Na cestě

Česko, (2006–2022), 255 h 19 min (Minutáž: 25–30 min)

Réžia:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková (viac)

Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem. (Česká televize)

Recenzie používateľa petaspur k tomuto seriálu (4)

Na cestě (2006)

Zajímavé obrázky z většinou neprofláknutých koutů světa doplňuje dvojice Bartoška - Donutil vtipnými komentáři. Počet navštívených míst je velmi vysoký, struktura jednotlivých dílů se v podstatě nemění a to je jednoduchou příčinou toho, že i zábavný popis místních zvyků mi po čase poněkud zevšedněl. ()

Na cestě po Bali (2006) (S01E15)

Na Bali rozhodně nepodceňují přítomnost démonů. Démoni se zde skrývají za každým rohem, pod každou činnou sopkou i pod mořskou hladinou. V rámci zachování rovnováhy světa je proto třeba uctívat Bohy, přinášet oběti i klanět se stromům. Do tohoto světa se vydali Češi s cílem zachránit vzácné želvy, což by znamenalo pro domácí lovce snížení zisku a tak si dovoluji odhadnout, že příští lidské oběti pro naklonění přízně Bohů budou středoevropského původu. ()

Na cestě po Falcónu (2009) (S06E24)

Falcón má zajímavou dopravní infraskturu. Někdy zmizí jízdní pruh pod několika tunami bahna a nikdo to neřeší. Občas spadne jízdní pruh do propasti a nikdo to neřeší. Velká voda po období dešťů smete most a kupodivu, nikdo to neřeší. Proč něco opravovat, když za rok to dopadne stejně? Objedeme tedy překážku strouhou, nový software GPS navigace přepočítá zadané trasy přes strouhy a všichni jsou spokojeni. ()