Boku no kanodžo wa saibógu

• Japonsko 僕の彼女はサイボ-グ (viac)

22. november 2007: Osamotený študent Jiro Kitamura (Keisuke Koide) má narodeniny, no jediný darček dostal sám od seba. V tento deň sa ale stane niečo neočakávané - stretne dievča svojich snov (Haruka Ayase), ktoré však ešte tú noc zmizne bez stopy.
22. november 2008: Jiro oslavuje narodeniny a znovu stretáva tajomnú dievčinu. Teraz však zistí celú pravdu: Kráska je cyborg z budúcnosti, vytvorený iba pre jeho potreby. Je krásna, má nadprirodzené schopnosti a pre Jirove šťastie by urobila čokoľvek. Má ale jednu chybičku: Nevie cítiť a opätovať lásku. Podarí sa Jirovi naučiť ju ľúbiť? (koba)

Adrian

MSG prehnana cez kopirak sci-fi. To mi vobec nevadi, len mi to mozno aj vdaka "robotovi" prislo chladne. Usmevne momenty sa vacsinou vydarili, zial love-story linka mi prisla miestami umelo znasilnovana. Celkovy dojem mi trochu vylepsil zaver, kedy prvykrat vo filme na mna ciastocne predkladane emocie fungovali, hoc casovy paradox privadza do krajnosti. ()

Renton

Scénář: Jae-young Kwak .. Když asijští tvůrci reflektují současnost nebo se ohlíží dozadu, jde jim to dobře, ale jakmile se zakoukají dopředu a přimíchají cyber/future-svět není to příliš zábavné a ani moc romantické (viz třeba také Saibogujiman kwenchana). ___ Skřípe stavba, konečné časoprostorové smyčky by nerozluštil ani Albert Einstein, emoce jsou umělé a vše nakonec maskuje nějaká vizuální, tentokrát především demoliční, exhibice. Hlavní herec je tak trochu idiot, ale co si umí Kwak stále vybrat jsou herečky - tentokrát jistá a zatraceně přitažlivá Japonka Haruka Ayase, která nejvíce válí při robotickém tanci a vůbec ty strojové i lidské pohyby a výrazy zvládá přesvědčivě. Díky ni dám za tři, ale jinak je Cyborg Girl žánrově hodně chladná a slabá. ()

May

Cyborg Girl zacina jako pohadkova romanticka komedie, ktera ackoliv vykrada reziserovu predchozi 'trilogii' klasicke korejske romantiky temer do puntiku, funguje uzasne, ne-li lepe nez originaly; kupodivu. Funguje tak az do chvile, kdy se stane neco, co je naprosto stupidni a bohuzel naprosto typicke pro Kwak Jae-yeonga aneb rezisera, ktery rozjede uzasnou lovestory aby ji pak uslapal nesnesitelnou prekombinovanosti, ktera nebere ani pul ohledu na pravdepodobnost uskutecneni a prosty fakt, ze tem obycejnym vecem, kterymi to zacalo v MSG, zadne casove klicky, apokalypsy, wuxia boje, cool policejni prestrelky ani ubrecene konce roztahane pres pul filmu nikdy nemuzou sahat ani po kotniky. ()

EvilPhoEniX

Doteď jsem netušil jak sladce a příjemně působí sladění žánrů Sci-fi a romantické komedie. Je zde výtečná chemie mezi hlavním introvertním a nemotorným hrdinou a dokonalé ženy z budoucnosti ovládající super schopnosti. Nejen, že jsem byl během filmu dojatý až za ušima, ale také jsem si užil spousta záchvatů smíchu viz. vynikající oslava narozenin, či učitel ve škole aj. Nechybí samozřejmě i akce,ale ta není hlavním tahounem filmu. Doporučuji všem, tenhle namixovanéj žánrovéj koktejl chutná perfektně. ()

emma53

Takové krásné hravé kotě je Haruka, ta, když se do něčeho pustí, stojí to za to. Ať se jedná o jídlo, oblečení, svojí obranu a hlavně, když se jedná o toho vykuleně zamilovaného Jira. Zkrátka Japonci a jejich styl, který je malinko jiný než ten náš známý, evropský, ale změna je život.........konec konců je to sci-fi a láska je bláznivá...... ()

