Moderní pohádka plná kouzel a temných sil. Jen jediný člověk na světě může v těchto časech ochránit tajemství Universa a spasit tak lidstvo před úplnou zkázou – bojovník Drona. Podstatná část filmu se natáčela v Praze a velkou hereckou příležitost (jednu ze svých nemnoha záporných rolí) dostala česká herečka Táňa Fischerová. (bollywood.cz) (oficiálny text distribútora)

coulismoulis

SPOILER. Abhishek žije od dětství v Praze (česky ale neumí ani slovo), je mocným Harry Potterem / Artušem, aniž by to o sobě tušil. Odhalí ho modrý okvětní plátek růže, poslaný z indického fantasy-landu. Zloduch po něm jede, ale vlastně ho ani moc nezajímá, v podstatě ani není jasné o co jde, kromě abstrakce věčného života, pomsty, nějakých oslizných klonů, mluvících loutek, magické show u Trojského zámečku a dalších. Abhi je vyvolený, to už víme (od řádové sestry Anny, cukráře a osobní strážkyně Priyanky). Vyjde si s matkou Jayou do pouště, aby si poslechl další dramatický monolog o minulosti svých předků. Zloduch je přepadne u pradávných pseudo-templářských pouštních budek a matku nechá zkamenět (zde záslušný čin, který by měl být oceněn!). Zloduch se posléze taktně vzdaluje, aby dal Abhimu čas něco vymyslet. Abhi se rozhodne, že získá všechny atributy svého hrdinství a pak –řádně vystrojen– se pustí do boje. Po dlouhých, téměř nekonečných dvou hodinách se odehraje (světe div se) finální bitka. Otevře se magický portál a nějak to dopadne. Nevím, jestli kladně, protože Jaya zase obživne. Priyance, člence strašlivého kultu Zbožňovatelů Drona, by bylo jedno, jestli miluje Abhiho nebo žlutou chobotnici, protože jde očividně o titul a ne o člověka. V posledním záběru si ti dva pořídí dítě (adopce? únos? kouzlo?). A všechno zakončí výhružka – druhý díl filmu může přijít, bojte se... Povedlo se, nové dno je na světě. ()

elanista1

Pánečku na nebesiach, čo už je len toto za zázrak. Tá hŕstka indických filmov čo som doteraz videl ma bavila kvôli humoru a filmovému nadhľadu. Ale tu nič! Žiaden nadhľad, všetko sa nesie v prehnane vážnom tóne, a to v takomto zlom filme nestrpím ani náhodou. Na zlých filmoch sa dá väčšinou zasmiať, ale v Drone nestojí absolútne nič za zmienku. Tu by bola aj 80 minútová stopáž nerozumná. Iba prvých tridsať minút som dokázal dopozerať celých. ()

Ketri odpad!

Tak se snažím toto dílo do nějaké kategorie, v rámci které by se dalo hodnotit jinak. Akční film to rozhodně není, bojové scény vypadají jako náhodné přepadení baru ve Varnsdorfu. Pohádka? To by také nešlo, na to je to moc rozvláčné a rádoby umělecké, i když začátek vypadal jako indická verze Popeláka. Dobrodružný - možná, dokoukat to na druhý pokus a neusnout, tomu říkám dobrodružství! Drama, také trochu, některé zmíněné bojové scény byly tak dramatické, bála jsem se, aby si Abhishek neublížil. Film pro ženy - to definitivně zazdil ten konec. Psychologický? Kay Kay coby démon házel výrazy jak po lobotomii provedené všemi otvory. Tak, co ten režisér vlastně vytvořil? Měl to být jakýsi zoufalý pokus o umělecký film, který se zvrhl v naprostou slátaninu a fantasmagorii? A co je nejhorší, i ta Praha v tom filmu byla hnusná! ()

lenuse

Před časem jsem narazila na pár rozhovorů s Táňou Fischerovou o tom, kterak se proslavila v Bollywoodu. Tak jsem byla zvědavá, ač jsem byla varována. No, nechápu, proč kvůli své roli musela cestovat do Indie. Začátek se odehrává v Praze a českou herečku zabijí ještě tam. Párkrát se před kamerou mihne, pronese asi dvě věty... Konec. Během sledování jsem si vzpomněla na film Meenaxi. Také se odehrával v Praze a na poušti a také to byla nebetyčná nuda. Příště se asi indickému filmu natáčenému v Praze vyhnu obloukem. ()

Niktorius

Na Festivale bollywoodského filmu Taťána Fischerová (která tam film viděla poprvé) nijak netajila překvapení, jak nakonec Drona vypadá velkolepě a profesionálně, protože při jejím natáčení očekávala, že výsledkem bude spíš nějaká srandovní kuriozita. Nutno uznat, že co do kvality triků občas tvůrci skutečně zaváleli. ILM se sice konkurence z jihovýchodu zatím obávat nemusí, ale automobilová honička po Praze nebo bitva na jedoucím vlaku (který na konci efektně vyletí do vzduchu) dokázaly vzbudit v sále upřímný obdiv. V netechnických kategoriích je to ovšem prohra na celé čáře - na tak strašlivě napsaný, nedobře zrežírovaný, prkenně zahraný - a kvůli tomu všemu nudný - film je snad všech těch CGI vychytávek škoda. Indický "Gandalf" ovšem pobavil, to zas jo :-) ()