Dvacetiletá Veronika žije v Praze s hrubiánským přítelem Václavem. Když je muž zatčen za krádež počítače z kanceláře, kde dívka pracuje jako sekretářka, skončí on ve vězení a ona je na hodinu propuštěna. Ve snaze získat peníze na jeho propuštění obrátí se nejprve na matku, která ji však nepříliš vybíravými slovy odmítne, a nakonec na kamarádku Lucii, která se živí jako prostitutka na telefon. Ta jí sice nemůže půjčit tolik, kolik by potřebovala, ale nabídne Veronice, že jí přenechá svého příštího zákazníka, obchodníka Jima Johnsona, který má právě přiletět z Ameriky. Veronika zděšeně odmítne, protože udělat něco takového je pro ni nepředstavitelné, ale Lucie, která by ráda získala čas k návštěvě svého přítele v Amsterodamu, ji nakonec přemluví. Veronika se vydá na letiště, kde nejprve vyprovodí Lucii, a pak si vyzvedne Johnsona. Omylem však jiného muže stejného jména, černošského jazzového muzikanta, který přijel jako záskok za nemocného kolegu na evropském turné jazzového orchestru. Ten pravý Johnson se totiž zdržel při celním odbavení a je omylem vyzvednut Soňou, kterou na letiště poslali organizátoři koncertu. Záměna není odhalena jen proto, že Američané nerozumějí ani slovo česky, a obě dívky zase neumějí anglicky. Situaci navíc zkomplikuje Václav, který je nečekaně propuštěn z vězení, a když se dozví, že si Veronika vyrazila s neznámým černochem, vydá se ji se svým kumpánem Belfagorem hledat. A zatímco bloudí ulicemi, Veronika a Jim najdou způsob, jak spolu komunikovat, a Soňa s druhým Jimem se snaží pomoci prostituce Apollonii, přizvané Jimem k milostným hrátkám, kterou nečekaně přepadne deprese. A když se nakonec všichni náhodou setkají v jazzovém klubu Agharta, je to setkání nejen dramatické a současně humorné, ale také v mnohém překvapující. (oficiálny text distribútora)

Pollock

Asi se zařadí mezi další rozporuplné, co? Nevím, jelikož na ostatních programech byl Muž s cejchem smrti, Terror ve vlaku, Illusionista (kterého už jsem taky viděl) dopřál jsem si při sobotním večeru trochu české novoty a vůbec toho nelituji. Místy pravda ne příliš kvatními herci obsazená "komedie" - příjemné překvapení bylo ve formě Václava Chalupy, kterého mám prostě zažitého z Pějme píseň dohola, a už mu to asi u mě zůstane, ale mě se tenhle snímek líbil. Možná proto, že v Aghartě jsou fakt skvělé koncerty, možná proto že večerní záběry z Prahy ve mě vyvolali nejednu vzpomínku, že totálně vymaštění blbci hráli fakt blbce a že se nakonec Čech s Američanem domluvil i když každý po svém. Prostě pohoda, u které jsem se místy opravdu bavil. *** Jo a naprosto souhlasím s Boogeymanem, shlédnout pár minut filmu, dát mu odpad a přepnout na jinej kanál je fakt síla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Marsik

Byl jsem mile překvapen. Zápletka filmu vkusně vtipná a v podstatě mi žádný herec svým výkonem nevadil. Hynek Čermák mě každým slovem rozesmál a Klára Issová, byď v typické roli "kuňky", u mě zabodovala. Já jsem se zkrátka dobře bavil:) (akorát mě v titulcích překvapilo, že hlas Kláry Issové nebyl její, nýbrž Zuzany Kajnarové) 70% ()

kajas

To byl vážně večer za všechny prachy. Nejdřív jsem tedy přetrpěla jistý dokumentární film o jistém českém zpěvákovi a pak tohle. Zdá se mi to, nebo Klára Issová hraje jenom úplně blbé nány (viz díl "Ukradená spermie" z cyklu "Soukromé pasti")? Před začátkem filmu jsem se divila, proč tento poměrně nový film neběžel v našich kinech. Teď už se nedivím. Jeffrey Joseph mi ale byl sympatický a scéna "O dva roky později" mě dokonce rozesmála. ()

L_Into

Příjemné překvapení v televizi a nepříjemné na ČSFD. Lidi, vážně vám to přišlo tak špatný? Protože mě vůbec. Bylo to vlastně moc milý a netradiční. Zajímalo by mě, jaký by měl film hodnocení, kdyby to všichni hodnotící dokoukali do konce (nebo aspoň do půlky...). Dovolím si tvrdit, že minimálně o 15% větší. Já přidávám o * navíc, ať to aspoň trochu vykompenzuju. ()

gemi

Ze začátku zajímavé, hodně syrové a vůbec ne komediální. Ale pořád nadprůměrné. Pak se rozjíždí příběh, postavený na záměně osob na letišti, který byl v různých variacích zfilmovát snad stopadesátkrát a většinou to funguje. Tady nikoliv. Film vypadá, jakobych jej natočil já sám. Celé se to sype a působí neuvěřitelně nekompaktně. Extrémy vykukují zpoza každého rohu. Na jedné straně extrémní hrubost, na druhé extrémní naivita. Z toho všeho jde cítit úporná snaha o vtipnost, která ale nutně musí dopadnout stejně, jako když se někdo úporně snaží být sexy. Výsledkem je křeč vzbuzující rozpaky. ()