Jara.Cimrman.jr

Jsem vstřícným konzumentem asijské filmografie, baví mne šikmooký úhel pohledu na svět i neadekvátně rozzlobené reakce tamní mentality, ale tento snímek si smutně pochodoval zcela mimo mé chuťové buňky. Nejiskřivá romantika mezi kakabusem a robotkou se zkrátka protla s katastrofickým filmem a natolik podivným cestováním v čase, že by o jeho logice cirkusáci od Monty Pythonů dokázali vést nekonečné debaty. Poctivě jsem se donudil až do konce, s povděkem zaznamenal pár originálních scén, ale tak nějak jsem z toho zklamán, i když na omluvě a uctivé úkloně až na zem od Jae-yong Kwaka netrvám. ()

Pethushka

Tenhle film je zatím ten nejlepší, který jsem z Japonska viděla. Oba herci mi byli moc sympatičtí. A Haruka Ayase byla rozkošná, její roli jsem si opravdu vychutnala. Film je sám o sobě takovým cestováním. Pro někoho možná zmatek, ale já mám změny ráda, takže to beru jako milé zpestření. Cyborg girl je jako paleta různých žánrů, kterou v ruce drží ten správný malíř. ()

tombac

Jooooo! Starý dobrý Kwak Jae-young je konečně zpět! Tedy tak, jak ho mám rád. A to znamená, že jsem se musel se zrudlýma očima dlouho vydýchávat, než jsem byl schopen pustit se do psaní komentu... Je zvláštní, že další režisérův výborný kousek vzešel z japonské produkce a z mixu žánrů, jenž jeho ještě čerstvému korejskému filmu My Mighty Princess s nadsázkou zlomil vaz. V Cyborg Girl se Kwak Jae-young vyvaroval výstřelků v podobě příliš praštěných scén a ve víceméně seriózním balení sladil sci-fi, melodrama a komedii. Zní to šíleně? Ano, ale výsledek odfoukne všechny pochyby. Spousta úsměvných nápadů vyvěrajících ze sci-fi linky naroubované na umírněný MSG model, dojemné okamžiky, ve kterých se moc netlačí na pilu, přičemž ke konci dokonce nabývají až osudovosti, na asijský film solidní triky, příjemné herecké obsazení opentlené krásnou Harukou Ayase... Mohl bych se tu rozplývat donekonečna, takže to uzavřu sdělením, že korejský režisér natočil v rámci asijské tvorby - nebojím se těch slov - unikátní film. ()

Shit

Dobrej nápad, ze kterýho se ale podle mě dalo vytěžit daleko víc a to obzvlášť v druhý polovině, která mi oproti tý první přišla nudnější a málo plynulá, nicméně Haruka Ayase coby cyborg girl je vskutku rozkošná ()

Dragoni

Film, který se jen tak nevidí, až na pár vyjímek, je to skvěle zpracované s výborným příběhem, který doceníte, až s koncem filmu! Opravdu jsem od tohoto filmu mnoho nečekal, ale hudba je vybraná na jedničku a myslím, že spojit dohromady romantiku a sci-fi se u tohoto snímku, až nadmíru vydařilo. 85 % ()

M.a.t.t.

Romanticko komediálno melodramatický žánrový mix, v ktorom akčnejšie scény, cestovanie v čase či iné scifi prvky pôsobia prirodzene ako v obyčajnej romantike, o ktorú vlastne ide aj tu v prvom rade. Nezameniteľná azijská estetika a odzbrojujúci záver, úžasným spôsobom dopointujúci predošlé dianie je niečo čo sa nedotkne snaď len najväčšieho cynika. Tým našťastie nie som a vďaka spomínaným prvkom je Cyborg Girl unikátnym filmovým zážitkom, ktorý si s radosťou zopakujem viac krát. ()

