Titulní hrdina komediálního filmu je typický žižkovský frajer. S chytrostí a šarmem si vyřizuje otevřené účty s policejním inspektorem Mourkem, který ho chce stůj co stůj dostat do kriminálu. Jenže Fešák Hubert unikne z každé nastražené pasti a nakonec připraví na zavilého policistu a jeho podřízené elegantní podraz. Z hledaných zločinců, které Mourek díky Hubertovi se slávou dopadne, se vyklubou nevinní lidé. Děj se odehrává na počátku třicátých let, v době hospodářské krize. Snímek vychází z tradičního pojetí žánru a pohybuje se v rovině určité nadsázky. Jak příběh, tak atmosféra jsou značně idealizovány. (oficiálny text distribútora)

TV spot

giovanni3

Klasická komedie v které je samotný vtip stavěn na chytrosti a ne na trapnosti jako je tomu převážně dnes. Hubert je prostě Hrabě ze Žižkova, který se dokáže dostat kamkoliv, získat cokoliv a ještě si užít zábavu s inspektorem Mourkem. Zároveň má film kvalitní herecké obsazení a mnoho skvělých scének. 4z5 ()

sud

Přezdívky jsou neslušné a blbne se po nich!!! Čím víckrát film vidím, tím se mi víc líbí. Až po několikáté projekci jsem zjistil jak má takřka dokonalý a promyšlený scénář, který graduje od samého začátku a ústí v perfektní pointu. Atmosféra staré Prahy snad nikde nebyla navozena lépe (promiňte mi, "Hříšní lidé...") - kostýmy, prostředí či dialekt. Karel Heřmánek neskutečně válí a skutečně JE Hubertem, přičemž ani ostatní nijak nezaostávají. Dlouho jsem "Fešáka Huberta" považoval za "pouhou" komedii. Pro Žižkováky je tento film biblí. Pro mne je (tedy kromě toho, že je to rovněž náramná sranda) silnou vzpomínkou na zašlou slávu opravdových chlapů, kteří se dnes už zřejmě nerodí. 100%. ()

transbeskyd

Kdo jinému jámu kopá..Karel Heřmánek a jeho parketa - frajer, kterému to pálí a za kterým pálí ženský. Kromě šarmu mu ale samosebou neschází pořádná dávka českého "vychcánkovství" opět vítězící nad policejním "balíkovstvím", na kterém tyhle filmy staví. Dělat si srandu z policajtů a z podvodníčků dělat machry už tak nějak patří k národní povaze..:) ()

jerrik7

Stejně jako v seriálu První republika se i ve Fešáku Hubertovi odehrává děj v kulisách první republiky, které je pro mne jaksi příjemné. Oba filmy jsou zábavné, První republika dokonce napínavá. Proč tedy hodnotím První republiku znechucen a dvěma hvězdami, zatímco Fešáka čtyřmi? Asi proto, že zatímco První republika je jaksi „postmoderně“ šroubovaná, překombinovaná, křečovitá, v příkrém rozporu s tím, co jsem od tohoto seriálu očekával, Fešák je prostý, jednoduchý, pohodový, oddechový film, od kterého jsem mnoho neočekával a přesto potěšil. ()

Turiec

Fešák Hubert je veľký elegán a prefíkaný darebák. Má svoju „kanceláriu“ na alibi. Je však tŕňom v oku miestnym strážnikom, ktorí sa s ním svojou inteligenciou nemôžu porovnávať. Tento film mám jednoducho rád, je milý a vtipný aj keď hlavným hrdinom je opäť darebák. „Sfackujte ho na placato, parchanta.“ ()

• Když Fešák Hubert (Karel Heřmánek) sedí v restauraci s Růžou (Zora Ulla Keslerová), tak jim vrchní přinese dvě piva. Oba se napijí a Hubert vypije více jak polovinu půllitru. Sklenici položí na stůl a v dalším záběru jde vidět, že piva ze skla jen lehce ubylo a půllitr je téměř plný. (Jimmy15)
  • Automobil, kterým ve filmu jezdí ředitel Union banky Bohumil Kropas (Jiří Holý), je 12válec kabrio sedan Hispano Suiza J12 (Francie) s motorem o obsahu 9 500 ccm. Vmax = 185 Km/h. (PavelKral)