslet se nad naším stářím a nad tím, zda se to může stát i nám. Myslím tím Alzheimera - prostě sklerózu. Příjezd hlavního hrdiny, policisty v důchodu z Alzheimerem, do sanatoria, spustí náš detektivní příběh. CITÁT - Jeden dobytek na víc......... Náš hrdina začne řešit záhadná úmrtí v sanatoriu, ale v pátrání má jednu velkou překážku, paměť, ta už moc neslouží. Stále se však snaží roztancovat svoje mozkové buňky aby případ zdárně vyřešil - zda se mu to povede nebo ne, nebudu prozrazovat. CITÁT - Hodně úmrtí za tak krátkou dobu............ Smutný, dramatický a zajímavý snímek. V hlavní roli André Dussolier. ()

• V roli Thomase Boyera se měl objevit Guillaume Canet, nakonec ji ale hrál Julien Boisselier. (Terva)
  • Natáčení probíhalo ve francouských městech Paříž a Yvelines. (Terva)