Při těžbě soli v guérandských salinách byla nalezena dokonale uchovaná lidská ruka. Hrůzný nález jako svědectví zločinu, který se stal téměř před celým stoletím, musí být prozkoumán a případ vyřešen. Franck Mercoeur, kapitán místní kriminálky, dostává odbornou pomoc z Paříže v podobě šarmantní Marion Ravelové, policejní antropoložky. (oficiálny text distribútora)

JajinkaBec

Celkem logicky se nabízí srovnání s minisérií Dolmen, kde se sešla stejná ústřední dvojice a kde šlo víceméně o stejné téma - tedy jakési mystično a napětí. A Bílá ruka z toho pro mě nevychází nejlépe. Ingrid hrát umí, v Dolmenu byla skvělá. Živá, vášnivá, drzá, tvrdohlavá. Tady řekla v průběhu prvního dílu dohromady asi tak deset vět a jen se přitrouble usmívala a to i v situacích, kdy to bylo poněkud nevhodné. Madinier se snaží, ale ani jeho postava mu toho oproti Dolmenu moc nedovoluje. Co se týče děje, řeknu jen toto - na druhý díl se podívám spíš z pocitu, že budu vědět, jak to dopadlo, nikoliv proto, že bych po tom vyloženě toužila. ()

Lionheart

Celkem fajn kriminálka. Typicky francouzská - staré tajemství, vliv rodu a starých svazků. A trochu vykrádání Sběratelů kostí. Ne, že by se jednalo o nějaký extra strhující film, ale na podívání je dostatečně libý, neurazí nenadchne, ale občas příjemně namrazí záda. ()

Snorlax

První část byla báječná, měla strhující spád i napětí, hudba výborně dotvářela atmosféru. Kdyby zůstalo u něj, bez mrknutí oka bych dala 5 hvězdiček. Jenže začal druhý díl, tempo pomalinku sklouzávalo k nule, nižší rychlostní stupeň už by bylo couvání. Tvůrci se rozhodli nedostatek interesantnosti nahradit přehršlí zvratů. A tak se děj zvracel a převracel, až se mi to z něj málem stalo také. ()