Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Robert Carlyle, Louis Ferreira, Brian J. Smith, Elyse Levesque, David Blue, Alaina Huffman, Jamil Walker Smith, Peter Kelamis, Patrick Gilmore (viac)

Jango_Fett

Zatím nejhorší SG seriál. Snaží se jet stylem BSG, ovšem neúspěšně. Doteď sem se nedokopal na shlédnutí posledních dílů první řady, protože mě to vysloveně nebaví. Je to nemastné, neslané...nudné. Chybí tomu šťáva, něco co člověka nutí sledovat další díly. Drama mezi posádkou... a o tom je celý sci-fi seriál, tohle patří trochu do jiného žánru ne? ()

Sysel_CZ

Abych pravdu řekl, ještě na pár dílů v marný naději asi koukat budu, ale tohle se ještě žádnýmu jinýmu seriálu u mě nepovedlo - přiživit se na jméně (StarGate) způsobem, co mě donutí odkoukat 5 (!) dílů ničeho jen pro vidinu jména samotnýho. Obsah je totiž o ničem. Kameraman s Parkinsonovou chorobou mi připomíná to málo, co si pamatuju (a z čeho jsem zvracel) u mnohými proklamované BSG. Když jsem ze začátku tvrdil, že se to může zvrhnout i v Melrose Place, teď, po pátým díle, tvrdím, že MP je tomu blíž než SG. Víc než sci-fi momenty si z posledního dílu pamatuju procítěné záběry na zpocená těla proti zářícímu slunci... Krása, že. Možná, ale já si nechtěl pouštět porno, Melrose Place a ani nic jinýho, k čemu by to někdo mohl přirovnat. No, a určitě jsem si nechtěl pouštět tohle, chtěl jsem si holt pustit Stargate. Pokud se v setrvačnosti odkoukaných epizodách (budou-li) objeví cosi jako děj, tak snad hodnocení zvednu, ale takhle tomu odpad naprosto sluší. ()

reqiuem

slyšíte ten zvuk?...to si mnu ruce radostí..tohle neni ta hvězdná brána, kterou všichni známe..tohle nejsou ti samí herci, kteří se v seriálu a dalších seriálech(atlantis) drželi zuby nehty..poučeni z předchozích nezdarů, sestrojili režiséři pekelnej příběh(nenašel jsem nic, co by se rýmovalo) a servírujou pro mnohem namlsanější sortu diváků..říkám to proto, protože k tomuhle seriálu nelze přistoupit bez předchozí zkušenosti s SG..přesto má úžasný rysy jinejch sci-fi a ani trochu se to netváří jako vykradačka(virtuality, BSG, Firefly atd.)..tentokrát sem fakt ohromenej, protože jsem nečekal, že se podaří z tématů hvězdný brány ještě něco vyždímat..opak je pravdou- antikové sice dostali svoje místo v atlantis, ale stejně toho o nich moc nevíme a o původu bran už vůbec..vidim jako velký plus, že seriál si vybral právě antiky a hned v pilotu poodkryl něco, co jsme o nich dosud nevěděli..abych to shrnul:mnohem temnější atmosféra, herci, kteří dostali role, který z nich dělaj osobnosti, originální nápad, bezvýchodný situace a velká očekávání v budoucí díly..to je něco, co až teď dostává jménu sci fi a předchozí stargate posouvá někam jinam..(abych to nepřechválil, co?)EDIT po 7 dílech: místo toho, aby se z toho začalo stávat víc sci-fi, tak se to mění na nějaký fakt ulítlý drama..timhle tempem když to pude dál, tak by si autoři mohli zahrát na definitivní konec SG..musim ubrat jednu hvězdu a začínám mít problém se svym předešlym zbytečně pozitivnim hodnocenim..edit po S02E07:stále věřim. začíná se tu na obzoru rýsovat taková, ještě těžko určit její kvality, napodobenina star treku s novou velice zajímavou misí mimochodem..a taky si začínám myslet, že i přes některý bláboly,který ten seriál předvádí, se mi bude líbit čím dál víc jdouc tímto směrem ovšem..Po posledním dílu se nemůžu ubránit editu: Nemůžu v žádným případě říct, že by mě SGU zklamala. Ano, někdy scénáristé správně nenastavili štíty vůči nelogičnostem, ale tady jsme na poli sci-fi..těžko chápat některý výtky od uživatelů..pokud je v prvé řadě fanda ochoten přistoupit na takovej konstrukt i v případě samotný brány, kde je možný cestovat na jiní planety, atd., tak fakt nerozumim tomu, co je tak nesmyslnýho na SGU..jo, odpověď je:úplně všechno! ale klasická SG na tom nebyla jinak. Možná nebylo kolem tolik zbytečný melodramatický omáčky, ale bejt určitě lepší rozpočet, tak nepochybuju v nadupaný díly..(konec konců musíme vzít v úvahu finanční situaci, která byla jiná+ námět, kterej skýtá tolik možností v počítačový animaci- taky neni nejlevnější)A tady už se dostává k potenciálu, kterej je prostě obrovskej. Mnohonásobně větší než u SG (s SGA už je to sporný). Situace ve který se ocitá Destiny na konci 2. série je plná otázníků a cest. Zum Beispiel: Zcela neprozkoumaná loď, cesty na jiný planety, cesta skrze jiný galaxie, každá galaxie=(ne nutně) různý sorty příběhů, ras, protivníků, atd., zajímavá mise lodi, postavy (rush vs. ostatní), jiné antické lodi. Prostě nevyčerpatelnej spletenec potencionálních zápletek. A to je podle mě velká škoda. Budu doufat, že jednou někdo přivede posádku zpět k životu. () (menej) (viac)

