Svatyně

• Kanada Sanctuary
Z nakrúcania
Krimi / Mysteriózny / Sci-Fi
Kanada / USA, (2008–2011), 44 h 8 min (Minutáž: 43–48 min)

Tvorcovia:

Damian Kindler

Amanda Tapping, Robin Dunne, Christopher Heyerdahl, Ryan Robbins, Emilie Ullerup, Agam Darshi, Jonathon Young, Pascale Hutton, Ian Tracey, Panou (viac)

Doktorka Helen Magnus (AMANDA TAPPING), jej dcéra Ashley Magnus (EMILIE ULLERUP ) a Dr. Will Zimmerman (Robin Dunne) sú hlavnými postavami tohto pokusu o novodobú formu seriálu, ktorý má Kanadský pôvod a je pripravovaný len na šírenie formou Webizód po internete, ktoré si môže každý návštevník serveru www.sanctuaryforall.com stiahnuť za poplatok v dvoch kvalitách obrazu /normal alebo HD/. Prvých 8 Webizód tvorí spolu vlastne taký PILOT k tomuto seriálu. Každá Webizóda má kvôli šíreniu dlžku zväčša od cca. 15 do 20 minút a každý diel prichádza v 2-týždňovom intervale. Príbeh je zameraný hlavne na doktorku Helen, ktorá vyzerá tak na 35 rokov ale v skutočnosti má 150. V seriály sa prelínajú dva paralelné svety, ten náš ktorý poznáme s každodenného života a druhý v ktorom žijú všetky ostatné bytosti, existujúce len v našich predstavách a snoch. A práve doktorka Magnus je tá osoba, pohybujúca sa medzi týmito dvoma svetmi a chrániaca neviditeľnú hranicu deliacu tieto svety. Na "druhej" strane sú tiež bytosti, túžiace po normálnom živote, len zatiaľ ani jedna strana nedokáže žiť s tou druhou v symbióze. A práve o túto symbiózu sa Dr. Helen Magnus a jej tým budú snažiť. (Pit)

Z nakrúcania

xxlch

Docela originální námět na scifíčko,šmrncnuté ňákým fantasy nebo něčím mysteriózním.Skoukala jsem první dvě série a čekám na další (celkem netrpělivě).Jo,jo,ti co dělaj sci-fi jako je SG1-a dááál to zkrátka úúúmíííí.Každá další epizodka je lepší a lepší a nejlepší na tom je fakt,že tadydlenc je tak trochu od každého žánru,které jsou v poslední době cool.Nám sci-fi holikům se to určitě bude zdát koukatelné.No a komu se nelíbí.........hádejte co?! ()

rodier

Skvely scifi serial. Z amaterskych webpisod preskocil na pomerne dobrou uroven normalniho scifi serialu. aktualne 4 sezony, na imdb 7.4/10. ================== NECTETE SI OSTATNI KOMENTARE POD 2 HVEZDICKY, KOMENTUJI JINY SERIAL - KOMENTUJI AMATERSKE WEBEPIZODY KTERE S TIMTO NEMAJI UZ NIC SPOLECNEHO !!! ()

Rikky007

Od designu, přes nápad až po obsazení velice zajímavý projekt. Akce "speciální jednotky pro zacházení s mutanty" se staroanglickým feelem a Amandou Tapping v čele fungovala dobře. Jenže pak se do toho tvůrci začali čím dál tím víc zamotávat až podle mě sami nevěděli kudy kam a tak se tam lze dočkat až zbytečně ostrých zvratů bez lepšího vysvětlení dosavadní zápletky. Trochu škoda, protože to mělo na víc. ()

Dan9K

Nerad to vůči tvůrcům Hvězdné brány říkám, ale Sanctuary je zhovadilost, a navíc směšná. Z počátku je to téměř doslovná vykrádačka několika spojených dílů pozdější série Krajních mezí, v dalších dílech to zase smrdí X-menem a podobnými věcmi. V podstatě se díváme na jedno velké modré plátno a ty animace jsou tak na úrovni počítačových her z roku 1998. Scénáristé už asi dlouho s nikým v reálu nemluvili a pokaždé když se objeví Chewbaca, nemůžu se ubránit smíchu. Je to uměle překombinované, rádoby šokující a jelikož se na každý díl nečeká zrovna krátkou dobu a má sotva 20 minut, není lehké vyznat se mezi přeběhlíky časoprostorového continua... ()

JohnCZ

Webepizody jsem neviděl. Zpočátku šlo o seriál na takové 3* hvězdy. Epizody byly spíše průměrné, efekty mizerné a celé to táhly pouze výborné herecké výkony se stále krásnější Amandou Tapping v čele. Během půlky první série se to zvrtlo a díly začaly mít výborné scénáře a natáhly se až ke 4 hvězdám. Druhá série se rozjela na plné obrátky, efekty poskočily na úplně jinou úroveň a kvalita jako celek (zejména hlavní příběh) se pořádným tempem zvyšuje. Epizody, kdy se Helen společně s Willem ocitne v nějaké bezvýchodné situaci, jsou špičkou seriálu. Za třetí sérii můžu s klidným srdcem udělit 5 hvězdičkové hodnocení. ()

• Damien Kindler, tvůrce Svatyně, napsal první scénář k tomuto seriálu již v roce 2000. (woylin)
  • V lednu 2007 byl natočen původní webový seriál o osmi dílech a celkovém rozsahu dvou hodin. (woylin)
  • Jako první seriál v Severní Americe používá tzv. RED One kamery. Tato kamera snímá obraz v rozlišení 4096x2048px, což je daleko vyšší rozlišení než FullHD (1920x1280px). (woylin)