Jedna z nejúspěšnějších inscenací Jihočeského divadla, která také získala cenu studentské poroty na Festivalu smíchu v Pardubicích. Napsal ji současný americký dramatik a filmový režisér Neil LaBute. Jejím hlavním nehrdinským hrdinou je mladý muž, který se zamiluje do tlusté holky, ale jen velmi obtížně je schopen odolávat tlaku okolí, které se mu snaží vysvětlit, že to není nic pro něho. A přitom mu samozřejmě i závidí. Výborně napsaná komedie o podstatných věcech, s nimiž se denně setkáváme. Česká premiéra se konala 27. října 2006 a od té doby se inscenace stále hraje za mimořádného zájmu diváků. (oficiálny text distribútora)

RonaMidu

celou dobu jsem čekala,jak to skončí......trochu jsem se totiž obávala hromadného závěrečného juchání nad šťastným párem,(asi moje "americké předsudky")......ale ten konec s podlehnutím člověka okolním tlakům mi svojí pravdivostí úplně naježil chloupky po těle,a to jak si Tom nasadil tmavé brýle nejen před sluncem,ale i sám před sebou,to ani komentovat netřeba...... ()

vitekpe

Docela dobra Tana Kupcova... Takova modernejsi divadelni hra, s uvahami na urovni vyspelejsiho stredoskolaka a sem tam s nejakou tou nezbytnou vulgaritou (asi aby to bylo jako ze zivota). Trosku klise, asi 4 vtipy, ale prezit to jde. Pribeh je o borci z korporatu, ktery si hodinu a pul namlouva ze je pro nej laska dulezita, aby nakonec zjisti, ze (nejen sobe) lhal...nic objevneho, ale ty holky mi bylo lito. P.S.: a protoze jsem nedavno videl dokonaly Dum na nebsich, tak me trosku znervoznila az prilis podobna klavirni preludace...ale snad to byla "nahoda"... 3- ()

IQ Tiqe

Hra ze současnosti, která dokáže oslovit i mladší věkovou skupinu. Herecký dojem je působivý - nejsou to žádné vznosné monology typické pro divadlo, ale běžný konverzační tón. Hlavně představitelka Heleny je hodně přesvědčivá. Jako obvykle jen smutně dodávám, že jsem neměl možnost vidět živé vystoupení a TV záznam není to pravé. ()

Vodnářka

Komedie? Snad chvílemi, ale kdesi uvnitř obrovské drama o lidské povrchnosti, předsudcích, vztazích, závisti... Drama, které ukazuje, že láska není opravdu jen o vzhledu, ale že ti, kteří tohle nepoznali, dokáží člověka ovlivnit obrovským způsobem. Že člověk se stejně řídí jen reakcemi svého okolí a právě podle nich si utváří své názory. Že skoro nikdo není tak silný, aby tlaku ostatních odolal. Výborné zpracování hry divadelního a filmového režiséra LaButeho v režii Rudolfa Tesáčka s nenápadnou, fantazii provokující scénografií a výborným hereckým výkonem Dany Verzichové, bohužel zobrazuje reálnou životní situaci a je jen na nás, jak se k ní v životě rozhodneme postavit. ()

honajz

Ústřední myšlenka samozřejmě dobrá, zvlášť v dnešní době, kdy nás reklamy tak nabádají, abychom byli sví, až jsou všichni stejní a baštěj to samý, telefonujou z toho samýho, oblečený jsou stejně... Ale tak nějak mi tady chybělo něco navíc, než jen neustálé dialogy na toto jedno téma. Moc se mi nelíbila ani ta hudba a divné nasvícení, které asi mělo reprezentovat moderní svět. A ta jeho bývalá holka, pardon, ta herečka nehrála moc profesionálně. ()

• Hra „Tlustý prase“ patří do trilogie her o dopadu vzhledu na partnerské vztahy. Další dvě hry nesou název „Tvar věcí“, [filmová adaptace Sexuální rekonstrukce (2003)], která byla několikrát uvedena i v Čechách, poprvé v roce 2003 v divadle Komedie. A „Proč být hezká?“, která se dočkala české premiéry v roce 2015 v Městském divadle Zlín. (funhouse)
  • Česká premiéra hry amerického dramatika a filmového režiséra Neila LaButese se konala v Jihočeském divadle 27. října 2006. (007.)
  • V inscenaci je použito skladby "Broken promise" od skupiny Placebo a "Set The Fire To The Third Bar" od Snow Patrol. (Haniczka)