Jedná se o českou verzi britské televizní pěvecké soutěže Pop Idol. Z neznámých amatérských zpěváků se díky televizi stávaly známé tváře, které lidi prosili o podpisy. První řada v roce 2004 u nás byla oblíbená. Diváci posílali hlasy pomocí SMS a telefonátů a dva s největším počtem hlasů postoupili do finálových kol. V první řadě postoupilo do finálových kol 10 účastníků, ve druhé 12 a ve třetí, která byla vysílaná v roce 2006 10 účinkujících. V každém finálovém kole opět hlasovali diváci a účastník s nejmenším počtem hlasů byl vyřazen. Vítězem se stal ten, který zůstal jako poslední nevyřazen; od producentů, kteří jsou partnery soutěže, dostane smlouvu na vydání alba. (duklak2)

novoten

V první sérii malá bomba, které jsem propadl, obdivoval ji a soutěžícím pravidelně fandil. To, že to bylo v sedmnácti, kdy se člověk idolů chytá velmi snadno, byla věc druhá. Druhá série už o poznání méně vydařeně zopakovala prakticky totéž a třetí se zvedla díky trefným a pohotovým Marešovým bonmotům, ale celý základ už zůstal ve stádiu recyklace. I tak jsou tyhle vzpomínky pořád v příjemně nostalgickém duchu. Jakékoli další mutace či pokusy by ale šly v hodnocení až někam do sklepa. ()

heyda

Vše co se týká hudby či zpěvu mě zajímá, takže jsem viděl všechny díly všech sérií a můžu říct, že když opominu moderátory a silně subjektivní názory Soukupa a Osvaldové, tak to bylo super. Zpěváci někteří excelentní, někteří nic moc, ale to k tomu patří. Ve 3. sérii to moderování zachránil Leoš Mareš, kterýmu tyto pořady jednoduše sedí. A na závěr si troufnu vyjmenovat pár lidí, kteří se chytli a je o nich slyšet jak v pozitivním i negativním: Aneta Langerová, Šárka Vaňková, Tomáš Savka, Sámer Issa, Míša Nosková, Petr Bende, Vlasta Horváth, Ali Amiri, Bára Zemanová. Kupodivu o Zbyňkovi Drdovi jako vítězi 3. řady není slyšet vůbec. Z těchto lidí bych udělal ještě menší výběr, protože spousta z nich zapadla do muzikálů a ty já nesleduju. Takže pro mě nejvýraznější: ANETA, PETR BENDE a bohužel hodně je slyšet i o SÁMEROVI. Ale to je vlastně úplně jedno. Hodnotím pořad a ten si ty 4 hvězdičky ještě zaslouží. ()

Zagros

Přesto, že podobný typ pořadů není ani zdaleka můj šálek čaje, první řada mě dokázala zaujmout. Bylo to něco nového, zajímavý formát, dobrá interakce s diváky a nové, sympatické a hlavně neokoukané tváře. Díky tomu všemu jsem první řadu sledoval celou a byl jsem i lehce napjatý a zvědavý, jak to bude pokračovat. Bohužel další řady byly horší a celý formát se ještě více odklonil od mého zájmu. Z druhé řady neznám už ani jedno jméno. ()

Amroth666

Tohle žralo skoro celé česko, do té doby ničím nekopírované, možná tak zahraničními soutěžemi. Každý si na ulici povídal, zda to vyhraje Sámer, Šárka nebo Aneta. Další sérií to šlo stejně dobře, opět mě to bavilo a i třetí série nebyla špatná, ale říkal jsem si 3x a dost. Ono se to ale teprve rozjíždělo, takže se to začlo kazit. Začli se srát do české soutěže slováci, pak navíc etapa talentů, kteří se snažili konkurovat Primě(ta se snažila kopírovat Británii). A kde jsme teď? Ve sračce zvané Hlas Československa, která nemá nic společného se zpěvem, poukazuje na český laxní přístup(neumí zpívat, ale hrála v seriálu, neumí zpívat, ale hraje s porotcem Vojtkem v muzikále, umí zpívat a nepostupuje). Pamatuju taky na skvělou porotu ve všech třech těchto starých Superstar. Soukup, Klesla, Osvaldová, Hejma atd., to byla porota, teď tu máme Vrbovskýho, Rolins, Davida, Vojtka, z kterých je mi blbě. ()

triatlet

Začátek první řady jsem dlouho ignoroval. Poprvé jsem chytil druhou šanci a od té doby jsem se vezl na vlně Superstar. První řada byla neopakovatelná. Navíc objevila Anetu, jejíž projev je mi sympatický. Další řady nepřekvapily, chybělo více inovace, hlavně výběr témat, písniček. A ani se nedivím, že desky Superstar jsou k mání ve výprodejích za babku. Kromě Anetiných alb občas ještě opráším Bendeho texty, které mě mile překvapily. A taky Sámer dokáže skladby dobře zaaranžovat. Další vyslechnutá celá cédéčka Kristýny Peterkové, Báry Zemanové a Martiny Baloghové sice naznačují možná hlasový potenciál, ale je to textařsky slabé. A u Juliánovy a Drdovy desky jsem se teda nudil. ()

• V roce 2004, kdy se pořad vysílal, se na každý díl dívalo více než 2 900 000 diváků u televizorů. (TheSlezy)