Rodina tráví horký letní večer na chalupě. Babička (J. Šejbalová) sleduje střídavě nefungující televizor. Její dcera (A. Vránová) se zetěm (J. Bláha) se připravují na vesnickou zábavu. Vnučka (T. Medvecká) chce jít se svým chlapcem (J. Hartl) k rybníku. Otec jí ale pro jistotu zakáže vycházet. Ona však využije zprávu z televize o běsnícím uragánu a namluví důvěřivé babičce, že vichřice co nevidět zasáhne i toto území. Vyděšená babička začne zachraňovat vše, co má v dosahu… (Česká televize)

Stejšn

Tady Hartl balí černobílou Medveckou, o pár let později bude balit barevnou Patrasovou. Tatjana tu byla docela roztomilá, i když hraje dorostenku pod zákazem v době, kdy už jí bylo čtyřiadvacet. Hlavní roli tu samozřejmě zaujímá Jiřina Šejbalová, která tu představuje naivní bábu, co si nechá všecko nabulíkovat. Je to konverzační inscenace kterou když neuvidíte, o moc nepříjdete. ()

sator

Mě by stačilo, kdyby ten televizor hrál aspoň tak jako před tvou opravou...Na chalupě lze zahlédnout lednici Maneta, jedná se o první  chladničku  firmy Calex z roku 1950. Film z Afriky který rodina sleduje je Československý snímek Oáza... Role bratrů hráli Sedlák a Vydlák :-) ()

bo.rec

Koukatelná oddychovka, kterou když neuvidíte, tak se nic nestane. Nicméně herecký výkon paní Jiřiny Šejbalové je perfektní jako vždy. ()

• Na chalupě lze zahlédnout lednici Maneta. Jedná se o první chladničku firmy Calex z roku 1950. Na chalupě se též nachází televizor 4219U – Dajana z let 1968–1969 od výrobce Tesla Orava. (sator)
  • Film z Afriky, který rodina sleduje, je československý snímek Oáza (1972). (sator)