Jannicke, hrdinka prvního dílu a jediná přeživší masakru na zapadlé horské chatě, je zachráněna a odvezena do nejbližší nemocnice. Zatímco se jí dostane lékařské péče, místní policejní sbor sem dopraví i mrtvá těla jejích přátel, včetně toho vrahova… Tato noční můra ještě zdaleka není u konce! (ČSFD.cz)

J*A*S*M

Děj se přesunul z horské chaty do nemocnice, kam byla převezena jediná přeživší z prvního dílu Jannicke, její mrtví přátelé a ne-tak-úplně-mrtvý vrahoun. A to je v podstatě jediné, čím se od sebe první a druhý Fritt Vilt liší. Příběh je tak prostý, jak jen u slasheru může být, kombinuje v sobě prvky druhého Halloweenu, libovolného Friday the 13th a spousty dalších filmů, což je na jednu stranu dobře (protože tak čerpá z ověřených klasik, namísto toho, aby šel ve stopách současného usa-teenslasheru), no ale současně tím nabádá k odsouzení za předvídatelnost. Takže komu to vadí, nekoukat! Dál by se dalo vytknout například nevyvážené tempo (v první polovině se neděje vůbec nic), ale kvalitní atmosféra, napětí, pěkné vraždy a sympatické postavy to všechno přebíjí. Hodnocení přesně mezi třemi a čtyřmi hvězdami. ()

Cervenak

Nórski hlupáci (tým myslím hrdinov filmu, nie tvorcov či Nórov všeobecne ;-)) vracajú úder horolezeckým čakanom. No vida, že to ide. Zmena režiséra pomohla. Síce je to stále blbé, predvídateľné a skrz-naskrz priemerné, ale už sa sem-tam nájde aj pôsobivá scéna (búchanie ruky na zasklené dvere) či šťavnatý kus mäsa. A hlavne je tu nadhľad a schopnosť vytlačiť zo seba zábavný nápad. Finále má dokonca miestami grády. ()

Malarkey

Severské to sice je, ale s jedničkou se to zas tak moc neliší a tyhle filmy jdou trošku mimo mě. Není v něm nic co by dokázalo překvapit, a o to ještě víc, když jsem viděl jedničku, vlastně takřka žádný rozdíl, což je docela škoda. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,380,797║ klasický problém druhých časti, keď sa balansuje z nesmrteľnostou záporáka, ktorý absolvoval pád do 50m rokliny po prepichnutý krompáčom ale dobre tvorcovia viditeľne inšpirovaný Americkým Halloweenom v skutku vedia obratne narábať s príbehom a dokážu upútať aj keď nám poväčšinou ponúkajú klasické klišé scénky /50%/ ()

Rob Roy

Jedno zábavné klišé střídá druhé, chvilku mi to vrtalo hlavou, ale pak jsem přistoupil na to, že to je schválně a tvůrci servírují to, co si cílová skupina asi přála, navíc ta humorná pomrkávání jsou perfektní. Asi zábavnější než jednička, ta byla serióznější, tohle už je točeno vyloženě s nadhledem. 70% a vypadá to, že Norové rozjíždějí vlastní franšízu. Trojce bych se nebránil a vzhledem k obrovské návštěvnosti filmu v Norsku ani moc nepochybuji. -- P.S. Uvidíme jak v v Norsku v dubnu zaboduje nový film režiséra Temných lesů. ()

EvilPhoEniX

Tak tohle je Bomba jako Prase!! Dlouho jsem se tomu Vyhýbal.. Protože První DÍl mě Nudil! Málo vražd, akce ... Stáva se mi velice zřídka, aby mě druhý díl bavil 2x více než předešlý! Nemám vážně co vytknout.. Super Kamera! Fakt byla boží ty Efekty jsem si vychutnal na 100%.. Perfektní Vraždy, Neuvěřitelné reálné! Takhle mokrou postel, jsem snad nikdy ještě NEMĚL!! Takhle si Já osobně Představuji Slasher! Nejlepší Slasher od Seveřanů! Proto dávám 5*! ()

tron

V podstate Halloween 2 (s Jamie Lee Curtis, nie od Zombieho) . Osadenstvo nemocnice sympatické, takže v niektorých prípadoch ma dokonca mrzelo, že postava zomrela. Mierne ma znepokojili vraždy, miestami je to fakt dosť drsné („vylomenie“ hlavy). Atmosféra poteší - tvrdá, pomalá, desivá, plíživá. ()

obitus

Sequel lepší prvního dílu. Děj se po vzoru druhého Halloweenu přesouvá do nemocnice, kde jediná přeživší z předchozí "vybíjené na sněhu" zjišťuje, že zabiják, který jakoby vypadl z oka svému kolegovy z My Bloody Valentine, není až tak mrtvý, jak by se mohlo zdát. Coby nenáročný slasher funguje druhý Fritt vilt naprosto perfektně. Od úvodního seznámení se šablonovitými postavami, přes první nesmělé vraždy, až po zavěr, který se zhlédl v jiném dílu Halloweenské série - všechno šlape jak švýcarské hodinky. Jen toho kopírování je trochu příliš. ()

