Klape jim to dokonale, i když jeden problém tu přece jenom je. Emmanuel chce dítě, Philippe ne. Emmanuel se však rozhodne, že své přání prosadí. Ale jak si pořídit dítě, když jsou oba chlapi?  Francouzský scenárista a režisér Vince Garenq natočil komedii o dvojici gayů, z nichž jeden touží po dítěti a druhý je odmítá. Čtyřicátník Emmanuel je pediatr, který žije v ideálním svazku s právníkem Philippem. Jediné mu však k dokonalému štěstí přece jenom chybí - dítě. Jenže Philippe, jemuž život vyhovuje takový, jaký je, adopci odmítá a homosexuálním párům ji navíc neumožňují ani francouzské zákony. Proto se Manu rozhodne, že bude situaci řešit bez ohledu na svého partnera. Hodlá totiž najít náhradní matku, která by mu vytouženého potomka porodila. Argentinská kráska bez dokladů Fina by mohla být pro tuto „práci“ ta pravá, dívka však požaduje protislužbu - sňatek… V hlavních rolích Lambert Wilson, Pascal Elbé a Pilar López de Ayalová. (oficiálny text distribútora)

IvonaK

Po dlouhé době zase kýčovitý polorodinný film. Starší muž chce dítě, ale jeho partner ho nechce a vezme do zaječích. Ale poté co se odhodlá darovat svou tekutinu neboť je jeho potencionálně bývalý protějšek neplodný a zároveň mu jeho nový objev dá kopačky neboť mu připadá starý, začne cítit že už by měl přijít k hotovému, vrátí se ke svému původnímu a stane se téže milujícím otcem. Čekala jsem že se do toho bude angažovat i matka toho dítěte, ale na základě toho, že se zamilovala do toho neplodného, nedokázala s nimi být v kontaktu. A když se celá rodinka sejde u jednoho stolku, tak zvídaví malí kluci že: Kde je maminka holčičky? Gay pár vysvětlí, kluci stále nechápou a táta na ně: Kluci běžte si hrát na dvorek. A kluci že: Tam sněží. :-) ()

freddy

Tady prostě nemohu hodnotit jinak než maximálním počtem hvězd, protože mé nadšení z tohoto komediálního dramatu nezná hranic. Je neuvěřitelné, jak lehce se film posouvá dopředu, a přitom ani chvilku nenudí a dokáže být zajímavý po celou dobu. Celý příběh je přitom poskládán tak perfektně, že jsem ani na chvilku neměl pochybnosti, že takhle by se to mohlo stát i ve skutečnosti. Film je založen na jednoduchém nápadu, hlavní hrdina je homosexuál a chce dítě, vyzkouší několik možností a nakonec se dočká svého vytouženého štěstí. Samozřejmě cesta ke štěstí je ale velmi dlouhá a rozhodně ne přímá, ale tak už to ve filmech chodí, kdyby měl hlavní hrdina svého přání dosáhnout bez komplikací, tak z celovečeráku máme krátkometrážní film. Ale zde vše bez problému sedí a funguje a dokonce jsem se i několikrát zasmál nahlas, např. scénka, kdy Manu s Finou vysvětlují Manuově rodině, že se budou brát a že Manu bude otcem je opravdu kouzelná a neuvěřitelně vtipná. Vynikající příběh pak doplňují perfektní herecké výkony všech zúčastněných, Lambert Wilson, Pilar López de Ayala i Pascal Elbé své role zahráli naprosto dokonale a hlavně maximálně uvěřitelně, takže jsem ani na vteřinu o nich nezapochyboval.Zkrátka tohle je geniální a bezchybný film, ze kterého jsem nadšený, a tak absolutně nevidím důvod pro jakékoliv snižování hodnocení. Je to bez jakýchkoliv pochyb za pět hvězd. ()

Adiemus

Ale proč ne? Komedie to rozhodně není, jenže kolikrát se distributoři seknou? (Pochybuju, že některé filmy vůbec vidí.) Žádné zkarikování postav, jen příběh člověka, který má svůj sen a hodlá pro jeho splnění udělat cokoliv. Samozřejmě, příběh nepočítá s dalšími komplikacemi, všechno prakticky jde jako na drátkách - ale upřímně řečeno jde o odraz doby. Kdoví, za dvacet let možná nikoho nenapadne takový příběh natočit, tak, jako by dnes v USA nikdo netočil Hádej, kdo přijde na večeři. (Podotýkám, že nepatřím ke čtyřprocentní menšině.) ()

Reiniš

Originální vztahové drama odehrávající se v malebných pařížských kulisách, vypovídající o stále aktuálním tématu adopce gay páry (či singles). Nechybí mu klasická francouzská elegance a šarm. Lambert Wilson, kterého si pamatuju jen jako afektovaného záporáka z Matrixu nebo Catwoman, mi byl poprvé sympatický a skvěle mu přihrává i půvabná Španělka Pilar López de Ayala. Nadprůměrná podívaná pro deštivé sobotní dopoledne. ()

ivishka

Celkem zajímavý námět na film...Čistou náhodou se seznámí párek gayů s cizinkou Finou, které právě vypršelo vízum ve Francii. Pár má problémy s tím, že jeden z nich chce mít děti a druhý nechce a díky tomuto rozpornému názoru se rozejdou. Emmanuel se začne scházet s Finou a protože ona nemá kde bydlet nabídne jí bydlení u něj. Sbližují se a po testech zjistí, že Emmanuel je neplodný tak požádají jeho bývalého přítele o dárcovství....Konec byl bohužel dosti předvídatelný a znát takovou ženskou, která s klidem opustí své dítě, jelikož neví co chce tak bych jí dala pár facek. ()