Pokračování bláznivé komedie o dvou tajných superagentech, kteří jsou pro své okolí velkou pohromou. Natočeno podle slavného komiksu.  Planeta Země čelí obrovské hrozbě v podobě velkého sucha. Schizofrenní obchodník se svou partou kriminálníků mají ďábelsky šílený plán: zničit veškeré zásoby vody na Zemi a přinutit tak celý svět, aby kupoval vodu jen od nich. V rukou mají geniální vynález profesora Bacteria na výrobu vody. Nejlepší agenti z celého světa se sejdou, aby našli způsob, jak katastrofu odvrátit. Ale zločinci odpálí na sjezdu bombu a všechni dobří agenti skončí v nemocnicích. Až na dva „superšpióny“ Mortadela a Filemona. Jeden je blbec, druhý idiot. A oni dva jsou pro svět jedinou nadějí... (oficiálny text distribútora)

Matli odpad!

Neviděl jsem jedničku a jsem za to vděčný, pokud se drží ve stejném duchu jako dvojka. Přemejšlel jsem za co bych mohl dát jednu hvězdičku a fakt mě nic nenapadá. Těžko říct jestli je to komedie pro desetiletý děti nebo crazy komedie pro dospělý, ale obě verze stojej za hovno. Těch rádoby ftípků tam jak až příliš a ještě nejsou vůbec vtipný. Za snahu a ''efekty'' dávám 8% ()

Danula13 odpad!

Marně jsem hledal, čím by mne tento film pobavil. Pro koho se tyto filmy proboha točí ? Je diváckou cílovou skupinou tvůrců puberťák s krabicí popcornu, řehtající se úplně všemu (a ničemu zároveň) ? Být to aspoň trochu vtipné a nápadité, byl bych smířlivější, ale je to jen neskutečně trapné. Další žhaví kandidáti do odpaďácké TOP 200 jsou Královna Sumuru, Krvavý sníh, Tyranosaurus Rex, Řez diamantem, Tvář smrti, Cíl, Velké dobrodružství, Potkan 007 a UFO ()

honajz

Speciální španělští agenti Mortadel a Filemon opět zachraňují Zemi a opět prokáží své neobyčejné schopnosti. Oba filmy vycházejí ze slavného španělského komiksu, který je správně střelený, což se žel nedá říct o filmech samotných. Ne že by nebyly střelené, ale rozhodně ne správně střelené. V tomto dílu na Zemi mizí voda. A protože někdo zlikviduje všechny agenty kromě Mortadela s Filemonem (ti jsou zrovna ve při, tedy rozhádaní), takže nezbývá než nasadit právě je na pátrání a na ochranu vědce, jenž vymyslel, jak vodu znovu vyrobit (že by do kádinky vrazil dva díly vodíku a jeden kyslíku?). Vizuálně film vypadá zajímavě, dokonce klobouk dolů před triky (pád budovy v centru by španělským filmařům mohl závidět i Jason Bourne), avšak příběhem a hlavně rádoby vtipy jde zoufale nudné dílko. Asi mají Španělé jiný styl humoru. Navíc MOrtadela tuším hraje jiný herec než v jedničce, a ten se na tuto postavu vůbec nehodí. Po vložení disku máte na výběr maďarské, nebo české menu, pak se spustí protipirát, trailery na filmy Podvedená charita, I.Q. génius, v bonusech ještě najdete trailer na tento film a fotogalerii. ()

HarlanWade odpad!

Tak konečně vím, proč jsou ty trapné, neustále se opakující rodinné komedie v Americe tak oblíbené. On je totiž velký rozdíl mezi čistou, nezávislou nudou a neovladatelnou agresí nutící k hříšným činům! Hodinu a půl jsem si připadal jako člověk trávící svých posledních 90 minut před popravou, ale než tohle vidět znovu - to už radši tu popravu! Bez nadsázky mohu říci, že je to možná nejhorší film, jaký jsem kdy viděl a že kdyby se konala soutěž, kdo natočí nejnechutnější film všech dob, dostal by ode mě Miguel Bardem 5, možná 6*! ()

Zmatliková

„Co ty brýle? Ty jsou jenom na noční vidění. Vidím všechno tmavě.. No vždyť povídám na noční vidění!“ Ano druhý díl je o poznání lepší a více věrný své předloze (komiks u nás známý jako Clever a Smart) jak svou stylizací, tak především humorem. Je pravda, že o nejlepší fóry se postará mužíček známý už z jedničky ne nepodobný panu Magorovi, ale děj svižně ubíhá a člověk se skoro nenudí. Dvojku můžu doporučit fanouškům komiksu (ale žádný zázrak nečekejte) a ostatním výborný komiks. ()

• Původně zvažovaný Benito Pocino byl v hlavní roli nahrazen, protože požadoval příliš vysoký honorář. (Cheeker)