Slasher

No vida. Jednička přinesla víc nudu než zábavu, ale byl to spíš takový pomalý rozjezd - teď teprve se tenhle norský horský masakr pořádně rozjel. Jak víme, snowboardový trip z minule dopadl pro pětici přátel katastrofálně - přežila z nich jediná Jannicke. Dvojka řeší události hned následující. Holka je dopravena do místní nemocnice, ale kromě mrtvol jejích kamarádů tam za ní doputuje i tělo toho prašivýho zachumlance. Zbytek jasný. No atmosféra je dobrá, je to i kvalitně natočené. Tak trochu to tím nemocničním prostředím a návazností připomíná HALLOWEEN 2, ale nijak na škodu. Nakonec, celé se to neodehraje jen v té nemocnici... Vrah, ten v jedničce utrpěl tím, že dostal prostor až v závěru. Tady nastoupí mnohem dřív a můžeme tak být svědky jeho nevybíravých, krutých způsobů (hasičák, lámačka, krumpáč, dokonce jedna lovecká vychytávka). Dokonce se dozvíme něco málo z jeho minulosti. Jedná se prostě o poctivě odvedený kus práce, s tou výhodou, že nemusel nutně trumfovat první díl za pomoci většího množství krve, mrtvol a nahotinek. Stačilo na to chytře a s lepším rozvržením navázat. Kdovíjaká originalita se sice nekoná, ale s tím já nemám problém. (Zajímavost: za první víkend promítání se na tenhle film přišlo podívat něco málo přes 100 tisíc Norů, což tam znamenalo nový rekord, co se týče návštěvnosti domácích filmů. To dělá z 'abominable snowmana' národního hrdinu a snad nám to zaručí další pokračování... nebo ještě lépe rovnou boom severského slasheru.) (screeny) ()

Flipnic

První díl Cold Pray (2006) byl pro mne jednoznačně slasherem číslo jedna za poslední asi rok. Jeho originalita a kouzlo bylo založeno na detailním popisu postav/obětí, jejich vztahů a psychologii. Navíc měl úžasnou atmosféru severských hor a samoty. Druhý díl sice jednoznačně a nepokrytě vykrádá špičkovou klasiku Halloween 2 (1981) ve smyslu "všechnu povražděnou mládež a jednu přeživší holku jsme převezli do místní osamocené nemocnice a s nimi ještě jakéhosi obrovského horala ...". Přeživší hrdinka z prvního dílu je zpět a po původním šoku a dostání se z traumatu je nucena opět bojovat o svůj holý život (i životy druhých ...), navíc zde má k sobě vyloženě sympatickou mladou a krásnou lékařku, která s ní těsně u konce vytvoří pěkně drsnou dvojici ... Každopádně ten nejdrsnější je opět horal, který zde například během 10 minut vyvraždí nemocnici plnou policajtů s obušky, revolvery a brokárnami. Krumpáč svičtí, drtí a zabodává se v přímých záběrech, film má spád, opět špičkovou atmosféru, výborné postavy (jedné zavražděné mi bylo fakt strašně líto ...) ... zabíhá již sice více do zavedených "slasherských klišé", ale stále je to prostě vyjímečný a ojedinělý horror. Více akce, krve, méně napětí a atmosféry. Opět výborné. Kdyby zůstaly původní postavy, snesl bych klidně další pokračování ... ()

Bloody13

Akčnější a krvavější pokračování atmosférického norského slasheru mě nezklamalo. Dvojnásobný počet mrtvých a tentokrát neohrožená hrdinka Jannicke (ta tu svým postojem a minulými zkušenostmi připomíná Ripleyovou) je přesně to, co od pořádného sequelu čekáme. Nemocnice v horách je plná čekajících obětí, takže maskovaný zabiják si přijde skutečně na své. Pokud se líbila jednička, pokračování vás nezklame. Nejen skvělá kamera a hudba, ale i závěrečné prohození hry na kočku a myš se Fritt Vilt 2 povyšuje nad ostatní běžné slashery. ()

Mr.Apache

Možná jsem hodnotil až příliš tvrdě, ale tyhle severské záležitosti holt už nejspíš nikdy nebudou mojí sklenicí ledového piva. Já radši horké letní noci než klepat kosu někde na sněhu. Snad proto mám ke všemu severskému (kromě přírodních blondýn) vrozený odpor. K tamním produktům bývám krajně nespravedlivý a ještě z toho mám radost. Takže tu máme Rubikovu kostku (!), norského Jasona s cepínem a nějaké ty houževnaté akční hrdinky. Aha. No, tak pro někoho to může být hodně fajn (ani já jsem se zas tak úplně nenudil), ale půjdeme radši o dům dál. ()

Shit

Druhej díl už je přece jenom trochu obyčejně vymyšlená vyvražďovačka, takže se mi to líbilo o něco málo míň než první díl, ale zůstala dobrá atmosféra, kterou tentokrát zařizuje trošku odlehlá nemocnice a zůstala i hlavni hrdinka s tim pánem, co tam všechny kosí krumpáčem a že mu to tady jde celkem slušně, to snad nemusim řikat, navíc se mi zdá, že se z něj stává druhej Jason. Být to v 80tých letech, tak už to má 7 dílů. ()