Nautila

Suché, těžkopádné a až smrtelně vážné. Chcete-li Stargate, pak si tenhle seriál nepouštějte. Výhodou předchozích SG seriálů byl humor. Tvůrci věděli, že předvádějí publiku spoustu bláznivých nápadů, rozhodli se na nic si nehrát a ty blázniviny podali se svérázným humorem a postavami. To dělalo Hvězdnou bránu Hvězdnou branou. Tady však nejsou ani ty nápady, postavy a ani ta sebereflexní sranda. Seriál, místo aby potěšil věrné fanoušky SG, snaží se přizpůsobit dnešní seriálové poptávce. Z nápadu putující neovladatelné Antické lodi by se dal udělat opět skvělý seriál, ovšem, kdyby byl se starém dobrém SG duchu, a ne v duchu chaotické supervážné a rádobydramatické falešné frašky plné patetických vztahových keců, sentimentálních flashbacků a strašného srdcebolného cosi-popu (přestaňte tuhle hudbu do filmů a seriálů cpát, prosím!). /---------- díl 2x12 ------ Okej, moje chyba. Asi jsem tomu seriálu ukřivdila příliš brzy. Sic původní výtky stále trvají a jsou tam, ve chvíli, kdy se mi podařilo překonat to, že se nekoukám na klasickou SG, ale na zcela nový odlišný pohled a seriál, se zcvrkly a ustoupily do pozadí (to je teda souvětí:/). Přiznávám, že poprvé jsem shlédla asi jen čtyři-pět dílů a po roce se k tomu vrátila jen a pouze kvůli postavě Rushe. A no né, ono to funguje! Sice takovým zvláštním nedomrlým způsobem (aneb vlastně se celou dobu nic neděje, nic se nevysvětluje, ale něco vás před tou obrazovkou stejně drží). Smůla, že je seriál nedokončený, takhle nevím, co si o tom myslet. Rozjelo se spoustu záhad a otázek, místo toho, aby se ale zodpověděly, jsou buď utopeny v nudných beverlyhillsáckých vztazích nebo přesunuty na druhou kolej. (Proč je tak krásná myšlenka jako rozptýlené lidské vědomí v lodi zase nacpáno do debilní love story, proč?) Nevyřešenost těch linií tak působí jako "něco strašně záhadnýho tam strčíme, ať se v příštím díle aspoň něco děje, co s tím pak, vymyslíme později". Přála bych si, aby někdo seriál zase rozmrazil a nakousnuté linie dovysvětlil bez zbytečného utrácení času ve vztazích. Takhle je to na půli cesty. Neúspěch ve sledovanosti seriálu vidím právě v důvodu, že je pod hlavičkou SG. Stargateáky to omrzí, protože to už není ta stará dobrá vtipná SG, a ostatní se na to ani nekouknou, protože to bude "jen další trapnej SG seriál s anglicky mluvícíma mimozemšťanama se zlatým kolečkem na kebuli". ()

