Digimon Adventure - 02

(séria)
  • angličtina Zero Two (neoficiálny názov)
Japonsko, (2000–2001), 20 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Digimoni jsou opět tu! Už jsou to tři roky, co byla první skupinka vyvolených dětí vtažena během letních prázdnin do Digisvěta. Tehdy zažily neuvěřitelné dobrodružství, během něhož každý z nich získal digimonního přítele a parťáka na celý život. Tehdejší zlo bylo sice zažehnáno, ale vypadá to, že se na scéně objevil zcela nový nepřítel – lidský chlapec s Digiovladačem, který se sám prohlásil „Digimonním císařem". Jenže kdo se mu postaví? Členové staré party jsou z větší části již na středních školách a jediní, kteří zůstávají, jsou Hikari a Takeru. Kde ale vezmou další kamarády? Naštěstí si Digisvět ví rady a své nové vyvolené si bez problémů najde. Jsou jimi Daisuke, Iori a Miyako. Podaří se jim porazit samozvaného císaře a zachránit svět? A kdo je vůbec ten tajemný chlapec, který se snaží zotročit všechny Digimony? (EMIA)

kobras5

Tak jsem úspěšně dokoukal druhou řadu Digimonů a co k tomu dodat? První série je nezapomenutelná a pro mě mnohem lepší než tato druhá série. Každopádně příběhově to stále funguje velmi dobře (možná i lépe než její předchůdce). Bohužel mi tu hrozně vadí různé přeměny (synchronizovaná digizměna, digizměna na vyzbrojené). A rozhodně velký plus má za mě poslední díl a myšlenka kterou obsahuje. 45% (viděno česky). ()

Spinosaurus

Nápady i dějové linky nejsou špatné, ale provedení bohužel silně pokulhává. První polovina s digitálním císařem by se dala sestříhat na polovinu epizod a nikdo by si ničeho nevšiml. Celkově se mi hrubě nelíbí myšlenka, že děti i digimoni mohou cestovat sem a tam jak se jim zachce. V první sérii to bylo osudové poslání, děti byly v nebezpečí, nemohly uniknout ze zoufalé situace. Tady se před bojem nabaští, prohodí pár slov s rodiči a jde se do digisvěta. V momentě, kdy se digimoni přesunou do reálného světa a nastoupí na scénu Daemon, přichází asi nejlepší pasáž celého seriálu. O to víc mě šokuje, že tahle dějová linka není vůbec ukončena ani vysvětlena! A já se na to tak těšil. Stejně tak "temný svět" mohl mít důstojnější rozuzlení. Jak se pomalu ale blížil konec, nastupovalo zklamání. Motivace hlavního lidského záporáka byla tak stupidní, že to zruinovalo celou dosavadní dějovou linku s Arukenymon a Mummymonem, protože z nich udělala kašpary. Největší zklamání je ale pro mě samotný Myotismon. Z nejlepšího záporáka první série se stal naprosto charakterově nevykreslený záporák, který budí spíše smích než hrůzu. Do této doby jsem uvažoval nad třemi hvězdičkami, ale závěrečný epilog to srazil ještě na jednu. To už si snad tvůrci dělají srandu! Kdo tyhle sračky vymyslel? Doufám, že chystaná třetí sérii nebude na tuto pasáž brát zřetel, jinak pro mě Digimoni končí... ()

mp5991

Ačkoliv objektivně vzato je druhá série lepší ve všech směrech, jako dítě jsem jí moc nemusel. A víte proč jsem jí moc nemusel? No...to máte tak, on ten průběh digizměny v první sérii na mě jako dítě působil fakt kouzelně, teď mi samozřejmě zas tak okouzlující nepřipadá, ale to už odbočuju. Podstatné je, že ve dvojce se většinu minimálně první poloviny objevuje jiný druh digizměny, který má naprosto nezajímavý design a jako bonus bůh ví proč začíná výkřikem "zvýšit digivůli!", který dodnes považuji za nejdementnější hlášku v historii seriálů a při opětovném shlédnutí jsem na něj musel vypínat zvuk. Ona tedy dvojka je pitomých slovních spojení plná, hlavně když ke konci evidentně dochází fantazie s novými názvy útoků a nastupuje generátor náhodných slov s dost omezenou zásobou. Setkat se tak můžeme s takovými skvosty jako "superzbraň" nebo "megazbraň", kdy člověk začíná litovat, že digimoni umí mluvit. Moc tomu nepřidává ani český dabing, který sice nezní úplně špatně, ale problém je, že tu jsou obsazení dabéři s dost specifickými hlasy a neprojevují ani nejmenší snahu je aspoň trochu pozměnit, když dabují několik postav klidně ve stejné minutě. V čem je tedy dvojka lepší? No rozhodně se zlepšila animace, chování postav je dospělejší, což je dané i tím, že prostě dospělejší jsou, více se tu prolíná reálný svět s digisvětem, dokonce hned dva důležití záporáci jsou lidé. A v neposlední řadě je tu podstatně emotivnější závěr, byť do něj nemuseli nutně (už zase) oživovat záporáka z první série. (Tady si domyslete geniální větu na závěr, nic mě nenapadá) ()

silentname

Druhá séria Digimonov. Opäť je to výborné sledovanie. Aspoň teda v niečom. Prvá časť je absolútne fantastická. Boj proti samozvanému cisárovi Digimonov je super. Druhá časť však začína podľa mňa zlyhávať. Je to stále super, no začne to byť miestami neprehľadné. Dokázal by som ale dať stále 5*, no ten koniec... no proste to nie. Veľmi veľmi zlé ukončenie. Takže nakoniec to bude za 4* ()

Israha

Podstatně slabší, než první řada. Výrazně generičtější a méně sympatičtí protagonisté (více "relatable" jsou zde snad jen Iori a Ken, zbytek nových Digivyvolených jsou jednorozměrné archetypy dětských hrdinů), přeplácaní, ale ve výsledku méně zajímaví a propracovaní Digimoni (hlavně ty armor evolutions byly všechny na jedno kopyto), vyprávění není tak strhující z důvodu, že hrdinové nejsou ve světě Digimonů uvězněni a konstantně vystaveni nebezpečí (takže je, bohužel, víc času na povětšinou bolavě antivtipné "humorné" vložky z reálného světa) a příběh, který je sice poskládaný tak, že dění do sebe krásně zapadne a i události z první série začnou kontextuálně dávat smysl, je vyprávěn ve velmi nevhodně zvoleném tempu, kdy první část s Digimon Kaiserem je neúnosně dlouhá a repetitivní, a naopak vynikající závěr s Yukio Oikawou a Daemon Corps je extrémně uspěchaný, aby se to celé stihlo odvyprávět na ploše předepsaných 50 epizod. A animace mi připadala ještě levnější, než v případě předchozí série. Tohle je čistý průměr, který asi ani ty dětské diváky nebude bavit po celých padesát dílů. Třetí hvězdu dávám za poslední třetinu série, která je výborná...leč to zlepšení už přijde příliš pozdě. ()