Když se Chance (Brian Presley) po pěti letech za mřížemi vrátí domů do přístavního města San Pedro v Kalifornii, jeho bývalá dívka Kat (Alison Eastwood) ho představí jejich synovi a pak nečekaně oba dva opustí. Jeho sny o novém začátku se dále komplikují, když je nucen převzít ohromné dluhy svého nejlepšího přítele vůči místnímu gangsterovi Eddiemu (Peter Weller). Toto další emocionální a finanční břemeno vrhá Chance zpět do nebezpečného světa tajných boxerských zápasů bez rukavic, prodávání drog a policejní korupce. Navzdory tomuto eskalujícímu tlaku se Chance setká s Pearl (Taraji P. Henson) a zamiluje se do ní. Normální život se zdá být na dosah. Ale než Chance může učinit další krok, musí vyhledat pomoc svého odcizeného otce Liama (Ed Harris), který dostal doživotí za brutální vraždu a dostal se do vedení krutého árijského gangu ve vězení. Once Fallen je nekompromisním vyobrazením cesty člověka, který se snaží překonat svou pestrou minulost, smířit se s hříchy svého otce a usilovat o nový začátek. (Filmbox)

honajz

Hvězdička za velmi dobrou kameru, která ty lokace jihu Los Angeles dokáže prodat, ale jinak je to zase takový ten příběh, hele, jak jsou všichni zlí, ale my, včetně táty, sice taky nejsme žádní andělé, ale máme aspoň spravedlnost v těle, yeah! Ed Harris moc vidět nebyl, takže film o lůzrech z předměstí a zkorumpované policii je zajímavý jen tím, že tu hraje nějaký Presley, který není příbuzný s TÍM Presleym. ()

lennyd

Chanceho otec je odsouzen na doživotí poté, co zabil otce Chanceho nejlepšího přítele Beata. Už to Chancemu předurčilo život na šikmé ploše. Když se po letech vrací Chance z kriminálu, je rozhodnut kompletně změnit svůj život. Nebude to mít ale jednoduché, protože dávní přátelé nezapomínají, zkorumpovaní policajti už vůbec ne, a navíc mu jeho bývalá přítelkyně hodí na krk osmiletého syna a zmizí... Hlavní příběhová linie nebyla vůbec špatná - sice nikterak originální, ale rozhodně koukatelná. O to víc mi vadily ostatní postavy, které byly ve filmu zhola zbytečné. Například celý výskyt Eda Harrise ve filmu byl jen proto, že se nějaké známé jméno hezky vyjímá na plakátu a přiláká nějaké ty diváky (já se taky nechal nachytat) - a přitom k hlavní linii nemá téměř žádný vztah. Taky ona romantická linii byla tak trochu podivná - hlavní hrdina (Brian Presley) párkrát zamrká na sousedku, a ta (i přes svůj radikální postoj k mužům) mu hezky hupsne do postele. Ale aby to nevypadalo, že jen kritizuju - na film se mi docela dobře koukalo, utekl jako voda a navíc měl jednu z (byť zcela zbytečných) rolí i můj oblíbený Peter Greene... ()

insurgentes

To jsem nějak nepochopil. Všichni se od začátku do konce tvářej jako nějaký drsňáci, ale ve finále se tam řeší nějaká pseudopsychologická zápletka s fotrem, taky strašlivym debilem. Film jsem si stáhl kvůli Pete Greenovi, ten tam byl nic moc, naopak je tam v popředí nějakej úchylnej majitel klubu, kterej by potřeboval tyčí po hubě. ()