sniper18

Je to perfektná romanticky ladená sci-fi komédia. Má výborný príbeh o mladíkovi, ktorý žije svojim každodenným nudným osamelým životom a to aj na svoje narodeniny, ktoré znovu oslavuje sám, ale zoznámi sa s krásnou mladou ženou, ktorej sa viditeľne páči, no ešte tú noc odíde a už sa neukáže. Keď po roku znovu sám oslavuje narodeniny, žena jeho snov ho opäť navštívi, ale sa dozvie, že je cyborg a jeho staršia verzia ju poslal z budúcnosti, aby ho chránila, ale aj aby sa učila životu ľudí a stala sa človekom, pokiaľ to len bude možné. Lenže ich zvláštny vzťah okrem príjemných čakajú aj ťažké chvíle. Spracovanie je perfektné, už celá úvodná časť pôsobí dobrým, ale nie až tak výnimočným dojmom, no to sa plne zmení počas nasledujúcich narodenín o rok neskôr a už je to vynikajúce, necelá polovica filmu sa ešte nesie v komediálnom duchu a myslím, že potenciál tejto témy je pri tomto žánri plne využitý, jedna skvelá situácia strieda druhú, v strednej časti sa to zase trochu zhorší, ale skutočne len o trochu a posledná tretina je už skutočne perfektná, film už prejde hlavne do drámy a už sa naplno ukáže, aký je celý tento príbeh výnimočný, keďže už vidno, ako všetky tieto časové línie na seba nadväzujú a tu som skutočne nadšený. Čo sa týka jednotlivých žánrov, tak to dopadlo snáď dokonalo, tých výrazných je tu dosť, sci-fi, komédia, romantický, dráma, no nájdu sa tu aj časti z katastrofického a nejaká tá akcia a nielen, že všetky fungujú skvelo, ale vôbec sa nerušia, práve naopak, vynikajúco sa dopĺňajú. Ako komédia je to perfektné, je tu množstvo výborných vtipných scén, pričom vedie nezabudnuteľná cesta do školy a scény s učiteľom, aj napriek tomu, že jeden z dvojice je cyborg sa vydarila aj romantika a ten zvyšok tiež v ničom nezaostáva a hlavne v poslednej tretine je tá dramatická línia vynikajúca. Herecké obsadenie je perfektné, hlavný hrdina Keisuke Koide si ma síce sám o sebe zase až tak moc nezískal, ale tu to vôbec nie je problém, pretože práve jeho typ postavy a hereckého výkonu do tohto typu filmu skvelo sedí, k tomu úžasná Haruka Ayase vo svojej najlepšej úlohe a spolu vytvorili túto skvelú dvojicu. Na nich to celé stojí a už nikto nemá moc priestoru, ale aj tak si ešte pochvalu zaslúži hlavne Megumi Sato za postavu učiteľa. Réžia a technická stránka sú vynikajúce, Kwak Jae-Young aj v japonskej produkcii vytvoril takéto perfektné dielo, ktoré za jeho klasikami prakticky v ničom nezaostáva, až na pár slabších efektov, o ktoré mi ale aj tak moc nejde je to prvotriedna práca po všetkých stránkach. A k tomu ešte výborná hudba. Som skutočne nadšený, o plnom hodnotení tu nemusím ani chvíľu premýšľať, úžasný film. 87% ()

Madison

Úprimná pocta americkým Terminátorom a Umelej inteligencii v prekrásnom japonskom balení. Cyborg Girl predstavuje presne to, po čom túžia milovníci robotických príbehov doplnené občasnými romantickými situáciami a bezhraničnou ľudskou prítomnosťou. Znamenitá symbióza iskrivej komédie, nenaplnenej lásky a vážneho sci-fi námetu, ktorý vôbec nevyvoláva úsmevné momenty, ale s prekvapivou naliehavosťou ťaží z faktu, že diváka jednotlivé metafory a symboly prinútia premýšľať. Časové prelínanie bolo delikátne, predzáverečná scéna emocionálne vyvrcholila, aby sa pred koncom znovu vzniesla na hladinu precízna ľahkosť a nadnesenosť. Tento film vo mne zanechal toľko dojmov, toľko myšlienok a nových pohľadov, že som si ho zamilovala od chvíle prvých kradmých pohľadov medzi hlavnými postavami skrz jemné nevyhnutné náznaky mužského pohlavia pobádaného žiarlivosťou a túžbou vlastniť niečo, čo napriek obavám patrí len jemu, až po tlkot srdca, slzy a zovretie rúk vo chvíli potencionálnej smrti. Všetko mi tu pripomínalo spomínané americké trháky s dokonalým pretavením do ,,umelej strojovej budúcnosti". Prenádherné japonské sci-fi. Priam nemožne bezchybný film, v ktorom by som márne hľadala chyby, až natoľko som uveličená. ()

