Poručík Charles Mason (Dean Harens) se o vánočních prázdninách dovídá, že se jeho přítelkyně vdala za jiného. Při letu za ní ale musí jeho letadlo nouzově přistát a on poznává zpěvačku Jackie (Deanna Durbin). Ta mu vypráví příběh o svém muži (Gene Kelly), nenapravitelném gamblerovi, a jeho matce. Film byl nominován na Oscara za hudbu. (erased)

Rogue

Kdyby se celý film smrskl do úvodní půl hodiny a pak následovala hodina souboje vraha a vojáka, byla bych šťastnější. A Deanna Durbin mohla být výraznější (ať už víc samostatná, či více ufňukaná). ()

liquido26

Čekal jsem nějakou pěknou noirovou detektivku v zasněžených vánočních kulisách, ale bohužel jsem se nedočkal. Místo toho jsem dostal unuděné drama odehrávající se v deštivém New Orleans, plné flashbacků a písniček. Docela velké zklamání a ještě větší nuda :-) Jediné, co mě zaujalo byla Deanna Durbin, kterou jsem viděl už v mnohem povedenějším, tentokrát skutečně vánočním noiru Lady on a Train. ()

erased

Už samotný název v tomto případě vypovídá o mnohém, přesto jsem se jím nedal odradit a tento film-noir jsem zkusil. Scénář nešetří detaily a sympatickou hlavní dvojici popisuje opravdu důkladně, bohužel však na úkor napětí, které by si takový příběh zasloužil. Klasický hitchockovský pochybný hrdina zde nemá chybu a těžko kritizovat i krásnou Deannu Durbin, chemie mezi nimi funguje výtečně. K čemu to ale je, když je skoro celý film jen nudnou omáčkou před dobrým, ale rychle odbytým závěrem? Finále se mi díky skvěle zvládnuté hře světla a stínu vrylo do paměti a tím pádem aspoň částečně zachránilo zbytek těchto netypických Vánočních prázdnin. ()