Dan9K

Jestliže byla StarGate: Atlantis o třídu horší než původní SG1, je Universe zase minimálně o třídu horší než Atlantis. Ale aspoň si jde vlastní cestou. Atlantis byl jen horším klonem, přebírajícím stejné klady i zápory, jen ty zápory byly více vidět a klady méně. Universe nemá s původními Hvězdnými bránami prakticky nic společného, v podstatě ani tu bránu. I když ano, kadenci logických chyb si to drží stejnou, ale narozdíl od předchozích Bran, které to zachraňovaly nadhledem, Universe nic neomlouvá. Ve zdejších zajímavostech se píše, že se seriál inspiroval Firefly, ale tam byla spousta akce a vtipu. Akce je tady jen výjimečně a vtip takřka vůbec. Universe se mnohem více snaží okopírat Battlestar Galacticu, ale vůbec mu to nejde. V poslední době se stalo módou, že ve sci-fi a příbuzných seriálech, se mnohem méně soustředí na to sci-fi, ale jde se více po osudech jednotlivých postav, jestli mají bebíčko, jestli jim umřel tatínek, kdo se s kým má rád, jestli jsou těhotné. Rozhodně je to touha po tom, aby takový seriál bylo schopno sledovat co nejvíce lidí, včetně přítelkyň kluků sledujících sci-fi. Ale seriálů o postavách je tolik! Špatných i dobrých! A navíc tady ty postavy s výjimkou tří (Rush, Greer, Young) mě vůbec neberou. Tohle je StarGate, já chci objevovat civilizace, planety, technologie! Chci prožívat nové sci-fi záplekty, které v jiných seriálech zažít nemůžu. Jsem ochoten tolerovat (a koneckonců jsem za to i rád), že se přístup tvůrců zcela změnil. Sledovat potřetí to samé, by bylo divné. Ale tato cesta se mi nelíbí. Absence vtipu mi nevadí, ale ať to teda má aspoň nějakou jiskru a tah. Jsem rád za to, že si dali tvůrci daleko více záležet na prostředí planet, už nejsou tak líní cestovat s kamerou na různá místa Severní Ameriky, nejen Vancouveru. Jsem rád, že tu není trapas s anglicky mluvícími rasami. Ale sledovat Beverly Hills ve StarGate nechci, toho jsem si bohatě užil ve 200. epizodě SG1! Jestliže mám daleko největší zážitek z toho, když uvidím hostující postavy ze staré SG1, je na tomto seriálu asi něco špatně. A absenci úvodní znělky nekvituji, jedna z mnoha věcí, ze kterých si dělal 200. díl SG1 srandu a tady se zcela bez skrupulí objevuje. ()

• Seriál má na jednu sérii (20 epizod) rozpočet $40 000 000. (mark65)
  • Předtím, než si Mike Dopud zahrál postavu Varra z Luciánské aliance, objevil se několikrát v obou předchozích seriálech. Ve Stargate: Atlantis si zahrál postavu běžce Kiryka a ve Stargate SG-1 si zahrál plukovníka Ruslana Chernovsheva a lovce hlav Odaie Ventrella. (AAnubis)
  • Premiérový dvojdíl pořadu na kanále Syfy, který vzniknul přetvořením stanice Sci-FI Channel, sledovaly 2.10.2009 přibližně 2,3 miliony diváků, což překonalo dosavadní rekord stanice vytvořený při premiéře Stargate: Atlantis. (martalini)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace