Naivní knihomol profesor Post zdědí obrovskou sumu peněz a rozhodne se, že teď si může dovolit společenský život a zábavu. Zamiluje se do druhořadé tanečnice, a s ohledem na svoje nové postavení se rozhodne, že ji protlačí na Broadway... (Morien)

Rosana

Mosím říct, že je smutné koukat se na osud velkého umělce, který končí takto - film, na který se divák vydrží koukat jen kvůli Busterovi! Kdyby to okleštili jen na závěrečnou scénu, kde soubor vystupuje, bylo by to o něčem jiném. Kdo totiž čeká grotesku plnou gagů, vtipů a morálních poučení, nebo dokonce myšlenku, tak nechť se podívá s hodně přimhouřenýma očima na závěrečnou scénu - možná ta vám bude připomínat staré dobré časy. ()

Iggy

Druhý zvukový Keaton, kterého jsem viděl. Všude tenhle film strhávají, ale mě se docela líbil. Možná ale, že jsem ke svému oblíbenci příliš nekritický. Po pravdě, film není žádný zázrak, stokrát zopakovaný příběh a vtipů opravdu poskrovnu. Ale na Bustera Keatona se stále kouká moc hezky. Tentokrát hraje roztržitého profesora Timoleona Zanderse Posta, který se vydá do světa, aby poznal život poté, co se dozví, že zdědil 750 tisíc dolarů. Seznámí se se členy kočovného divadla a učaruje mu tanečnice Pansy Peets. Je nadšen (objektivně příšerným) vystoupením a rozhodne se jejich umění financovat a společně se vydají dobýt newyorskou Broadway. Jejich cesta na výsluní se samozřejmě trochu zkomplikuje a profesorův slibně se rozvíjející vztah s tanečnicí naruší penězchtivá koketa, která se představuje jako Eleanor Espere, The Personality. Ale konec dobrý, všechno dobré. Podobně jako v Parlor, Bedroom and Bath byl i tady Buster až trochu moc smýkán dějem sem tam a oproti svým němým filmům působil až moc přitrouble. Na druhou stranu ztvárnil roli profesora, který si žije převážně ve svém vlastním světě odtrženém od reality, přesvědčivě. Taky komik Jimmy Durante předvedl sympatický výkon. Volně ke stažení na Archive.org. ()

JimiH

Keaton ještě mladý a svěží, přesto zápasící s mluveným projevem (silný jižanský přízvuk). Právě jeho zásluhou je snímek ale docela zábavný, i když trpí schématičností žánru "příprava muzikálu" z raného období zvukového filmu. ()