Tuxedo

Krom pár inovativních hrátek s kamerou a poslední čtvrthodince, v níž snímek konečně dostane drajv, naprosto fádní a nepotřebné pokračování. 5/10 ()

sniper18

Je to dosť dobrý horor, ktorý je pokračovaním vydarenej jednotky. Má celkom dobrý príbeh odohrávajúci sa presne tam, kde skončil predchádzajúci film, takže mladá žena, ktorá ako jediná prežila vyčíňanie brutálneho vraha skončí so zraneniami v nemocnici, kde sa lieči, ale polícia do márnice privezie aj všetky zvyšné telá vrátane vraha, ktorý sa preberie a začne vo svojom vražednom besnení pokračovať. Ale hlavná hrdinka ho už raz porazila a nevzdá sa ani tentoraz. Spracovanie je celkom slušné, síce si na to hlavné treba nejaký čas počkať, ale nemám s tým problém, na rozdiel od mnohých podobných filmov ma tu bavila aj celá úvodná fáza, či už zoznamovanie s rôznymi postavami, ktoré sú pomerne zaujímavé alebo aj zbieranie dôkazov a podobne, jediným väčším sklamaním je to, že tá hlavná časť, na ktorú sa vždy pri slasheroch teším najviac, teda postupné likvidovanie radových ľudí, ktorí o ničom nevedia je tu až príliš krátka, čo je škoda, ale zase to vynahradzuje zvyšok filmu, či už príchod policajtov alebo aj celý záver. Na rozdiel od jednotky je už toto predsa len priamočiarejší slasher, kde o atmosféru vôbec nejde, ale zase poteší pár napínavých scén. Čo sa týka akcie, tak až tak moc jej nie je, ale s jej kvalitou som nadmieru spokojný. Tých pár vrážd je celkom slušných, obzvlášť perfektné zlomenie väzov, páči sa mi síce málo krvavá, ale vydarená likvidácia policajtov a aj perfektne natočený hod krompáčom. S hereckým obsadením nemám problém, znovu poteší hlavná hrdinka, okrem nej tu vystupuje len málo postáv, ale zaujímavé sú prakticky všetky a to je pri tomto žánri veľmi zriedkavé. Réžia a technická stránka sú výborné, páči sa mi celkový vizuál, prostredie a aj moja obľúbená atmosféra zimy. Síce jednotka je o niečo lepšia, ale ani s týmto pokračovaním nemám väčší problém, len tu mohlo byť viac úmrtí. No aj tak je to vo svojej kategórii výrazný nadpriemer. Objektívna kvalita filmu- 68%, film sa páči mne na 74%. ()

genetique

Ťažko sa skrývajú pocity nadšenia, keď po ultimátnej prvej časti prišlo pokračovanie, ktoré takmer dohnalo jej kvality. Vždy som zvedavý ako sa tvorcovia vykrútia zo záveru predošlej časti a pri tejto realizácii stačil naozaj jednoduchý nápad, ktorý sa však dočkal veľmi dobrej realizácie. Luxusná porcia napätia, ktorá každého horrorového fajnšmekra zasýti nielen ako jednohubka, ale aj ako hlavný filmový pokrm. Ako predjedlo by som síce pre úplnú prehľadnosť odporúčal pozrieť si ešte lepšiu prvú časť, no neznalcom jej absencia až tak neuškodí. Znalcom sa dáva na vedomie, že sa chystá ďalšie pokračovanie, takže severské ľadovcové kopce budú opäť nasiaknuté krvou. 85%. ()

akisha

Nejradši bych dala 3,5*, je to takových 65%. Je to sequel, takže samozřejmě očekávejme následující: víc vražd, víc krve, víc nelogičností, záchranu dítěte, ožívání hlavního vraždiče atd. Bavilo mě to víc, než první díl, to říkám hned z kraje. Oblíbila jsem si Jannicke (v jedničce mi byla ukradená) a držela jí palce. Její přerod v mlátičku někdy trochu připomínal cestu Ripleyové ve druhém Vetřelci. Ale ta jedna scéna, kdy postřelený krumpáčový vrah leží bez hnutí a ona nad ním stojí s pistolí a jen do něj kopne (asi se tím zjišťují známky života) a pak od něj odejde (!!!) místo aby mu prohnala kulku hlavou, tak takhle scéna mi vyvolávala silný pocit vzteku nad takovou příšernou hovadinou. Nebo ta blbost nemocničního personálu, když nejdřív dělají co můžou, aby toho psychopata oživili, pak ho připoutají jen za jednu ruku k posteli a nechají tam s ním troubu policajta samotnýho, no to snad ne! Film se dá bez problémů odhadnout od začátku do konce, ale co taky čekat... Hudba skvělá, jako obvykle, kupodivu prostředí nemocnice atmosféře neubralo, opuštěné nemocnice jsou vždycky stísňující. Bavila jsem se. ()