Kriminalisté Sumara (J. Dvořák) a Šímová (A. Geislerová) vyslýchají zatčeného Dana Ferinčáka (V. Dyk), podezřelého z vraždy a násilného činu, zatímco jejich spolupracovník doktor Runa (I. Trojan) se snaží rozluštit šifry z útržku pergamenu, nalezeného na místě činu. Je přesvědčen, že pergamen i rituály nějak souvisejí s existencí Ďáblovy bible. Stejný magický znak se totiž nacházel i v nedávno objevených hrobech uprostřed kláštera v Podlažicích. Právě v benediktinském klášteře v Podlažicích se na počátku 13. století Ďáblova bible nacházela. Podle dochované legendy ji tam prý s pomocí ďábla za jedinou noc napsal jakýsi mnich, kající se z těžkého hříchu. Tajemný původ knihy umocňuje neobyčejně sugestivní, přes půl metru vysoký obraz ďábla. Není právě toto děsivé vyobrazení v samém středu mohutného svazku klíčem k rozluštění záhady celé knihy, která možná není jen zajímavým souborem starých textů, ale i varujícím proroctvím; kultovním předmětem, který zřejmě sehrával důležitou roli v jakémsi tajném magickém rituálu? (Česká televize)

Cheeter

Dobré navázání na první epizodu, úroveň se drží stále stejně vysoko, což je dobré. Zároveň se provazuje příběh a přibývají zápletky. Prostě dobře připravený prostor pro další část. ()

SOLOM.

Tak na „obědy“ bych s kriminálkou a experty na okultní vědy chodil asi rád. Takový panák místo řízku…Trocha sexu taky neuškodí. No dvojka začíná pomalu ale jistě vytahovat drápky. Příběh se zamotává, mniši evidentně mají nějaké to „eso v rukávu“, další mrtvola – atmosféra pomalu ale jistě houstne. Jo tenhle seriál se mi docela líbí. Sice bych to na červená čísla neviděl – zas taková bomba to není, ale lepší průměr to ano. Na české poměry určitě. 60% ()

Mistr119

První epizodu jsem žel neviděl, ale tahle byla tak strhující, plná pro mne důležitých historických faktů (a třeba i blábolů :) ) a zajímavých, byť smyšlených, podobností, že by mě teda fakt zajímalo, jestli byl vrahem ještě člověk anebo ďábel. Anebo oba! ^-^ ()