zelvopyr

Tento film je určen pro sociopaty. Sděluje, že je v pořádku, když ve dvaceti nemáte nikoho, kdo by vám dal dárek k narozeninám (přestože se kamarádíte se spolužáky na VŠ). A to přes vaši zjevnou kliku -- jak jinak byste mohli bydlet v Tokiu v luxusním penthausu, na který si stejně jako na studia vyděláváte u kasy ve fastfoodu. V pořádku je také, že jste totální lůzr, který dovede vycházet jen s dívkami, které mají příponu .jpg (to je takový starší vtip...). Protože, jak vám tento a podobné filmy a ecchi seriály ukáží, když budete dostatečně pasivní, užene vás přes váš odpor nejlepší žena (nejlépe v množném -- ženy, středoškolačky, holčičky pod zákonem, chlapečci -- prostě pro každou vaši sexuální preferenci je na trhu dostatek mangy, anime i filmu). Recept pro tento film je jednoduchý. Představí hlavního hrdinu (což je přehnané slovo) jako zakomplexovaného pitomce s nulovým šarmem. A logicky, takový musí přitahovat supermodelku, kterou obsadíme do role léčitelky komplexů. Hrdina se dokola chová jako idiot bez šance na cokoli počínaje přežitím, léčitelka je chápavá jak kráva a všechno blahosklonně přechází. Zvedá hrdinovi ego tím, že se od něj nehne na krok a oslňuje okolí. Navíc se chová vysoce excentricky a koná nadpřirozené činy. (Pokud je to anime, tak zpravidla má prsa o 1/5 tělesné hmotnosti a soupeří o hrdinu -- ňoumu s několika dalšími supermodelkami, což obvykle končí tím, že se dohodnou a nakonec se o něj střídají). Nakonec se ňouma uvolí a dají si pusu nebo se vezmou za ruce. No, na tohle jsem trochu moc velký..... ||| co se týče tohoto filmu konkrétně, zápletka je mírně inovována a děj se zamotal do časových paradoxů. Ňouma se vzchopí už někdy ve 3/4 a dá najevo, že o ni jeví zájem. Vyskytují se tu asi 3 konce za sebou -- japonský (úplně čirý, včetně východu slunce, to jsem lezl po zdi), hned po něm zopakování části děje, pak hollywoodský a tak... Film je poměrně vysokorozpočtový, triky dobré. Zdejší supermodelka je opravdu parádní volba, navíc je dokonce schopna hrát. Inu, raději se kouknu na něco takového, než na pokus o psychotickou sondu (Saibogujiman kwenchana), nicméně nic pro náročného diváka to není. ()

GilEstel

Film s velkým potenciálem sci-fi terminátorský zápletky. Pár kultovních hlášek, jako vzpomínka na starýho dobrýho Arnoldova plecháče, nesmí chybět. Myšlenka dívky – kyborga byla již použita v nepovedeném seriálu Teminátor: příběh Sáry Connorové. Nebudu nikoho napínat. Tento film je ještě daleko větší katastrofou než zmiňovaný seriál. Japonci, jako miláčci kybertechniky, pohořeli na celé čáře. Začátek ještě jakž takž, ale čím dále postupuje děj, tím více máte pocit, že se to zvrhává do něčeho stále více hloupého a absurdního. A ono to není jen zdání. Scénky se rychle dostávají z vtipu do trapnosti. Romantická linka nevěrohodná. Dialogy infantilní a patetické. Posledních 45min jsou totální muka, která zavání odpadem. Nic nezachrání ani východoasijský kabát. Čekal jsem nenáročnou pohodovou oddychovku a ono z toho nakonec bylo drama: vypnout-nevypnout. Zdejší hodnocení naprosto neodpovídá. 30% ()

Sysel_CZ

Film, jaký jsem dlouho neviděl a který bude ještě dlouho ve mně. Tahle pohádka je natolik hřejivá, jasná a přitom zamotaná, že mi to až bralo dech, a spolu se závěrečným rozuzlením mě naprosto pohltila. Myslím, že sci-fi látka může leckoho odradit (možná naopak potěšit), nicméně ta veselá a čistá romantika pod tím vším je prostě kouzelná a mně nezbývá než litovat, že jsem si Cyborg Girl nenechal na Silvestra - abych zakončil rok něčím ze soudku nejlepších. ()

Vavča

Nebylo to vůbec špatné, ale tak nějak se režisérovi nepodařilo vždy vychytat kombinaci různých žánrů, byť je zde opět hodně povedených momentů a některé vtípky mě dostaly, něco tomu chybí. Naštěstí Ayase Haruka a Keisuke Koide podali velmi dobrý výkon a nepochybuji, že se oně začnou více zajímat filmaři i diváci, zaslouží si to. ()

sochoking

Tá holka mala nenormálne kozy ! Ja by som ju napájal na " centrálny kábel " čo denne a " dobíjal baterky " ! Na city a to , či cítim jej srdce , na to by som sral . ()