Snídaně se Scotem

(festivalový názov)
  • Kanada Breakfast with Scot

Jedenáctiletý Scot se po matčině smrti zabydluje v domácnosti svého strýce. Ten a jeho partner Eric, bývalý hokejista NHL, se musí srovnat s tímto vpádem do jejich zaběhnutého, velice macho, velice sportovního a velice heterosexuálním dojmem působícího života. Scot, který má rád muzikály, make-up a barevné šaty s glitry, si v tomto drsně mužném domově hledá svoje místo – a postupně rozbíjí pečlivě vystavěnou fasádu svých dočasných otců. Půvabná a divácky přitažlivá komedie o rodičovství, odvaze být sám sebou a hledání rovnováhy mezi hokejem a vášní pro boa z peří, která okouzluje hrou s obracením stereotypů a výkonem Noaha Bernetta v roli Scota. [Mezipatra 2008] (oficiálny text distribútora)

Mikita

Vím, že to nemá nic společného s filmem Kids Are All Right (kromě rodičů stejného pohlaví), ale je smůla, že jsem to viděla blízko po sobě. Najednou mě Breakfast with Scot nadchlo a přimělo srovnávat. Ve filmu se prolíná několik témat a otcové gayové zde nejsou jen proto, aby vtipy o homosexuálech nepůsobily nekorektně. Tenhle pohodový film není tak jednoznačně rodinnou komedií, pod povrchem vidím hlubší témata, která jsou řešena sice okrajově, ale je fajn si je občas připomenout. Tady to děcko (i ostatní) není tak úplně "all right", ale s trochou lásky, s partou zajímavých přátel bez předsudků a s fůrou vánočních koled se dobereme sladkého happy endu. Zasmála jsem se, dojala se a dostala jsem šťastný konec. SPOILER: A další gay pár konečně získal svého syna. Co víc si přát? Snad jen více takových filmů a více tak trefných oficiálních textů distributora. 85% ()

easaque

-3* na to, že se jedná o standardní hollywoodskou komedii, která je provedením stejná jako tisíce jiných a nevyhne se spousty klišé ani patosu na konci, tak byl příběh milý a docela nápaditý. Zdejší obsah říká vše, tak je zbytečné se rozepisovat. Sice je to taková úzkoprofilovka, ale nebál bych se ji zařadit i do televize na sobotní či nedš [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

DwayneJohnson

Hodně slabý film. Čekal jsem něco úplně jiného. Nějaký svěží kanadský vítr a dostalo se mi typicky americké zatuchliny, skoro se vším všudy. Nevěrohodný děj, obrovská spousta klišé, předvídatelný konec, s těžce nesympatickým, hlavním dětským hrdinou, který mně po celou dobu trvání pil vodu ze zubů. Ještě, že, jako pracujícímu důchodci, mně jich v puse tolik nezbylo. To bych se asi zbláznil. ()

Back_At

"Cause you're gonna grow alot. You're gonna get taller, your voice is gonna change,your face is gonna change. It'll all be amazingly different. But it'll all happen so slowly you won't even notice." I přesto, že jsem tomuto filmu nedala plný počet hvězd, tak je jedním z mých oblíbených filmů. Líbí se mi co prezentuje (lgbt, odlišnost, jak člověka ovlivňuje životní stud, jak se vypořádat stím, když je člověk jiný... a jak být šťastný) i způsob jakým tak činí, humor, herecké výkony, sportovní prostředí. Troufám si říct, že vidět ten film dřív, tak by mi dost pomohl přijmout sama sebe a být šťastnější, ale i přesto - díky. ()

fruitbueno

Už jsem si zvykla na to, že čím nenápadnější snímek, tím je lepší. Na tomto skromném projektu mě nejvíc zaujala nenásilnost, naprostá přirozenost v "ožehavých" tématech a v podstatě i ve vlastním pohledu na věc. Dětská perspektiva, pocit "být jiný", "žít jinak" a "cítit jinak". Podané s nadhledem, ale ne hloupě, s ironickou nadsázkou, ale ne škodolibě a zle, podané prostě normálně, lidsky. Všechno toto jsou fráze, duté a znějící doztracena. Podívejte se na film, budete souhlasit :-) ()