Když je malá pohádková země napadena zlým diktátorem, je princezna Rosalinda převezena do ochranného programu na Zemi ve Wisconsinu kde se pod svým novým jménem Rosie (Danni Lovato) musí za pomoci Carter (Selena Gomez) naučit chovat jako obyčejný teenager. Rosie na oplátku pomůže Carter s královským chováním a s láskou... (chmíří)

nash.

Vezmi Bravíčko, MTV, Disneyho, Bodyguarda, Protivný sprostý holky, zamíchej protřepej a nalij do formy standardní televizní středoškolské teen komedie. Výsledkem je naivní pohádka určená primárně princeznám školou povinným, která si nedělá si hlavu s realitou ani reáliemi, občas pobaví nějakým jednoduchým vtípkem, občas pobaví nechtěnou komikou, ale se spokojenými dcerami po boku se dá přežít bez újmy na dobré náladě. ()

Tsuki

Trochu přemrštěné a dětinsky šílené ve stylu Spy Kids, což kapánek kazilo dojem. Přiznám se však, že jediný důvod zhlédnutí pro mě byla Selena Gomez, takže jsem nic víc neočekávala. Na jedno podívání to ale nebylo nejhorší a kupodivu jsem se i docela bavila. Myslím, že je však důležité poznamenat, že například Monte Carlo (taktéž se Selenou Gomez) dělá jako film mnohem lepší dojem, přestože má tady na csfd téměř stejné hodnocení jako tohle. Myslím, že by se mělo rozlišovat mezi lepšími filmy pro mladé (které, ač v nich jde hlavně o zábavu a případně romantiku, mají pěknou atmosféru a možná i nějakou tu myšlenku) a filmy jako je tenhle, které jsou už přece jenom blíže nějaké vyumělkované slátanině. Škoda, že většina lidí hází tento typ filmů do stejného pytle a dále nerozlišuje. ~(2,2)~ ()

mala_kea

Opět se nejedná o klasickou komedii, ale spíše o novodobou pohádku, neboť takové paskvily se jen tak nevidí. Nemám nic proti pohádkám, ale tohle bylo až příliš dětské pro dospělého člověka. Nápad to byl zajímavý a určitě je to mnohem lepší než třeba Harry Potter nebo podobné nesmysly. Mě to však stále nenadchlo tak, jak bych si představoval ()

alambert odpad!

Mám dojem, že rozpočet natáčení tohoto kousku byl asi tak 1000$ a scénář napsala 16-ti letá dívka za to, že za ní producent zaplatí kauci. :-D Asi bych filmu dal hvězdičku za Selenu Gomez, kdyby tam nehrála taky Demi Lovato. V tomhle případě ale krása Seleny akorát tak vyváží hnusnost Demi Lovato, takže zvracet jsem nešel, ale honocení zůstane na Odpad! :-D ()

suzanne1997

Jednoduchý film, nic pro náročného diváka, zařadila bych to do skupiny mladších diváků, děj byl a já mu nemám co vytknout, možná to, že se některé scény moc táhly, ale jinak příjemný film, určitě bych doporučila těm divákům, kteří podobné filmy vyhledávají a pro ty, kteří je moc v lásce nemají, se na ně ani nedívejte, nemá cenu ztrácet nad nimi Váš drahocenný čas. ()

• Film měl premiéru 26. června 2009 ve Spojených státech na Disney Channel. (griph)
  • Keď sa Rosie snaží zapadnúť za pomoci grgania, pije malinovku s názvom "D&M! Cola". Názov sa vďaka typu písma a výslovnosti číta ako "DEMI Cola". (ThomasCrown)
  • Väčšina filmov, v ktorých Selena Gomez hrá, obsahuje nejaký odkaz na jej úlohu v seriáli Kúzelníci z Waverly. Aj v ňom, aj vo filme Ako chrániť princezné, jej postava zachraňuje kamarátku pracujúcu v obchode s mrazenými jogurtmi po tom, čo ho stroj na výrobu jogurtu začne nekontroľovateľne dávkovať. (ThomasCrown)